Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Nista prije braka
Nista prije braka






98
poruka na forumu
6 48



post # 1 | 12.09.2011 , 10:56 AM

[color=blue] Kako misljenje imate o ljudima koji zive sa principom nista prije braka... Da li su to ograniceni ljudi, Ili ljudi koji bi sluzili za uzor?Opet nije mi tesko i nije mi prvi put da priznam da sam ja jedan od takvih...Zivim sa tim principom ne zato sto sam ja taj koji je nedodirljivi ...gluposti... jos uvijek nisam porodoican covjek ali se nadam da cu biti.Po meni takav cin zasluzuje samo zena sa kojom cu podijeliti ostatak zivota..To bi bio moj odgovor iz nekog svjetovnog posmatranja.. a kada bi to malo vise duhovno posmatrali , ne bi bilo moguce iscrpiti tu temu...Zivim u malom gradu koji je izolovan od savremenosti koju covjek sebi namece a koja je toliko komplikovana i siroka da se i sam u njoj gubi....Volim to sto sam staromodan smile Pitam se da li je covjek svjestan cega se on sve odrekne za taj kratki trenutak uzivanja? Takvo pitanje sigurno sebi nece postaviti jedan savremen covjek jer je njemu kroz takav nacin zivota data sloboda kojom on radi sve bez ikakve grize savjesti. To je danas sve "opravdano i normalno"...samo da vas posjetim da su i pederi "normalni"...cemu to vodi???!

Luka Cicmil (heruvim)









582
poruka na forumu
40 181



post # 2 | 12.09.2011 , 12:07 PM

nemam nista protiv...ovo je slobodna drzava ... smile ali u danasnje vreme je tesko to biggrin


Poruku je menjao/la BLACK_ANGEL - Ponedeljak, 12.09.2011, 12:09 PM

[img]http://img218.imageshack.us/img218/4758/24034.gif[/img]
[img]http://img43.imageshack.us/img43/2638/23439.gif[/img]










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 3 | 12.09.2011 , 12:16 PM

Sta bi trebalo da znaci to,NISTA PRE BRAKA?
Jedna nametnuta moralna norma ili momenat koji zelis da posvetis voljenoj osobi?
Mozes biti staromodan ili novomodan,ali zrelost je proces koji teche,ne cheka tebe da ti sklapash brak...
Postavlja se i pitanje,a sta ako nakon braka ustanovis da ti ta osoba u seksualnom pogledu nimalo ne odgovara? Ako nemate zajednicke poglede u sexu,taj ce brak tesko opstati.
Ili mozda mislis da bi sex trebao biti po sistemu-ona dole,ja gore,-udri ko sivonja....
Sex je jedna kompleksna emocionalno-fizicka radnja koja ima za cilj da zblizi dve osobe razlicitog spola u smislu spajanja ljudskih energija i sokova... On ima,kao takav,najznacajniju ulogu u sazrevanju svake osobe i formiranju licnosti... Sex svako dozivljava drugacije...
Ukoliko smatramo da bi sex trebao biti obostrani dozivljaj u smislu uzitka,onda je pozeljno imati sex i pre braka,kako bi se partneri navikli jedno na drugo... Zamislite koliko bi nesrecni bili da posle prvog sexa,prve bracne noci ustanovite kako ste posvetili jednu takvu ideju cistote-nevinosti partneru koji vam u tom segmentu ne odgovara.... I sta? Trebate ziveti u takvom braku 50 godina...? Malo morbidno... A i civilizacija je malo krenula napred u smislu oslobadjanja od nametnutih moralnih normi ili stega....
Ako su i jedan i drugi partner odlucili da ne treba da vode ljubav pre braka kako ce znati kako se zapravo vodi ljubav? Procitace iz knjiga? A sta ako su nepismeni? wink
Svako ima svoje glediste ,sto je i normalno... Ali,moj vam je savet da probate jedno drugo,kako bi vam zivot u braku bio lepsi,udobniji i sigurniji.
I da...
Da ne zaboravim,ni ova tema nije postavljena gde treba...
Zato bih vas molio da ih postavljate ubuduce tamo gde pripadaju...
A admine molim da je prebace u oblast kojoj pripada... smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1948
poruka na forumu
188 1476



post # 4 | 12.09.2011 , 12:36 PM

Quote (badule)
Sta bi trebalo da znaci to,NISTA PRE BRAKA?
Jedna nametnuta moralna norma ili momenat koji zelis da posvetis voljenoj osobi?
Mozes biti staromodan ili novomodan,ali zrelost je proces koji teche,ne cheka tebe da ti sklapash brak...
Postavlja se i pitanje,a sta ako nakon braka ustanovis da ti ta osoba u seksualnom pogledu nimalo ne odgovara? Ako nemate zajednicke poglede u sexu,taj ce brak tesko opstati.
Ili mozda mislis da bi sex trebao biti po sistemu-ona dole,ja gore,-udri ko sivonja....
Sex je jedna kompleksna emocionalno-fizicka radnja koja ima za cilj da zblizi dve osobe razlicitog spola u smislu spajanja ljudskih energija i sokova... On ima,kao takav,najznacajniju ulogu u sazrevanju svake osobe i formiranju licnosti... Sex svako dozivljava drugacije...
Ukoliko smatramo da bi sex trebao biti obostrani dozivljaj u smislu uzitka,onda je pozeljno imati sex i pre braka,kako bi se partneri navikli jedno na drugo... Zamislite koliko bi nesrecni bili da posle prvog sexa,prve bracne noci ustanovite kako ste posvetili jednu takvu ideju cistote-nevinosti partneru koji vam u tom segmentu ne odgovara.... I sta? Trebate ziveti u takvom braku 50 godina...? Malo morbidno... A i civilizacija je malo krenula napred u smislu oslobadjanja od nametnutih moralnih normi ili stega....
Ako su i jedan i drugi partner odlucili da ne treba da vode ljubav pre braka kako ce znati kako se zapravo vodi ljubav? Procitace iz knjiga? A sta ako su nepismeni?
Svako ima svoje glediste ,sto je i normalno... Ali,moj vam je savet da probate jedno drugo,kako bi vam zivot u braku bio lepsi,udobniji i sigurniji.

nemam sta ni dodat ni oduzet potpisujem ovo ....rep +






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 5 | 12.09.2011 , 12:36 PM

sto se mene tice nemam nista protiv.... samo je to tesko, s obzirom da danasnje klinke spavaju sa 13 godina, samo da bi se dokazale... to treba da se desi kad osete obe osobe da je to taj trenutak, bez ikakvog planiranja... znate onu pesmu: nisam ja u fazonu nista pre braka, al stvar principa, znaj da nisam laka... treba gledati s kim lezes i sa kim se budis...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










275
poruka na forumu
86 399



post # 6 | 12.09.2011 , 12:43 PM

i sta onda vjencas se i shvatis da to nije to da ti ne odgovaa na tom polju i sta onda t i varas nju,ona tebe i eto razvoda i onda ti je gore sra*e nego da si to obavija prije braka....iako mislim da su ta uvjerenja nista prije braka nastalaiz nekih vjerskih odgajanja tipa sex je grijeh,sex je prljav nesmis spavat snikim prije braka sta je nametnula crkva iako u nijednoj bibliji ne pise da je sex zabranjen prije braka....Da ne bi bilo zabune, nikako ne mislim da se treba sramiti nevinosti. Svatko od nas ima pravo birati kada, s kim i pod kojim uvijetima želi prvi put stupiti u spolni odnos....Samo se nadam da su i ostalim životnim situacijama jednako "moralni" kao u ovome nista pije baka...P.S. Mislim da nitko ovdje, tko dijeli moje mišljenje, ne promovira promiskuitetnost, ali ni pretjerana čednost neće donijeti ništa dobro, samo loš sex. Osim toga, ne vidim romantiku prve bračne noći uz bolove, vrlo vjerojatno krvarenje i prijevremenu ejakulaciju lol

Added (12 Sep 2011, 12:43 PM)
---------------------------------------------
i jos samo ovo Smijem li samo pitati što je to toliko pogano i prljavo da nastaju takve averzije prema sexu. To je valjda jedina stvar na svijetu gdje se može bezuvijetno uživati, bez potrebnih financijskih sredstava, još ako je između prava ljubav?


I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









1948
poruka na forumu
188 1476



post # 7 | 12.09.2011 , 1:20 PM

dalmatinka, ti si moj idol evo jedna pjesma za tebe lol








275
poruka na forumu
86 399



post # 8 | 12.09.2011 , 1:49 PM

susheTZ, hahhahaha kad cemo ti odredi datum lol

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 9 | 12.09.2011 , 1:56 PM

Quote (MarijanaBK1)
sto se mene tice nemam nista protiv.... samo je to tesko, s obzirom da danasnje klinke spavaju sa 13 godina, samo da bi se dokazale...

O da, da.... To je veoma poznato. wacko

Citiram:
,,Krenimo od savremene zene
ona ne gubi vreme
ona gubi nevinost na vreme
sa 13 krene, do 20. vec je profi
i kapira da se njene usluge jako cene"... biggrin
Ja, da budem u modi i da to uradim... Ma nema nikakve sanse. biggrin

Ko si ti?









275
poruka na forumu
86 399



post # 10 | 12.09.2011 , 2:15 PM

Quote (DxD)
Ja, da budem u modi i da to uradim... Ma nema nikakve sanse.


i ne triba to napravit da bi bila u modi nego sa osobom koja te cijeni i koju ti cijenis i kad budes spremna biggrin a ne snekim ko ce gledat kako ga ispraznit i otrest jer onda nema smisla

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 11 | 12.09.2011 , 2:19 PM

Quote (dalmatinka)
i ne triba to napravit da bi bila u modi nego sa osobom koja te cijeni i koju ti cijenis i kad budes spremna a ne snekim ko ce gledat kako ga ispraznit i otrest jer onda nema smisla

Znam... biggrin Ionako volim da sam demode... biggrin I anti-masa. biggrin

Ko si ti?









1830
poruka na forumu
280 1781



post # 12 | 12.09.2011 , 2:19 PM

to moderno kod mnogih i treba ceniti biggrin mada danas demokratija radi ko staoce wacko i kad oce i skim oce wacko











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 13 | 12.09.2011 , 2:20 PM

Naravno da je prvi sex stvar svakog pojedinca ponaosob...
I naravno da je najvaznije biti dovoljno zreo da bi shvatio ulogu sexa u zivotu...
Sex pokrece,inicira,razvija ljubav i mastu kod partnera...
Sex je na neki nacin poetski deo ljubavi,ono sto nadahnjuje,a ne samo fizicka potreba...
svako ko drugacije shvata sex ,gresi i gubi deo zivotne radosti...
Zato sam i pre 6 meseci jednom hvalisavcu na sajtu napisao da nije vazan broj i kolicina,vec uzitak,hedonizam u tom chinu...
Za normalne ljude ,u modernom svetu,uzitaka je jako malo... Zadovoljstava jos manje... A sex nam to pruza veoma lako i jednostavno... A osecaj laganosti i ispunjenja nakon noci u kojoj ste bili intimni sa svojim partnerom ili partnerkom upravo i govori koliko je vazno imati dobar i kvalitetan sex u braku ili pre braka... cool

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









52
poruka na forumu
4 58



post # 14 | 12.09.2011 , 2:32 PM

badule, dolazi ovamo!!! želim te!

If I didn't run, I'd feel like you do.









275
poruka na forumu
86 399



post # 15 | 12.09.2011 , 2:32 PM

Quote (impi)
biggrin mada danas demokratija radi ko staoce wacko i kad oce i skim oce wacko

pa te sta rade skim oce i sta oce cesto zavrse pred oltarom sa drobom do zubi i ozene ih iskljucivo radi diteta tongue

Quote (badule)
Naravno da je prvi sex stvar svakog pojedinca ponaosob...
I naravno da je najvaznije biti dovoljno zreo da bi shvatio ulogu sexa u zivotu...
Sex pokrece,inicira,razvija ljubav i mastu kod partnera...
Sex je na neki nacin poetski deo ljubavi,ono sto nadahnjuje,a ne samo fizicka potreba...
svako ko drugacije shvata sex ,gresi i gubi deo zivotne radosti...
Zato sam i pre 6 meseci jednom hvalisavcu na sajtu napisao da nije vazan broj i kolicina,vec uzitak,hedonizam u tom chinu...
Za normalne ljude ,u modernom svetu,uzitaka je jako malo... Zadovoljstava jos manje... A sex nam to pruza veoma lako i jednostavno... A osecaj laganosti i ispunjenja nakon noci u kojoj ste bili intimni sa svojim partnerom ili partnerkom upravo i govori koliko je vazno imati dobar i kvalitetan sex u braku ili pre braka... cool


nema se na to sta dodat

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 16 | 12.09.2011 , 2:41 PM

Quote (MaraTonkica)
badule, dolazi ovamo!!! želim te!

Maro,Maro...pile moje malo...jutros smo se zavadili rano... band
Dalje se zvizdi.... smile

Uvek na raspolaganju.... notworthy respect biggrin

Ako me pusti draga,naravno... Ali nistta pre braka.... biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









52
poruka na forumu
4 58



post # 17 | 12.09.2011 , 3:00 PM

ok, nema problema.... kad se oženiš javi mi se wink

If I didn't run, I'd feel like you do.









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 18 | 12.09.2011 , 4:16 PM

Quote (MaraTonkica)
ok, nema problema.... kad se oženiš javi mi se

...da se zenim imam kad.....sto bi rekao Djole Balasevic...
Tvoj sam Maro... u celini celosti,,,,..... biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









98
poruka na forumu
6 48



post # 19 | 12.09.2011 , 4:34 PM

izvlacim jedan dio komentara koji mi je zapao za oko: "sta je u sexu tako lose kad je to jedina stvar za koju su nepotrebna finansiska sredstva a u kojoj svi uzivaju"...1.zar nije malo banalno svoditi takav cin na novac...2.danas ljudi uzivaju u mnogo cemu sto ne valja pa samim tim i u sexu...Najveca greska jeste tako nezrela svijest. takvo razmisljanje o sexu kao svrsi uzivanja...Ja mislim da sex ima potpuno drugu svrhu ciji ciljevi su mnogo vecih razmjera od uzivanja....

Luka Cicmil (heruvim)









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 20 | 12.09.2011 , 4:52 PM

Dragi moj prijatelju,jedan od razloga sexa je u stvari razmnozavanje....
Da li to znaci da bi trebali da se parimo jednom godisnje,a da zene svake godine radjaju...?
Zanimljivo...
Samo ,uzivanje je samo po sebi nacin zivota i nacin na koji zivot posmatras...
Znaci,sa tebi bliske,filozofske,strane gledista, ljudi bi trebali sex da koriste samo ako zele da prave decu...
A zelje? Da li postoji i neki ljudski alter ego,koji bi pozeleo zenu,odnosno zena muskarca,da bi uzivali u svojim dodirima,razmenama neznosti,poljupcima i spajanju u polnom chinu...? Pretpostavljam da to tebi nije uzitak... Ili ti to jos nisi iskusio...
slazem se da se necemo sad prostacki jahat ,na svakom cosku ili nesto jos radikalnije... Ali,ima li ista lepse kad dvoje mladih,zrelih ljudi,podele svoje intimne zelje i svoja tela ne razmisljajuci o moralnim stegama ionako nesavrsenog stereotipa braka ili vezivanja u bilo kojoj drugoj formi...
Ja sam prvi protiv nekih kombinacija ljudi koji su vec u nekim bracnim zajednicama,posto mislim da su prevare uzrok ruznih sociopatoloskih desavanja... Ali da se cuvamo za prvu bracnu noc,to nije staromodno... to je po meni nezrelo...
A ako si ti ozbiljan momak,a tvoja devojka ozbiljna kao i ti,vas prvi sex ne mora da bude tek u braku,moze da bude kad osetite potrebu za tim... I ne vidim kako zivot sa tim moze izgubiti smisao,a pogotovo sex... Cak sta vise smatram da dobija na smislu... biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?



Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Nista prije braka
Search: