Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Januar » 20

Arsenal pao pred Celzi!
Veliki londonski derbi između Čelsija i Arsenala završen je rezultatom 2:1, a pobedu "plavcima" doneli su Mata i Lampard iz penala, dok je Volkot samo ublažio poraz.

Venger je odlučio da sa Volkotom u napadu zaigra Olivije Žiru, a sunarodnik mu se već na startu "odužio" tako što je promašio odličnu priliku. Čelsi je bio neumoljiv, te je u šestom minutu surovo kaznio Arsenal iz prve šanse na meču odigranom po pravoj mećavi.

Proradila je španska veza pošto je Mata prihvatio pas Aspilikuete i pored Sanje zakucao loptu u mrežu. Već posle 16 minuta je bilo 2:0 nakon diskutabilnog penala pošto je Ramireš pao kao pokošen posle duela sa Šćešnim, a ostaje pitanje da li je kontakta uopšte bilo.

Lampard je bio siguran izvođač najstrože kazne, a tobdžije su imale težak zadatak pred sobom i nisu uspele da ga reše. Jedino je Teo Volkot na odlično proigravanje Kazorle uspeo da ublaži poraz i postavi konačnih 2:1.

Mogao je rezervista Demba Ba da otkloni sve dileme u finišu, pošto je zaobišao istrčalog Šćešnog, ali se Vermalen isprečio između praznog gola i lopte koju je ka mreži poslao senegalski napadač.