Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Abortus - za i protiv
Abortus - za i protiv
Abortus - za i protiv
1. Za [ 18 ] [17.65%]
2. Protiv [ 84 ] [82.35%]
Answers total: 102






1520
poruka na forumu
180 1265



post # 101 | 14.02.2012 , 9:16 PM

Komplexno pitanje o kome se moze diskutovati satima... Ukratko: Nisam za abortus. Ali ako je taj potencijalni abortus (da se tako izrazim) produkt silovanja ili neke sexualne avanture i sl. onda sam za. Bolje i tako, nego da tom detetu bude unisten zivot. Takodje sam za abortus, ako se detetu ne moze obezbediti egzistencija. ALI gospoda koja i gospodje koje upraznjavaju sex tako neodgovorno, neka malo porade na svojoj odgovornosti i podizanju samosvesti, pa ce se ovakav krvavi cin znatno redukovati.

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










576
poruka na forumu
34 295



post # 102 | 18.02.2012 , 5:15 PM

Quote (Tanja91)
Da li smatrate da je oplođena jajna ćelija isto što i živo ljudsko biće?
Da li je abortus ubistvo?
Da li smatrate da žene trebaju imati pravo da odluče da li žele doneti na svet dete ili ne?

za mene je to ubistvo naravno da sam protiv toga jako je ozbiljno i mislim da bi dame trebalo odlucivati o tome ipak one donose decu na svet

>>> NEMAM LEVU CIPELU <<<







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 103 | 17.09.2012 , 11:27 PM

U svakom slucaju i u svakom pogledu PROTIV!

Jedino ako se ustanovi da nesto sa plodom nije u redu!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 104 | 17.09.2012 , 11:42 PM

PROTIV angry2








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 105 | 18.09.2012 , 0:01 AM

Definitivno protiv!
Nije dete krivo za lose postupke njegovih roditelja...

:P









896
poruka na forumu
89 981



post # 106 | 18.09.2012 , 0:12 AM

Pa dobro......osim sko je u pitanju zivotna opasnost...ako ne onda sam protiv toga yes yes yes








138
poruka na forumu
114 392



post # 107 | 18.09.2012 , 0:16 AM

Moja dugogodišnja drugarica je zatrudnela sa dečkom sa kojim je dugo bila, i radovali su se oboje. Iako nisu imali finansijske mogućnosti za dete, pripremali su se. Nakon nekog vremena joj je doktorka saopštila da joj savetuje abortus, zbog njenog zdravlja, jer ako rodi dete, šanse da prežive oboje su male. Ukoliko dete rodi, pitanje je koliko će ono živeti. Ona je sela sa celom porodicom i pričala i svi su se složili da abortira, jer nisu mogli da podnesu da dva života izgube.

Razmislite malo o ovome..
Da li je pametno da se zabrani abortus zakonom?
Pa da gubimo dva života u jednom danu, ili da se rađaju bolesna deca kojima je život pakao?
Da je u pitanju neko iz vaše porodice, da li bi joj rekli rodi dete, nema veze što ćeš ti jedva trudnoću izneti i umreti?!

Zato sam ja za abortus.
Ako sačuvamo život majke, ona ima mogućnost da jednog dana opet zatrudni.

Neuspeh nije opcija!










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 108 | 18.09.2012 , 0:20 AM

JocaSchwarzeFee Slazem se za taj slucaj ali ako je u trudnoci sve ok,znaci zdrava majka i zdrava beba,nema nikakvih opasnosti,žustro sam protiv abortusa ;)








547
poruka na forumu
46 1072



post # 109 | 18.09.2012 , 0:27 AM

Abortusom svesno oduzimate pravo na zivot nekome...i to nije bas humano...mada po toj logici kad masturbirate takodje ubijate nekoga...ili kad cura uzme pilulu...ili ako muskarac koristi kondom...zar nije to malo slicno?
E sad postoji mali milion razloga zasto zene idu na abortus...pocev od finansija zavrsi do toga da je maloletna ili da muskarac vrsi pritisak na nju...
Mnogi od vas su protiv abortusa ali 50% od vas nikad ni imalo sex nije...a ne da razmislja o tome da li bi mogla bit majka ili otac...ne kazem ovo podrugljivo vec kazem zato sto je vecina jos uvek maloletna...a 90% vas jos uvek zivi kod roditelja i ne brinu se o nicemu
Zenska deca od 12 godina mogu da ostanu trudna dok musko dete tek negde oko 15 godine je sposobno da napravi dete...
Svet u kome zivimo je pun razno raznih frikova i gluposti i ne ide nigde dobro...skoro sam citao da je devojcica od 10 godina morala da rodi jer je abortus zakonom zabranjen u njenoj zemlji(Bas ovde na forumu sam citao) Da li je to normalno i humano? Da dete od 10 godina mora da podnese 9 meseci muke i rodi drugo dete?
U ovom vremenu u kojem mi sada zivimo...deca vec od 14-15 godina imaju sex bez ikakvog znanja o tome...da li oni mogu da budu roditelji i da se brinu o detetu kada su i oni deca?A kako je vec neko naveo...dobro znamo kakva je kriza svi mi koji i dalje zivimo ovde na balkanu...i nije ovo "Serija" gde kada maloletna curica zatrudni da se njeni obraduju i bacaju na posao...vec suprotno...lupaju glavom o zid
Ako ces nekom dati zivot...onda mu daj zivot a ne patnju...ako nemozes onda nemoj ni da ga radjas to je moje misljenje
i ma koliko bio i ja i svi protiv abortusa ipak to je nekad jedina stvar koja moze da se ucini i koja je nekad preko potrebna...Ako neko nije spreman na dete...radjanjem unistis tri zivota od jednom a najvise toga deteta


Poruku je menjao/la Hectore - Utorak, 18.09.2012, 4:33 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









138
poruka na forumu
114 392



post # 110 | 18.09.2012 , 0:33 AM

Moonchild007, Slažem se za to, ali ako se ovde svi slože da su protiv abortusa, i cela nacija bude jednog dana protiv abortusa, i država prihvati mišljenje naroda, šta onda ostaje ovim nesrećnim majkama? Da idu u drugu zemlju da abortiraju? Da rađaju bolesnu decu?
Moramo gledati na ovo jako objektivno i iz daleke perspektive. Ovo je jako opširna tema, i veoma bitna.

Ja opet ovo gledam sa staništa jedne osobe koja može uticati na zakon, zato abortus opravdavam, jer neću da mi oči budu zamagljene, pa da ne vidim one kojima ovo znači, i da se vodim svojim subjektivnim gledištem koje vode emocije.

Neuspeh nije opcija!










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 111 | 18.09.2012 , 0:35 AM

JocaSchwarzeFee Takodje se i ja slazem sa tobom ali nisu sve buduce majke istog razmisljanja kao ti,sta se sve desava sramota me je sto sam ljudsko bice,to ni zivotinje ne rade...








51
poruka na forumu
3 210



post # 112 | 19.09.2012 , 1:34 AM

Abortus je ubistvo. Protivnik sam








577
poruka na forumu
548 3795



post # 113 | 27.10.2012 , 10:07 PM

S' moje tačke gledišta a zdravstveni sam radnik i svaki dan se suočavam s' tim to izgleda ovako:Abortus i eutanasia moraju biti legalni upravo zbog slučajeva genetskih malformacija i degeneracija. Život takve jedinke je užasan, i postaje gori kako joj raste svijest. Obično i cijela porodica trpi zbog toga, i svakim danom bude sve gore. Takve jedinke mogu biti, i često jesu potentne, pa mogu i stvoriti degenerativno potomstvo. Stvarno ne dogodilo se nikome ali ja bih tako postupila. Abortus zbog neželjene i slučajne trudnoće je opravdan ukoliko se za to odluči u ranom stadiju, iz npr. finansijskih razloga. Jer mislim da je nemoralno donositi sirotinju na svijet. Homosexualni brakovi su nešto sasvim drugo i ni u kojem slučaju ne smiju biti legalni, jer su po naučnoj definiciji patološka pojava. Legalizovani su u nekim zemljama gdje homosexualci drže strašan lobi zbog brojnosti i visokih pozicija u društvu. Mislim da je vezano za degeneracije, veoma važno da roditelji naprave testove RH grupe i sl. što kod nas nije običaj stvarno sa vecinom komentara se slazem. ja sam generalno protiv abortusa, ali uvijek mi se postavlja ono pitanje:sta ako?? stvarno je tesko zamisliti se u toj situaciji, i ne dao nam Bog nikome, nekako ne znam ni sama odgovor na ono svoje pitanje kad bi osoba saznala da nosi dijete sa nekom poteskocom u razvoju, tu se pita covjek da li abortirati i 'rijesiti' problem ili skupiti hrabrost i odgajati i voljeti dijete uprkos tome sto nije 'zdravo'. u tom slucaju postujem bilo koju odluku ili kad je npr. u pitanju silovanje pa zena zatrudni i tako, ali ako neka napucana maca puna love koju starci guraju sa svih strana izvrsi abortus sam zato sto nije mogla drzati noge sastavljene i sto joj se dijete ne uklapa u sliku 'perfect life' onda to, uz duzno postovanje ne mogu akceptirati i osudjujem totalno, takvu osobu bih kaznila, pa kako kod. zato mislim da prvo(to je do doktora) treba obaviti razgovor sa trudnicom i njenim partnerom(ako ga ima). osim toga ne slazem se ni sa onim da treba abortirati ako se majka nalazi u losoj finansijskoj situaciji. jest da nam tu i drzava moze malo pomoci, kad bi se npr. otvorili neki centri koji bi pomagali majci da odgaja dijete, koji bi je podrzavali, barem tokom prvih par mjeseci, ili ako nista da drzava obezbijedi posao partneru, a ako ga zena nema, onda da njoj obezbijedi neku finansijsku pomoc. u Njemackoj npr. svaka majka prima tzv. kindergeld i ako nista finansijski razlog ne bi trebao biti uzrok za abortus. uostalom, mislim da nijedna osoba nije posve sama na svijetu, ako je odbaci porodica i partner onda vjerovatno ima prijatelje koji mogu npr. pricuvati dijete dok majka radi. ma mislim da se tu moze naci neko rjesenje, a abortus mi se cini nekako u toj situaciji kukavicki.al' opet svako zna za sebe kako je najbolje. samo mislim da tu treba misliti i na dijete, nije ono jadno krivo sto je doslo'neplanski'.

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !









834
poruka na forumu
212 1454



post # 114 | 28.10.2012 , 10:58 AM

protiv! najcesce se abortira zbog neplanirane trudnoce...pa bar danas ima kontracepcije kakve god zelis,a koliko ima parova kojima je najveca zivotna zelja da dobiju dete a ne mogu,a neka devojka neplanirano zatrudni i odmah abortus.... :(








123
poruka na forumu
169 2743



post # 115 | 28.10.2012 , 11:39 AM

Abortus NIKADA...

imala je samo jednu manu, branila mi da idem u kafanu.
kada umrem ne zovite popa neka mene konobar zakopa!










195
poruka na forumu
25 852



post # 116 | 28.10.2012 , 11:55 AM

Abortus je ubistvo.PROTIV TOGA SAM! angry2





Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Abortus - za i protiv
Search: