Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Abortus - za i protiv
Abortus - za i protiv
Abortus - za i protiv
1. Za [ 18 ] [17.65%]
2. Protiv [ 84 ] [82.35%]
Answers total: 102






354
poruka na forumu
28 71



post # 21 | 28.08.2011 , 8:49 AM

luka83, U PRAVU SI TOTALNO.
Glasam za tebe na predstojecim izborima. biggrin

Ako pises cirilicom znaci da si fasista
Nisam ni fasista, ni nacista. Samo Srbin, brate, rodoljub, nacionalista.










1830
poruka na forumu
280 1781



post # 22 | 28.08.2011 , 11:11 AM

u danasnjem svetu postoje Kontraceptivna sredstva tako da nezeljena trudnoca moze da se spreci da nebi doslo do ciscenja, ja sam protiv takvih stvari jer ako smo znali znamo da sex vuce i posledice idemo i kod maticara , kad je bal ondak s muziku. znaci protiv sam jer je naravno unistenje pocetka zivota !!! sami dalje zakljucujte











4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 23 | 28.08.2011 , 11:44 AM

Quote (JovanaPraslin)
Glasam za tebe na predstojecim izborima.

Nemaš 18 godina! wink











2427
poruka na forumu
345 2552



post # 24 | 29.08.2011 , 2:33 PM

luka83, jes' upravu si, al brate ti imaš 28 godina. Ja imam 18 a tako otprilike i većina forumaša (a i mlađe). Ti si puno više prošao i dosta toga o životu znaš. Što se kod nas u narodu kaže "sabrao pamet". I ja bi vjerovatno prihvatio tu trudnocu da sam sa djevojkom ne znam, 2-3 godine .. a ne brate pokupimo se za novu godinu, prvi maj ili nesto tako, vidimo se prvi put u životu .. ne znam teško je o tome pričati.
Nadam se da ni ja ni ti, a ni bilo ko od nas odavdje neće morati odlučivati o tome.
smile


Poruku je menjao/la Almir_ - Ponedeljak, 29.08.2011, 2:34 PM








354
poruka na forumu
28 71



post # 25 | 29.08.2011 , 4:24 PM

luka83, Hahaha bice izbora za godinu dana, ja se nadam. Al prvom priliko glasam za tebe. biggrin

Ako pises cirilicom znaci da si fasista
Nisam ni fasista, ni nacista. Samo Srbin, brate, rodoljub, nacionalista.










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 26 | 29.08.2011 , 4:31 PM

Ukratko ja sam za, sad necu da pisem neko obrazlozenje jer mi iskreno mrsko al samo cu reci sve je bolje nego da se vezem za nekoga koga ne zelim kraj sebe do kraja zivota ili jos gore... wink

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 27 | 29.08.2011 , 11:41 PM

Abortus je medicinska mera iz nuzde ili preke potrebe. Ako pazite,do njega ne bi trebalo ni da dodje.
Ukoliko ste u vezi sa 15-godisnjom devojcicom,stavite prst na celo i pitajte se gde vam je pamet,a ne gde vam je kondom.
Nezrelost pri stupanju u odnose je katastrofalnija od svih mogucih posledica tih odnosa.
Seks jeste odredjeni nagon koji se mora ispostovati,ali morate nauciti nagone poneki put da obuzdate.
U intimne odnose treba da stupite tek kada ste sasvim zreli za to.
Ako jeste i imate neke sheving kombinacije,koristite zastitu. A postoje i pilule za dan posle,koje nisu dobro resenje,ali su efikasne.
Ako ipak dodje do trudnoce,onda zajedno sa majkom buducom,dogovorite status koji zelite. A da do ovoga ipak ne dodje,toplo preporucujem tekstualnu podrsku pesmom MOBY DICKA-....31 za svaki dan-da bi bio siguran.... smile
Kondomi su zakon...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









904
poruka na forumu
96 378



post # 28 | 08.09.2011 , 2:53 PM

Ovde u komsiluku kod mene, tacnije zgrada preko puta, zivi jedna devojka ciju su roditelji bili kockari. Ona je tad bila beba. Roditelji nisu mogli na miru da se kockaju i sede s drustvoj jer je beba plakala, pa su se dosetili da joj daju Bensedine kako bi spavala. Tako su devojci unistili zivot da je ona sad malo, da se ne izrazim kako netreba... sa zdravstvenim nedostatkom.

Ona je nasla nekog decka, u ustanovi u kojoj boravi povremeno i on joj je napravio dete. Trudnoca je tekla u tajnosti do sestog meseca. Jednu noc oko 3 h ujutru cula se vriska. Dosli su socijalni radnici sa policijom da odvedu devojku u bolnicu na izazivanje trudnoce, jer "Debil ne sme da rodi debila". Tako da su joj u bolnici dali inekciju za porodjaj i izvadili joj bebu.

To je po meni horor, kako je to izvedeno. Posle je isla po ulici i govorila da nema vise bebu.
Ja licno nisam za da se svesno deca radjaju bolesna, ali nisam ni za ovakvo postupanje.

Za abortus sam samo ako je devojka silovana, mada i tad imaju tablete za kontracepciju. Devojcice od 16 godina su danas uzasne, ja ih zovem coporke, sto se mene tice, jer mislim da su one jos male za bilo sta, a ponajmanje za sex.









. . .
883
poruka na forumu
407 REP OFF



post # 29 | 08.09.2011 , 3:24 PM

Quote (Almir_)
za muške: šta bi Vi uradili, napunite neku 15-godišnjakinju, većina je pretpostavljam nezaposlena ili maloljetna na forumu, ko bi bio spreman od Vas da postane otac.?
za djevojke: da li biste Vi bile spremne da postanete majka.?


To se desava zato sto se tinejdzeri, previse unesu u ulogu, ne ramisljajuci o posledicama. E, a vidi stanje i razmisljanje nakon samo 2-3 god. U tim godinama im je bitno samo da rade . . . . to i to, da ne pisem. A posle. . .


Poruku je menjao/la Ellectra - Cetvrtak, 08.09.2011, 3:25 PM

. . .









161
poruka na forumu
82 376



post # 30 | 20.09.2011 , 11:47 PM

...pa evo i ja najzad da "objavim" neku temu da i od mene bude neke koristi biggrin

Predpostavljam da svi znate šta je abortus ali eto za one koji nisu još toliko upućeni... po medicinskoj terminologiji, reč abortus zapravo objašnjava ono što mi zovemo pobačaj, ili spontani abortus. Razlozi za spontani abortus su različiti, od ličnih zdravstvenih problema, pa sve do uticaja sredine. Pored pobačaja tu je i abortus izveden iz medicinskih razloga. Tu je najčešći razlog ugrožen život majke, ali i zdravstveni problemi još nerođene bebe.
Pored ovih neželjenih abortusa, tu je naravno i abortus koji je iskuljučivo posledica želje roditelja da prekinu trudnoću. Nameran prekid trudnoće tj. ubistvo jednog malog nemoćnog bića je nešto sto nema opravdanja. A pored toga, postoji velika verovatnoća da žena više nikad ne uspe da zatrudni. Dosta ljudi ne zna mnogo o abortusu, iako misle da znaju i činjenica je da je bela kuga prisutna svuda u svetu, a abortus je jedan od razloga, i ako se nastavi ovako bela kuga će postati još surovija.
Što se tiče kontracepcije, to je jedini način da se zaobiđu ovakve neprijatnosti. Mada mnogi vrlo malo znaju o kontracepciji, neki su mozda čuli samo ja jednu vrstu kontracepcije a to je prezervativ (kondom) ali retko ko i njega koristi.
Možda vi potpuno drugacije gledate na sve ovo, možda je za vas abortus jedna obična intervencija i bas bi volela da vidim kakvo je vaše mišljenje ali kad bi ušli malo dublje u pricu o abortusu i videli na kakav se način vrsi i sve ostalo verujem da bi se slozili samnom da je namerni abortus ravan ubistvu, na vrlo jeziv nacin!!!!
I MOLILA BIH VAS DA POGLEDATE OVAJ VIDEO...










Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 31 | 21.09.2011 , 9:27 AM

gledala sam vec ovaj klip... malo su ga u klipu preterali, al ae razumemo svi sta je poenta... ja sam PROTIV abortusa... (kad su mogli da se je*u neka cuvaju dete)... podrzavam samo ako je u pitanju zdravlje... i naravno da je ubistvo jer vec posle tri nedelje trudnoce srce bebe kuca... treba snimiti kako izgleda abortus, pa pokazati svim klinkama koje sa 13god gube nevinost, a sa 15 radjaju... a zene koje abortiraju u godinama kad mogu da imaju decu bih ubila... strasno je sto sad ili radjaju u 15 ili u 35...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










161
poruka na forumu
82 376



post # 32 | 21.09.2011 , 9:43 AM

po meni iskreno ovaj video nije preteran da sam stavila pravi abortus nzm sta bi onda bilo... smile
...i upravu si to za klinke i msm da tu fali malo vise roditeljskog vaspitanja i malo vise informacija o svemu ovome... smile












2595
poruka na forumu
281 2890



post # 33 | 03.10.2011 , 12:06 PM

hahahahahaahah ko je glasao ZA








731
poruka na forumu
726 2357



post # 34 | 03.10.2011 , 8:55 PM

Nikako abortus,ubiti dio sebe je monstruozno! Za mene dijete je najveca radost, ono oplemjenjuje dusu i cini nas potpunom licnoscu.

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”










964
poruka na forumu
406 3430



post # 35 | 04.10.2011 , 1:00 AM

to je zakonom zabranjemo,a i treba da bude. .








978
poruka na forumu
107 1318



post # 36 | 04.10.2011 , 1:18 AM

Protiv sam i ostajem pri tome, bez suvisnih rijeci...

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










41
poruka na forumu
1 13



post # 37 | 04.10.2011 , 1:57 AM

Zalosno je videti da samo 25% smatra da je abortus ok. Ne znam da li ste upuceni u razvijanje nervnog sistema coveka i ako niste reci cu vam da se on razvija izuzetno sporo. A s obzirom da se abortus moze vrsiti do koliko? 2 meseca nakon zaceca? manje vise..mislim da,ne da mislim, vec sam 99% siguran da taj fetus uopste nema ikakve misli tako da kao da ni ne postoji. Postojis samo ako mislis zar ne? "Cogito, ergo sum." biggrin Tako da po mom misljenju ok je abortirati ako nisi spreman da odgajas dete. I ne znam zbog cega se ljudi cimaju i smaraju sa tim antiabortus glupostima. Uzmite bedne Gavrilovice sa pinka za primer. Kladim se da bi im par abortusa definitivno olaksalo zivot. I sad kad bolje razmislim, sto niste protiv masturbiranja onda???To otprilike dodje kao i abortus.. ne mislim na zene naravno...Zar onda,vi (muski pol) sto cinite deo tih 75% sto je glasalo da je protiv abortusa ne bi trebalo da prestanete da izbacujete spermu na maramicu ili u kondom??? Jel ste i protiv toga mozda? Abortus je samo lek za ljude koji nisu spremni ili u mogucnosti da brinu o malim ljudima.. yes








4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 38 | 04.10.2011 , 4:17 AM

Maćani, ne mogu da se složim sa tobom. Nekako mi zvuči monstruozno da je u redu ubiti nešto što je još u fazi razvoja.
"Cogito, ergo sum." . Postoji i drvo, a da li misli? Ne misli ili ne znamo. Postoji kamen. Da li misli? Ne misli.
Ipak postoje i imaju svoju ulogu u ovom svijetu. Naravno tu je riječ o samosvijesnosti. To je samo širi filozofski stav.
Za Gavriloviće ne bih nikad rekao da su bijedni. To su najbogatiji ljudi. Trenutno nisu materijalno jaki, ali i to će se promjeniti kad nejač stasa. Imati brata ili sestru - neprocjenjivo; a oni u tome ne oskudjevaju.
Ovo za masturbaciju se ne slažem, takođe. Sjeme bez jajne ćelije je ništa. Sjemena ima na pretek. Djece ima malo. Djevojka izvrši abortus i ostane trajno sterilna. Ona je možda mogla da odgaji još četvoro djece. To je šteta.
Abortus nije lijek!
To je samo izgovor sebičnih ljudi koji ne žele da imaju nikakvu odgovornost prema drugima.


Poruku je menjao/la luka83 - Utorak, 04.10.2011, 10:06 PM











4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 39 | 04.10.2011 , 11:15 AM

Protiv abortusa sam.

Prvo, sve se izmenilo. Devojcice stupaju u odnose sa nepunih 14 ili 15 godina, a dokazano je da njen organizam jos uvek nije spreman na to, tek sa nekih 17g je to ok, a o muskarcima necu, jer imaju dugu rucnu ispovest prvo pa tek onda sex kao sex.

Ako dvoje mladih koji imaju ajde recimo 15 godina devojka i 18 godina decko odnose, i devojka ostane u drugom stanju. Ne znam zasto se mora pobaciti? Ako su bili dovoljno stari da to urade, zasto je onda problem u odgajanju produkta u tom slucaju deteta. Ako si svesan da ti kao stariji napumpas devojku ili devojcicu ili kao mladji onda i snosi posledice.
Sebicno je pobaciti dete sto ima mogucnost da se razvija, da uci, da dise, da zivi, da se smeje da se igra itd.

Znam primer, moje drugarice koja se udala sa 15 godina, htela je to, do 19- te je rodila cetvero dece. Sada je u srecnom braku, ima prelepu decu, i naravno muza tri godine starijeg od sebe.

Ali isto znam da ima mnogo primera losih, koliko hteli mi da nesto generalno shvatimo sve ima svoju individualnost.

Ja licno ne bih nikad, jer znam koje su psihicke posledice spontanog!

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










514
poruka na forumu
128 1462



post # 40 | 04.10.2011 , 12:38 PM

Naravno da sam protiv toga.. Nije u redu nekom uzimati zivot... bez obzira maloletan ili punoletan....


Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Abortus - za i protiv
Search: