Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Da li ste bili operisani?
Da li ste bili operisani?






1520
poruka na forumu
180 1265



post # 1 | 27.01.2012 , 6:42 PM

Da li ste nekada isli "pod noz"? :D Mislim na operacije koje su morale da se urade, tipa: slepo crevo, krajnici, sanacija nekog preloma, kila itd.


Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










279
poruka na forumu
69 637



post # 2 | 27.01.2012 , 7:22 PM

Nazalost vec sam dva puta bila operisana.2008 sam operisala stitnu zlezdu a 2011 miom na materici.

Lepi,silni,grozni!Zeljan sam te i ja,
Da banes pod maskom druga ili gosta;










3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 3 | 27.01.2012 , 7:23 PM

Nisam ali sam zato usivao koleno neshto sam ga sj**ao pa sam morao na usivanje :) A inache neku ozb... operaciju nisam imao Hvala Bogu :D








403
poruka na forumu
72 625



post # 4 | 27.01.2012 , 8:15 PM

prvu operaciju sam imao sa 3 godine, tada sam operisao srce, drugu sam radio 2001. u Londonu.. takodje na srcu.... vjerovatno cu radit jos jednu (opet na srcu, nadam se poslednju)... :)











148
poruka na forumu
58 929



post # 5 | 27.01.2012 , 8:27 PM

Ne nikad...;))

<3 Bayern Munchen <3









1
poruka na forumu
0 3



post # 6 | 27.01.2012 , 8:31 PM

JA SAM 2007 sam operisao krajnike

adcad









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 7 | 27.01.2012 , 8:35 PM

Quote (TheBad)
prvu operaciju sam imao sa 3 godine, tada sam operisao srce, drugu sam radio 2001. u Londonu.. takodje na srcu.... vjerovatno cu radit jos jednu (opet na srcu, nadam se poslednju)...


U ime ekipe Extra Cafe-a zelim ti puno uspeha na toj operaciji i da sve bude ok. :)

I da iskoristim priliku, da i ja odgovorim na pitanje koje sam vama postavio. :) Nisam nikada isao "pod noz" i zelim da tako i ostane. <_<

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










403
poruka na forumu
72 625



post # 8 | 27.01.2012 , 8:42 PM

Quote (Bobby88)
U ime ekipe Extra Cafe-a zelim ti puno uspeha na toj operaciji i da sve bude ok.


HVALA PUNOO !!! :)











486
poruka na forumu
673 4564



post # 9 | 27.01.2012 , 8:52 PM

Krajnici..da ih nisam operisala ne bih vas imao ko zezati na EC :D :D :D

♥♥♥♥"Ne postoje ljepše riječi, a ni zvuk, od njegovog "Volim te"! ♥♥♥♥










279
poruka na forumu
69 637



post # 10 | 27.01.2012 , 9:10 PM

Quote (TheBad)
prvu operaciju sam imao sa 3 godine, tada sam operisao srce, drugu sam radio 2001. u Londonu.. takodje na srcu.... vjerovatno cu radit jos jednu (opet na srcu, nadam se poslednju)...


Prvo da ti pozelim svu srecu na operaciji.Ad rugo da te pitam kako je kad operises srce jer cu ja uskoro za koji mesec u Kamenicu na operciju srcanih zalizaka?

Lepi,silni,grozni!Zeljan sam te i ja,
Da banes pod maskom druga ili gosta;










403
poruka na forumu
72 625



post # 11 | 27.01.2012 , 9:26 PM

Quote (Tugomirka)
Prvo da ti pozelim svu srecu na operaciji.Ad rugo da te pitam kako je kad operises srce jer cu ja uskoro za koji mesec u Kamenicu na operciju srcanih zalizaka?


Hvala :) ... saljem ti odgovor porukom, da ne bude da spamujem :)











2670
poruka na forumu
288 3086



post # 12 | 27.01.2012 , 9:31 PM

@The Bed jako mi je zao sto to cujem, nadam se da neces vise imati operacija. . .
ako se ne varam ti bese imas "dekstrokardiju" ?
izvini sad sto cu te ovako direktno pitati, ali bas me zanima , a ti nemoj da mi odg. ako je suvise privatno pitanje!
Zanima me, da li su pokusali da ti vrate srce na levu stranu? ili je i dalje na desnoj? bas mi je zao, ako ti to smeta, posto znam da ima onih koji imaju dekstrokardiju a nista im ne smeta, normalno zive, bez problema :(
____________
a sto se mene tice ja sam imao operaciju na glavi, tj pukla su mi tri kapilara u glavi pa morali to da mi srede, mada ja msm, da su mi trazili mozak, al nisu uspeli da ga nadju :p salim se, i imao sam operaciju na maksilo-facionalnoj klinici, operisao sam levi deo vilice , odvojila mi se neka koska od neke koske sto spaja neku ushnu kost sa vilicom pa morali da mi lome tu kost jer pogresno zarasla i da je ponowo spajaju . . .
_______
@Tugomirka, puno srece, zelim ti da prodje sve u najboljem redu, jo bree :(


Poruku je menjao/la MolderFBI - Petak, 27.01.2012, 9:35 PM











403
poruka na forumu
72 625



post # 13 | 27.01.2012 , 9:43 PM

MolderFBI,
jeste imam Dekstrocardiju (dextrocardia) ....ma nemas frke, ko ne pita taj nece ni saznati ;) ... sto se tice pozicije srca.. nisu pokusavali da mi vrate srce na lijevu stranu, jer jednostavno srce kao organ ne smije da se ''dira'', u smislu nekih drasticnih promjena, a i mislim da bi to bilo nemoguce, prosto zbog prirode i anatomije (duzine arterija, vena i ostalog)...
takodje u pravu si sto se tice toga da se sa dekstrokardijom moze normalno zivjeti, to je tacno, u slucaju ako nema nekih drugih srcanih mana pored dekstrokardije (sto kod mene nije slucaj)... a sto se tice moje dekstrokardije i ostalih problema sa srcem, i sa kicmom takodje (imam kifo-skoliozu)... sve je pocelo sa samim mojim rodjenjem, naime med. sestra koja me porodila mi je prekinula lijevi kicmeni nerv, sto je automatski prouzrokovalo da srce ode na desnu stranu, i da kicma pocne da se krivi... izvini sto sam oduzio, ali htio sam sve da pojasnim :) sad mi je najjaca fora kad neki doktor krene da mi slusa srce, i stavi slusalice na lijevu stranu, sav se prekine kad shvati da ne cuje srce kako kuca :D











3239
poruka na forumu
372 2298



post # 14 | 27.01.2012 , 9:46 PM

Pre 3 god :)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









2670
poruka na forumu
288 3086



post # 15 | 27.01.2012 , 9:51 PM

TheBed, jao e to je bas fora axaxaxa zombi lol,
jao ja bih te sad pitao jos nesto, meni je to skroz zanimljivo da citam, pa jel ste tuzili tu med. sestru? jao fuxa kako je samo trapava. . . ali nisam to hteo da pitam, a to sa kicmom jel to nesto opasno? a zasto ti operisu srce ako imas problem s kicmom. . . mng. pitam jel da?











403
poruka na forumu
72 625



post # 16 | 27.01.2012 , 9:56 PM

hahaha opusteno samo, a brate.. to se provalilo tek mnogo godina kasnije, a i izdesavale su se jos i mnoge stvari...a kifoskolioza pa ne mora da bude opasna, to ti je iskrivljenje kicme, mogao sam to da sprijecim kao mali sa miderom, ali posto mi je smetao (mali sam bio 2-3 godine, i stalno sam zbog njega plakao) prestao sam da ga nosim i kicma je nastavila da se krivi... a operisu mi srce zato sto i sa njim imam probleme, a kicmu ne smiju da mi operisu jer mi je srce slabo i ne bi izdrzao operaciju... tako da se nadam, da ako rijesim problem sa srcem, da cu mozda moci i kicmu posle toga da sredim.. ne znam jos, vidjecemo ;)











2670
poruka na forumu
288 3086



post # 17 | 27.01.2012 , 10:09 PM

the bed, imam jos pitanja, (zasto ja jednostavno nisam postao novinar kad imam dara za to :p, a da znam treba mng. da se uci da bi bio nowinar)

Elem, Sta je to mider? jel to nesto kao cosmodisk? uzgred jel se se sad kajes sto ga nisi nosio? pa zar ne mozes pomocu nekih vezbi da ispravis kicumu ? e a to za srce nzm sta da kazem bas mi je zao tako mlad, a da imas problem sa tim... jel imas oziljak na grudima? :( koliko su trajale te predhodne operacije vremenski?
joj izvini o5 sto te sve ovo pitam, al bas me zanima (radoznalost je ubila misa, mozda ce i mene jednog dana :D )

Admini, ovo se ne smatra spamom jer ima veze sa temom tako da ono. . . :p


Poruku je menjao/la MolderFBI - Petak, 27.01.2012, 10:13 PM











403
poruka na forumu
72 625



post # 18 | 27.01.2012 , 10:17 PM

Quote (MolderFBI)
Sta je to mider?

mider je po obliku najslicniji prsluku, ovi danasnji se uglavnom prave od plastike, moj je bio od metala, postavljen kozom...on sluzi da drzi tijelo u pravilnom polozaju.. zavisno od iskrivljenja kicme, moze da se nosi od par mjeseci do vise godina...

Quote (MolderFBI)
jel se se sad kajes sto ga nisi nosio?

kajem se, i to mnogo, ali jbg... da mi je sad te godine a ovu pamet hahahaha :D

Quote (MolderFBI)
zar ne mozes pomocu nekih vezbi da ispravis kicumu ?

sad je za vjezbe kasno, jer je iskrivljenje preveliko (kisma mi je bukvalno kao latinicno slovo S)

Quote (MolderFBI)
jel imas oziljak na grudima?

imam, preko citavog grudnog kosa, i gornjeg dijela stomaka.. i ponosan sam na njega :)... imam jos jedan ispod desne ruke (postavljen vodoravno, od sredine ledja pa do desne ruke) a on je od prve operacije...

Quote (MolderFBI)
koliko su trajale te predhodne operacije vremenski?

za prvu ne znam jer sam bio mali (2-3 godine)... a ova u Lodnonu (2001-e godine) je trajala 6 i po sati ...

pitaj sto god te zanima, rijetko imam prilike da pricam sa nekim o svemu tome, pa i meni bude zanimljivo ;)











1520
poruka na forumu
180 1265



post # 19 | 27.01.2012 , 10:20 PM

Quote (MolderFBI)
Elem, Sta je to mider? jel to nesto kao cosmodisk?


S obzirom da sam zdravstveni radnik, a i malo da postedim TheBad-a, dajem sebi za pravo da se umesam. :D
Mider je ortoza (pomagalo) koje podseca na korset i ima za cilj da drzi kicmeni stub ispravljenim. Otprilike sa njim si kao da imas kolac u ledjima i licis na robokapa, ali je dobro sto se ne nosi non stop. I ima raznih modela, neki obuhvataju celi trup, neki samo donji deo itd. Inace je efikasan u korekciji deformiteta.


Poruku je menjao/la Bobby88 - Petak, 27.01.2012, 10:26 PM

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










403
poruka na forumu
72 625



post # 20 | 27.01.2012 , 10:21 PM

Quote (Bobby88)
podseca na korset i ima za cilj da drzi kicmeni stub ispravljenim. Otprilike sa njim si kao da imas klac u ledjima i licis na robokapa

Quote (Bobby88)
ima raznih modela, neki obuhvataju celi trup, neki samo donji deo itd.


ovaj moj je bio kao da ga je sami Dr. Mengele pravio hahahah.. salim se, zao mi sto ga nisam nosio, a danas su mnogo udobniji nego tada, kao sto Bobby88 rece, ima ih raznih i jako su efikasni...





Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Da li ste bili operisani?
Search: