Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » EU ili Kosovo (Da li ste za ulazak Srbije u EU sa ili bez Kosova?)
EU ili Kosovo






3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 41 | 29.10.2013 , 9:46 PM

Bosankaaa, Pa da je sve tako lepo u EU sto onda Britanija hoce da izadje iz EU, sto Spanija,Portugal,Bugarska pucaju, sto je Grcka pukla, sto se Hrvati zale sad kako je lose u EU, ce naebemo mi zbog te EU mnogo ako udjemo, a sto se tice Kosova vise nmg da pisem o tome... Samo cu se sloziti s ovim...

Quote Davor ()
Ta Amerika se uvek prvo pokusa dogovoriti sa jacom stranom e sad da se nismo mnogo kur*ili i pametovali danas bi bilo drugacije...

Potpuno tacno, da smo se tad dogovorili s njima lepo mogli smo da picimo do pola Albanije, oni su tad od Srba trazili da naprave bazu, mi smo se kurcili kao braca Rusi ovo ono, i tuki posle im Albanci dali da naprave bazu i evo sad su vecina na Kosovu sire se na tudjoj zemlji! To mi je mnogo krivo u pm... Al takvi smo mi Srbi samo sto moze naopako i na tezi nacin i da bude teze za narod nikako laksim putem...






♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 42 | 29.10.2013 , 10:05 PM

lukacar95bre, Tipicno razmisljanje jedne osobe sa Balkkana lol i ja sam imala isto misljenje dok nisam malo realnije sagledala  situaciju, kako nam moze biti gore nego sada? :) Da li se ijedna zemlja pati vise nego mi na Balkanu, koliko je samo ljudi nezaposleno.. i opet nam Evropska Unija ne valja, tamo   bar "obicni gradjani"  imaju pristojan zivot, postuje se neki red, prava ljudi su bolja..  i hiljadu razloga, koje ne da sam pokupila iz novina i ostalih gluposti sama sam se uvjerila u to..

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 43 | 29.10.2013 , 10:42 PM

Naravno eu, svako normalan gleda da ima bolji zivot a ne ovo sr*** . Ljudi koji su isli malo van ove drzave znaju o cemu pricam. Pozz

ED0 5








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 44 | 30.10.2013 , 5:12 PM

Даут Ђогај (39), који је прошле недеље ухапшен због трговине људима, као расељено лице из нехигијенског насеља код “Белвила” на Новом Београду налази се на списку за доделу социјалних станова.Иако је и на саслушању код истражног судије признао да је девојку (23) из Кладова држао заточену и доводио јој више клијената са којима је морала да има секс истовремено, услед чега је несрећна жена задобила тешке телесне повреде, он са тог списка неће бити скинут и на пролеће 2015. добиће стан!

Наиме, иако су градске службе покушале да га скину са тог списка, партнери из ЕУ, која финасира изградњу ових станова, објаснили су им да кривични досије не спада у критеријуме за ову доделу, те на основу тога не може ни бити скинут са списка!? Ђогај, родом из Призрена са пребивалиштем у Београду, расељен је у априлу прошле године из “Белвила” заједно са још 486 особа и након тога привремено је смештен у такозвано мобилно насеље у Јабучком риту, где је добио „стамбени контејнер“.Остале ромске породице у насељу кажу да нису ни изненађене његовим хапшењем, те да је и њих, као комшије, Ђогај такође малтретирао. Становници овог насеља су Ђогаја чак пријавили пре четири месеца, јер је у свом контејнеру држао “за своје потребе” извесну Милојку (25), коју је отео из другог насеља и чије троје малолетне деце је пребијао како би је застрашио! Њен случај тада је решио градски Секретаријат за социјални рад, који је спасао и склонио на сигурно.Међутим, као корисник пројекта “Саградимо дом заједно”, који финансира Европска унија са 3,6 милиона евра, а спроводе Канцеларија Уједињених нација за пројектне услуге (УНОПС) у сарадњи са Градом Београдом, Канцеларијом високог комесара за људска права (ОХЦХР), Данским саветом за избеглице и Центром за унапређење становања угрожених социјалних група, он се налази на списку особа из “Белвила” којима ће бити обезбеђено трајно стамбено решење.- Упознати смо са случајем Ђогаја. Већ смо контактирали са нашим европским партнерима, али, како нам је објашњено у неформалном разговору, немамо на основу чега да га скинемо са списка за добијање стана. Он је расељено лице са Косова, као и из насеља “Белвил”, и по томе задовољава све критеријуме. У тим условима се нигде не спомиње ни трговина људима ни да ли је лице осуђивано, то јест да ли има кривични досије као услов за доделу стана, па немамо на основу ког прописа да га скинемо са списка, како нам је речено у европским институцијама. Ипак, у петак смо им упутили поново званичан допис на ту тему – објашњавају за “Ало!” из Града Београда.

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 45 | 30.10.2013 , 7:41 PM

-Mallena-, Izbice revolucija ako dodje Seselj. Bar moze da se krade po gradu, meni to ne smeta. Inace, glasam za Kosovo, da se ne zaboravi Car Lazar, Milos Obilic i ostali zbog pohlepe za novcem i boljim zivotom.


Poruku je menjao/la Marko - Cetvrtak, 31.10.2013, 1:12 AM

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 46 | 31.10.2013 , 1:51 PM

Bosankaaa, Neka sam Balkanac u toj EU bas za nas Balkance ne bi bilo dobro, jeste da Nemci,Holandjani, i ostali zive dobro, ali oni dugo vremena imaju taj neki jaci standard, za kojim mi kasnimo 20 i vise god, i da udjemo ne vidim razlog sto bi nam bilo bolje, mi cemo uci ali i dalje cemo da tapkamo u mestu jer ne mozemo jednim ulaskom u EU da dobijemo i njihov standard zivota, ne ide to tako odjednom... :)

Marko, To se ceni, da se ne zaboravi nasa slavna istorija, da se ne prodamo za saku evra koje nam EU nudi, koju cemo tri puta vise otplacivati ako udjemo... :) Toliko od mene...






Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 47 | 31.10.2013 , 4:12 PM

Quote lukacar95bre ()
Neka sam Balkanac u toj EU bas za nas Balkance ne bi bilo dobro, jeste da Nemci,Holandjani, i ostali zive dobro, ali oni dugo vremena imaju taj neki jaci standard, za kojim mi kasnimo 20 i vise god, i da udjemo ne vidim razlog sto bi nam bilo bolje, mi cemo uci ali i dalje cemo da tapkamo u mestu jer ne mozemo jednim ulaskom u EU da dobijemo i njihov standard zivota, ne ide to tako odjednom...
Slazem se, ali ispravicu te. Moramo misliti na nasu decu, na sledece generacije. Tako su oni radili i sad uzivaju.
Kako kazu sut  sa rogatim ne moze pa tako ni mi sa eu. Ocigledno je da smo siromasna drzava i da nam je potrebna pomoc ,to ne spori ni vlada srbije koja se puno zalaze za ulazak u Eu koji se planira 2020g.
Ove nacionalne heroje koji su optuzeni za visestruke zlocine,pronevere i koji su bili na vlasti dok se cepala Jugoslavija , necu da komentarisem samo cu reci hvala bogu pa pravda i zatvor ipak postoje.


Poruku je menjao/la Ed05 - Cetvrtak, 31.10.2013, 4:16 PM

ED0 5










4
poruka na forumu
0 0



post # 48 | 23.02.2015 , 1:28 PM

Ukoliko imamo negativan prirodan priraštaj, ne treba nam Kosovo. Ionako ćemo da izumremo. A vi hejtujte koliko hoćete.

www.teretanac.com



Forum » Obrazovanje » Istorija » EU ili Kosovo (Da li ste za ulazak Srbije u EU sa ili bez Kosova?)
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Search: