Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Vestice
Vestice






2595
poruka na forumu
281 2890



post # 1 | 14.10.2011 , 7:24 PM

Iako zamišljane kao spodobe u crnoj haljini i crnom šeširu s bradavičastim nosem, danas su zamijenjene mladim ženama, poput onih u seriji Čarobnice (iliti, Charmed). Kršćanstvo ih je demoniziralo, a velika inkvizicija i spaljivanje vještica rezultiralo je s više od pola milijuna mrtvih žena. U bajkama su najčešće opisivane kao zlikovci.

Vještice u mitologiji žene koje su prodale dušu vragu i koriste nadnaravne moći da naude ljudima. Od 15. do 17. stoljeća tisuće žena je spaljeno (inkvizicija), jer se za njih mislilo da su vještice. Vještice se obično zamišljaju kao stare kvrgave žene koje mogu jahati na metli.

Kako se vještice opisuju u literaturi i medijima?
"Prava vještica će zasigurno uvijek nositi rukavice kad je sretneš. Čak i ljeti, zato jer nema nokte. Umjesto noktiju ima tanke svinute pandže, a rukavice nosi da ih sakrije. Prava je vještica uvijek ćelava kao jaje. Na njezinoj glavi ne raste ni jedna jedina dlaka. Nosi prvoklasnu periku da sakrije ćelavost, a gotovo je nemoguće razlikovati prvoklasnu periku od obične kose. Vještice imaju malko veće nosnice od običnih ljudi. Nosnice su im ružičaste i kvrgave. Pažljivo gledajte oči jer ako je riječ o vještici, zjenica će neprestano mijenjati boju. Vještice nikad nemaju prste na nogama. Imaju samo četvrtasta stopala bez prstiju. Zato kad nose šiljaste cipele imaju velikih problema. Slina im je modra. Čak im služi za pisanje. Ako bolje gledaš na zubima možeš primijetiti blagi plavičast odsjaj. "


Fajlovi: 6756403.jpg (5.1 Kb)








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 2 | 14.10.2011 , 7:27 PM

Quote (GameLord)
Vještice nikad nemaju prste na nogama. Imaju samo četvrtasta stopala bez prstiju. Zato kad nose šiljaste cipele imaju velikih problema.
surprised wacko wacko wacko
Pa sta da kazem na ovo?
Meni je ova prica o vesticama tako glupa, da nemam komentar. biggrin biggrin
Ja u to uopste ne verujem!
Ej, kad nose spicaste cipele imaju problem!
lol lol lol








265
poruka na forumu
10 131



post # 3 | 14.10.2011 , 9:35 PM

u takve gluposti neverujem

pozdrav svima









2670
poruka na forumu
288 3086



post # 4 | 15.10.2011 , 1:33 AM

Axaxaxaxaxaxaxaxa . . .
MOJA KOMSINICA ODGOVARA OPISU!
. . . jos samo da vidim dal ima prste na nogama i da li sline koristi za pisanje i bicu potpuno siguran axaxaxa. . . . posto ima puno metla u garazi predpostavljam da ih koristi kao prevozno sredstvo, mada nisam primetio nikad da je letela na metlama tongue axaxaxa. . .
________
Sve pohvale na temi, ali ozb, ja ni u gatare ne verujem a kamoli u vestice. . . moguce da je nekad postojalo, ali sada ih samo mozemo videti u crtacu "Ivica i Marica" i sl. crtacima i filmovima tongue











1320
poruka na forumu
133 2344



post # 5 | 16.10.2011 , 10:06 PM

Progone me progone veštice i vile,evo đžepa dje su pare bile.. xDD hahaahah

Ma prazne priče... :P

Quote (MolderFBI)
MOJA KOMSINICA ODGOVARA OPISU!

hahhahhaha dobar si.. xDD








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 6 | 17.10.2011 , 8:50 AM

Quote (MolderFBI)
MOJA KOMSINICA ODGOVARA OPISU!
. . . jos samo da vidim dal ima prste na nogama i da li sline koristi za pisanje i bicu potpuno siguran axaxaxa. . .

dakle ti si lud sto posto.... biggrin

Ima jos jedna,stalno je na pinku i zove se Dzej Kej ili JK....
I uvek nosi crni sesir sas mrtvacku glavu...
I kresti ko vestica... grom je spalio... pu pu pu biggrin
I nosi spicaste cipele...
I stalno menja boju ociju... biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









514
poruka na forumu
128 1462



post # 7 | 17.10.2011 , 9:44 AM

Quote (srdjan85)
u takve gluposti neverujem

Ni ja ne verujem u te gluposti biggrin








2670
poruka na forumu
288 3086



post # 8 | 22.10.2011 , 11:35 PM

@badule . . . a bre baduleeeeeeeeeeeeeee cuti, cuti, cuti koma si bre axaxaxa, mada moram priznati da su ti argumentni jaki, tongue ali cuti bre jao koma, e bas si me nasmejao tongue
moram te razocarati:
-Ne kresti, nego se desava da mikrofon na koji peva ima slabu bateriju tongue
-Nosi spicaste stikle, tako da se to ne racuna tongue
-A oci joj menjaju boju od sociva, tako da i to ispada iz igre
-Kosturske lobanje na glavi nosi, jer prati modu tongue
Tako da cuti, kakva vestica Diva bre tongue

Added (22 Oct 2011, 11:35 PM)
---------------------------------------------
Do duse ima onu pesmu "Vestice, vile" tongue al to nije nikakav argument tongue












507
poruka na forumu
25 327



post # 9 | 14.11.2011 , 5:52 PM

Ne verujem u te gluposti,cak i da postoje BRANICU se..........Kako kazu vojnici "pa makar i dao svoj zivot"...kod mene je slucaj ne dao nego dala ali......








1005
poruka na forumu
49 230



post # 10 | 14.11.2011 , 8:03 PM

larisa, kome ces da das ??? lol lol lol lol lol

Aj kazi si ti stvarno postavio ovu temu ili se sprdas s nama?

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 11 | 28.03.2012 , 7:22 PM

Meni su vještice uvijek bile kul. :D Kao dijete sam htjela biti vještica i uvijek mi je to bilo zanimljivo. Pravljenje napitaka,letenje na metli,bacanje čini itd,itd. :D

Inače ja smatram da postoje vještice,ali ne vještice u pravom smislu riječi. Mislim da su to žene koje se bavi i vjeruju u magiju,čini itd. :D I vještice ne moraju biti negativci. Mislim da su to žene koje su veliki pozitivci. Ali isto mogu biti i negativci.

I spaljivanje žena nekada misleći da su vještice je smiješno,ali kada bi mi imali mišljenje i razum kao ljudi tada mislim da bi to većini bilo razumno. Opis je isto tako smiješan,ali eto. Mašta je uvijek tu kod pojedinaca.








576
poruka na forumu
34 295



post # 12 | 28.03.2012 , 7:36 PM

Vestice su zakon ime im je samo kul a jos sta su radile po ekranu tv-a kada sam bio klinja leti na metli xD i ostale glposti :) Uvek su bile jezivo zanimljive i smesne :)

>>> NEMAM LEVU CIPELU <<<









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 13 | 28.03.2012 , 8:02 PM

Pa to ne postoji.. lol

Međutim.. Postoje one koje su kao dale život Sotoni... Dakle, crna magija.. :)

Ko si ti?







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 14 | 28.03.2012 , 9:15 PM

kad sam procitala naziv teme mislila sam da je molder je napisao... :D
Quote (MolderFBI)
Sve pohvale na temi, ali ozb, ja ni u gatare ne verujem a kamoli u vestice. . . moguce da je nekad postojalo, ali sada ih samo mozemo videti u crtacu "Ivica i Marica" i sl. crtacima i filmovima


zar sam toliko mala pa me ne primecujes? metla

Quote (badule)
Ima jos jedna,stalno je na pinku i zove se Dzej Kej ili JK....
I uvek nosi crni sesir sas mrtvacku glavu...
I kresti ko vestica... grom je spalio... pu pu pu
I nosi spicaste cipele...
I stalno menja boju ociju...


hahahaha svaka cast pokidala sam se od smeha... svaka ti je ko u njegosa... :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










4750
poruka na forumu
495 2877



post # 15 | 01.04.2012 , 9:49 PM

Ja nikad nisam ni vjerovao u ovakve gluposti a sad pogotovo kad sam procitao temu lol :p








547
poruka na forumu
46 1072



post # 16 | 02.04.2012 , 0:27 AM

U mnogim srednjevekovnim gradovima obicne zene su bile okrivljivane optuzbom da su vestice i spaljivane na lomaci...
drugim recima Crkva nije imala objasnjenje za veliki broj bolesti poput kuge i verovalo se da to u stvari "Vestice" bacaju neke svoje vradzbine(bolesti)...otuda uopste taj pojam vestice...tako da prica sama po sebi dodje izmisljena
A onda su se Hooliwood pobrinuo da ulepsa stvari i zaradi malo para na tim pricama pa je snimljeno mali milion filmova na tu temu...iskreno meni su gotivni ti filmovi
Ne neverujem da postoje kao ni u ostale "Super Natural" stvari...za 90% stvari ima logicno objasnjenje a onih 10% to se moze Naukom pobit...

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









365
poruka na forumu
101 771



post # 17 | 03.04.2012 , 3:31 PM

postoji i te kako ja znam par vestica bas su zleeeee angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2

Sta se setas po mom profilu jedan!









545
poruka na forumu
58 414



post # 18 | 03.04.2012 , 3:47 PM

Ma postoje sigurno, niti ih podrzavam niti imam sta protiv njih.

Jer na kraju krajeva, nikoga se na svijetu nebojim. :p

<3 Bancy <3









317
poruka na forumu
25 328



post # 19 | 03.04.2012 , 4:59 PM

Vestice su ustvari vracere ili neka vrsta sataniskinji..... ali uglavnom one koje se bave crnom magijom ... -.-

madness.....









73
poruka na forumu
8 73



post # 20 | 14.06.2012 , 12:55 PM

cuj prazne price evo sad jedna stala pored moje kuce da natoci goriva i odleti angry2

"Ja sam svoju glavu dao za svoju riječ!"



Forum » Obrazovanje » Istorija » Vestice
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: