Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Abortus - za i protiv
Abortus - za i protiv
Abortus - za i protiv
1. Za [ 18 ] [17.65%]
2. Protiv [ 84 ] [82.35%]
Answers total: 102






324
poruka na forumu
95 1937



post # 81 | 17.11.2011 , 7:30 PM

protiv...

Mess with the best,die like the rest!!!









2427
poruka na forumu
345 2552



post # 82 | 18.11.2011 , 8:56 PM

~SPAM poruke obrisane








218
poruka na forumu
23 298



post # 83 | 23.12.2011 , 3:53 PM

Protiv! Jednostavno rečeno to je za mene ubistvo.
A inače ove što siluju pravac na kastraciju, takvi naprave višestruku štetu takvim činom.
Čitajući malo okolo shvatih da više 80% abortusa izvršeno kod žena koja već imaju decu i da abortus koriste kao kontracepciju!? A spominju se ludačke cifre veće od 120 hiljada abortusa godišnje u Srbiji od tog 25 hiljada kod maoletnih osoba. Deluje mi malo neverovatno da dnevno imamo preko 320 abortusa.

Čija je krivica!? Za sigurno većina žena mora osećati osećaj gubitka i krivice. Prirodno je s druge strane kolika je odgovornost i krivica za takvo delo, partnera, muža, roditelje i meni najbitnije sistema ili ti države. Kako kažu riba smrdi od glave.

Дете преживело абортус извршен у петом месецу трудноће



У Украјини је после извршеног абортуса, у петом месецу трудноће, дете „случајно“ преживело. Једна породица је одлучила да усвоји девојчицу, без обзира на савете лекара који су објаснили да несрећно дете неће моћи никада ни да говори, ни да хода.

“Млада жена је абортирала у петом месецу трудноће и заборавила то као ноћни кошмар. Но, доктори нису знали шта да раде, јер је фетус дисао. Пребацили су га на реанимацију без икакве наде“, извештава дописник Television News Agency.

У болници су девојчицу назвали Богдана (Богом дана). Сада има пет година и живи у усвојитељској породици.

„Марина и Евгеније су видели Богдану у болници. Живела је две године у посебној просторији, изолована од могућих инфекција, и нико је није видео. Није имала никаква документа, осим болничког картона“, извештава дописник.

„Била је веома мршава“, сећа се усвојитељка Марина Пјанкова. „Изгледала је као изгладнело афричко дете“.

Лекари су јој саветовали да не усваја девојчицу због њеног физичког стања. Рекли су, такође, да је Богдана, када је имала годину дана, преживела клиничку смрт. Када су усвојитељи одвели девојчицу кући, имала је свега 6 килограма. Сада Богдана и хода и говори, а страшне дијагнозе и прогнозе су нестале.

После тог случаја, Евгеније је покренуо кампању против абортуса. „По званичним подацима, од времена наше независности (1991.г. – нап.“Борба за веру“), у Украјини је извршено 38 милиона абортуса. Међутим, по незваничним подацима та цифра достиже 48 милиона“. Он је уверен, да је боље дете дати у сиротиште, него га убити.

http://www.inform-relig.ru/news/detail.php?ID=2859


Poruku je menjao/la aVe - Petak, 23.12.2011, 5:04 PM








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 84 | 23.12.2011 , 6:22 PM

Ako je abortus ubistvo jednog zivota, onda je d. genocid :D Tako da ako neko ne zeli dete normalno je da abortira...








1
poruka na forumu
0 0



post # 85 | 23.12.2011 , 7:28 PM

Jer RED JE RED :)








790
poruka na forumu
58 477



post # 86 | 23.12.2011 , 7:51 PM

Mislim da je to ubistvo, ali ako bih morao da biram izmedju zene i nerodjenog deteta, naravno da bih sacuvao svoju zenu.

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.










4532
poruka na forumu
946 4023



post # 87 | 23.12.2011 , 8:00 PM

Quote (OgnjenR23)
Mislim da je to ubistvo, ali ako bih morao da biram izmedju zene i nerodjenog deteta, naravno da bih sacuvao svoju zenu.

Bravo.

Ja na ovu temu mogu dodati samo ovo: NIKAD to nebi uradila jedino ako je moj zivot ili zivot nerodjenog deteta veliki rizik onda bi to ucinila inace nema sanse.
Svakoj od nas se moze desiti nezeljena trudnoca a tako i mnoge stvari u nasem zivotu da su nezeljene zato treba dobro mucniti glavom sta radimo pre svega a i poslije i biti uvek svesni da je abortus vrsta ubistva.
Ja poznajem jednu sto je 6 pota abortirala a ima 3 dece nju nemogu da razumem i kad tu temu spomene udavila bi ju
kad joj kazem da uzme nesto protiv trudnoce kaze spirale se boim a tablete mi ne gode, flaster nesiguran, od sprice se debljam grrrrrrrrrrrrrr sve izreke jedna iza druge a ne pita se u savesti koliko bi ta deca sad imala godina to su osobe koje nemaju dusu ta zena je niko a njen muz takodje bedak jedan.

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 88 | 23.12.2011 , 8:02 PM

Quote (lukacar95bre)
Ako je abortus ubistvo jednog zivota, onda je drkanje genocid


ima tu nesto :D

stvar je u tome da svi ovi koji podrzavaju to ( ja medju njima ) nikada ne bi solili pamet i pokusavali da ubede ove druge da i oni tako razmisljaju ( jer svako ima pravo na svoje misljenje ) al zato ovi ostali se ubijaju u pokusajima da svi razmisljaju ko oni ( a ko se ne slozi uf kako ga pocaste )...

Mislim generalno ne na ovu temu :)

Najbitnije u celoj prici je pravo na izbor, ali to neki ne shvataju yes

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









790
poruka na forumu
58 477



post # 89 | 23.12.2011 , 8:04 PM

Ma Bonum Kondom factus domus :D

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.










4532
poruka na forumu
946 4023



post # 90 | 23.12.2011 , 9:58 PM

:o Au tek sad vidim sta taj pip rekao :D pa stvarno mislim to nema veze sa decom i abortusom ili pojedini misle muskarci sami prave decu a jbt :D :D :D :D izgleda iz biologije 1
samo me zanima dali je on musko i dali ma nista bice opet Maja previse prica :D

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










377
poruka na forumu
54 303



post # 91 | 11.01.2012 , 1:16 AM

Definitivno ZA !
Msm kad vec ne paze kako to rade, barem bi trebali raditi aboratus, a ne da djeca budu sirocad do kraja zivota :S












24
poruka na forumu
2 0



post # 92 | 11.01.2012 , 4:18 AM

Prosto posle j*banja,nema kajanja...








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 93 | 11.01.2012 , 9:41 AM

Naravno da sam protiv...
to je po meni nehumano i neljudski...
ali,svako ima svoje misljenje, i tudje misljenje se mora postovati...

:P









486
poruka na forumu
673 4564



post # 94 | 23.01.2012 , 8:40 PM

samo ako je zivot zene u pitanju ili ako su neki drugi zdravstveni problemi ..drugo savjetovala bih ne..ali eto opet svako ima svoje poglede na zivot

♥♥♥♥"Ne postoje ljepše riječi, a ni zvuk, od njegovog "Volim te"! ♥♥♥♥










564
poruka na forumu
128 1154



post # 95 | 23.01.2012 , 9:05 PM

Abortus je svakako gasenje zivota jednog novog coveka i to niko ne moze osporiti ni po kojoj osnovi.. ;) B)












545
poruka na forumu
58 414



post # 96 | 26.01.2012 , 2:20 AM

Ako zenska osoba odluci onda DA, ne mozemo mi znati koji je razlog, a uostalom abortus nije ubojstvo, jer se dijete nije ni blizu razvilo.

<3 Bancy <3









760
poruka na forumu
23 295



post # 97 | 01.02.2012 , 2:11 PM

Ako je abortus ubistvo..
Sta je onda drk**e?GENOCID! :D

Salim se naravno,imam drugaricu koja je abortitala,da joj matorci ne saznaju,
sve drugarice su je podrzavale,
sada se vise ne druze snjom.i salju joj poruke da je ubica.
jadno...ali istinito..

Ja sam joj rekao bolje rodi to,nego da ubijes,ona me nije slusala..al oke :D
odma za sve devojcice ovde 15000 din vam je abortus :D
I mora biti sa vama neka starija osoba,primer keva il cale,
mada moze i komsinica koja ima vise od 25 godina :D!!





Sve mi je jasno sada kada je srce prazno!!!










6
poruka na forumu
4 87



post # 98 | 01.02.2012 , 2:20 PM

Totalno protiv!!! Ja imam dve cerke i planiram jos dece,one su sve u mom zivotu. Nikad ne bih abortirala,najpre sa duhovne strane jer je to najveci greh! A,,valjda zivimo u 21. veku nismo valjda toliko glupi da ne mozemo da se sacuvamo!






♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 99 | 01.02.2012 , 7:26 PM

protivv,, al nekad ima vise razloga zasto zena mora napraviti abortus tako da je ne treba osudjivati ako ima dobar razlog ako je njen zivot u pitanju ili slicno...

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°









1982
poruka na forumu
331 4273



post # 100 | 12.02.2012 , 9:19 AM

protiv

Svi brisu Sline samo Gareth Bale :)))

Matematika- Kao Kineski Film Bez Prevoda

Ni U Ovom,Ni U Budućem Svijetu,Za Real Madrid Navijati Neću!




Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Abortus - za i protiv
Search: