Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Felix Baumgartner
Felix Baumgartner






10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 1 | 20.10.2012 , 10:11 PM

Svi smo culi za Felix-a, covek je usao u istoriju, red bi bio da ovde postoji tema o njemu. :)
Pa da vidimo vase utiske o ovom austrijskom padobrancu i uopste o skoku... :)
Da imate prilike tj. finansijskih sredstava, da li biste smeli da skocite sa visine od 39 km? :D








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 2 | 20.10.2012 , 10:46 PM

Quote (Tanja91)
Svi smo culi za Felix-a, covek je usao u istoriju, red bi bio da ovde postoji tema o njemu.


Iskreno ne vidim nista posebno sto je skocio sa 30-ak hiljada metara, mislim da je budala i da time sto je skocio nije uradio nista toliko posebno, dokazao je da je ljudima mesto ipak na zemlji na cvrstom tlu i da ma sta pokusavali ne cemo poleteti. :D

Quote (Tanja91)
Da imate prilike tj. finansijskih sredstava, da li biste smeli da skocite sa visine od 39 km?


I da imam tolke pare ne bih se pravio budala i skakao sa tolke visine, nepotrebno a i iskreno ne bih ni smeo jer se plasim i visine i pada, kao sto rekoh ljudima je mesto na cvrstom tlu. :D








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 3 | 20.10.2012 , 11:23 PM

Hmmm,mislim da je covek pomalo lud i hrabar sto je pokusao tako nesto,moras biti lud da bi uradio to.Ja licno bih samo zbog devojke skocio ali morala bi da bude bas posebna lol inace ovako ne bih smeo...Svaka mu cast ;)






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 4 | 20.10.2012 , 11:26 PM

Quote (lukacar95bre)
Iskreno ne vidim nista posebno sto je skocio sa 30-ak hiljada metara, mislim da je budala i da time sto je skocio nije uradio nista toliko posebno, dokazao je da je ljudima mesto ipak na zemlji na cvrstom tlu i da ma sta pokusavali ne cemo poleteti.


Amin!

Ne vidim čemu toliko dizanje prašine oko toga. Nekome dunolo da skače i sad svi to pozdravljaju... Šta mi imamo od toga? Jel to nešto bitno za čovečanstvo? A i toliko trošenje para... Samo oko 220 000 dolara je koštalo odelo... A toliko ljudi u svetu gladuje... Ne vidim ništa spektakularno u tome, čisto glupiranje.

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1291
poruka na forumu
106 1817



post # 5 | 21.10.2012 , 0:39 AM

Quote (lukacar95bre)
I da imam tolke pare ne bih se pravio budala i skakao sa tolke visine, nepotrebno a i iskreno ne bih ni smeo jer se plasim i visine i pada, kao sto rekoh ljudima je mesto na cvrstom tlu.

Zato niko nece pamtiti tvoje ima kada umres.

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 6 | 21.10.2012 , 0:40 AM

Quote (CryTek)
Zato niko nece pamtiti tvoje ima kada umres.

Sigurno si mislio da nece zato biti poznat kao Felix ali ce ga sigurno neko pamtiti ;)








2992
poruka na forumu
1796 7915



post # 7 | 21.10.2012 , 0:54 AM

Svaka mu cast na hrabrosti :)

Ovo je njegova facebook strana.
Ovde mozete procitati njegovu biografiju na srpskim jezikom.

Njegove najbolje slobodne padove:


Omiljen citat:
Ponekad moras da ides zaista visoko da shvatis koliko si mal.

I malo smeha... :D

Pokusavajuci da razgovaraju Red Bull u pustajuci Justin Bieber-a pokusati da probije moj rekord, bez padobrana.


Fajlovi: 8304054.jpg (62.8 Kb)








896
poruka na forumu
89 981



post # 8 | 21.10.2012 , 1:11 AM

Svaka mu cast na hrabrosti...nekolicina ljudi bi to uradila :) :) :) :) mogao je i da pogine gore :o
To i jeste dobro za covecanstvo yes dokazao je da se sve moze kad se hoce da ne budemo ograniceni,i kad nesto kazemo da ne mozemo da ipak razmislimo da li stvarno ne mozemo :) :) :)

Ovo je samo pocetak,mnogo toga mozemo a da nismo ni svesni.








1291
poruka na forumu
106 1817



post # 9 | 21.10.2012 , 1:47 AM

Quote (Moonchild007)
Sigurno si mislio da nece zato biti poznat kao Felix ali ce ga sigurno neko pamtiti

Ko ? Pamtice ga njegov unuk i vec sledece koleno nece ni znati kako se zove...

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










2332
poruka na forumu
1535 10625



post # 10 | 21.10.2012 , 2:05 AM

Svi oni sto kazu da se ne treba dizati prasina oko ovo sprema meni nisu u pravu.
Kao prvo. On je uradio nesto neverovatno.Ako se dobro secam nesto ovako je zadnji put uradjeno dalecne 1960.
Felix-a pratim zadnjih 3 godina (Kao i ostale redbull atlete) i znam koliko mu sve ovo znaci,pogledajte i njegove ostale skokove pa onda pricajte.
Sto je jos bolje dokazao je da moze probiti zvucni zid a da mu nista ne bude :) To ce pomoci istrazivanju itekako.
Covek se osudio na nesto sto niko od vas ne bi uradio :)
Ne treba se hejtati oko ovo nego samo skinuti kapu i pozdraviti cara :D
Pozz svima i kupujte Red Bull. Ima i dobar ukus :D a i pomazete u finansiranju projekta ko ovog!


Poruku je menjao/la Nikolakuzzz - Nedelja, 21.10.2012, 2:05 AM









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 11 | 21.10.2012 , 2:14 AM

Quote (Nikolakuzzz)
On je uradio nesto neverovatno.Ako se dobro secam nesto ovako je zadnji put uradjeno dalecne 1960.

skakao je pre 20god onaj sto mu je davao upustva pre nego sto je skocio
Quote (Nikolakuzzz)
Pozz svima i kupujte Red Bull. Ima i dobar ukus a i pomazete u finansiranju projekta ko ovog!

ni slucajno ne kupujte, pun je aditiva i veoma opasan po zdravlje... a ni neće vam izrasti krila :p niti će vam skočiti adrenalin ko Felixu :D
a da i to što si rekao da mu znači, pa ima i drugih stvari koje znače ljudima pa se ne diže tolika pompa...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''








Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 12 | 21.10.2012 , 8:54 AM

on je neponovljiv,svaka mu cast,ja sam zadivljen i jos pod utiskom.......a sto se tice skakanja mislim da malo ko odavde ima toliku finansijsku jacinu da sebi to prijusti :D

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









834
poruka na forumu
212 1454



post # 13 | 21.10.2012 , 9:57 AM

pa da imam sredstva potrosio bi ih iu nesto drugo a ne u skok .. :) mislim da bih smeo da skocim,i mislim da se nakon njegovog skoka svet promenio... :p








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 14 | 21.10.2012 , 12:00 PM

Quote (CryTek)
Zato niko nece pamtiti tvoje ima kada umres.


Iskreno me briga za to nisam toliko opterecen time da li ce neko da me pamti i po cemu, ne bi ni ti trebao da budes. :)

Quote (Moonchild007)
Sigurno si mislio da nece zato biti poznat kao Felix ali ce ga sigurno neko pamtiti


Quote (CryTek)
Ko ? Pamtice ga njegov unuk i vec sledece koleno nece ni znati kako se zove...


Hahaha pa sta ce mi vise nek me pamti unuk i bice ok, a mozda pozivim dovoljno i da me praunuk zapamti. :D






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 15 | 21.10.2012 , 2:11 PM

A nije mala stvar to sto je on uradio... Mislim skociti sa 36og ili 39og kilometra aw... Ove price ja bih skocio,ja ovo,ja ono,treba samo da znaju cinjenicu da se npr Felix hranio i navikao na odredjenu kolicinu adrenalina,aaa sad da ja krenem sa te visine da skacem,vjerovatno ne bih morao ni da skocim jer bi me srce "strefilo" zbog velike kolicine adrenalina :)

Kako ga nece pamtiti,on je upisao svoje ime u istoriju,i bar ljudi iz te branse ce uvijek morati da cuju za Felixa i njegov skok :) Tako da.... :)

Doprineo je razvoju nekoliko istrazivanja,prije svega astrounauti u slucaju opasnosti eto znaju da mogu skociti sa te odredjene visine,i da imaju sanse da prezive,novina sto se tice odela i opreme to moze nekom zivot spasiti sutra... nikad se ne zna :P

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 16 | 21.10.2012 , 3:25 PM

Quote (CryTek)
Ko ? Pamtice ga njegov unuk i vec sledece koleno nece ni znati kako se zove...

Hahahahha :D








1291
poruka na forumu
106 1817



post # 17 | 21.10.2012 , 6:03 PM

Quote (lukacar95bre)
ne bi ni ti trebao da budes

Ma nisam, samo kazem :)

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 18 | 21.10.2012 , 6:16 PM

Cc, kako hejtuje ovaj Luka i ova gospodjica Dr Mr Stajic Marijana... lol Znam sto, krivo im sto oni nisu skocili... lol

Mene je Felix odusevio, zaista. Pa covek je usao u istoriju oborivsi nekoliko rekorda. :) Ja ne smem da skocim sa 3 km a kamoli sa 39... Cula sam i pre ovog skoka za njega. I da je neko drugi umesto njega skocio, ponovo bih podrzala ovo.
Nije mala stvar sto je on uradio. Jeste da mi od toga nemamo nista ali sam onaj osecaj, koji sam imala dok je izlazio iz kapsule pripremajuci se za skok, je neprocenljiv. :D
Mogao je lako i zivot da izgubi... Leteo je preko 1.000 km/h (a zamislite da mu se nije otvorio padobran :o ) i plus je u jednom trenutku izgubio ravnotezu i poceo da se okrece. Nego profesionalac je to! :D








2332
poruka na forumu
1535 10625



post # 19 | 21.10.2012 , 6:17 PM

Da nije ovaj skok bio korisan za covecanstvo NASA nikad i ne bi dozvolila da se izvede :)











3891
poruka na forumu
137 1064



post # 20 | 21.10.2012 , 8:04 PM

Chuck Norris sa te visine skace bez odjela. :p


Forum » Obrazovanje » Istorija » Felix Baumgartner
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: