Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Oktobar » 26

BARSA DOBILA REAL: Nejmar i Sančezova majstorija odlučili El klasiko!
El klasiko u kome glavne figure nisu bili Mesi i Ronaldo, Portugalac je uspeo da popravi utisak asistencijom za gol, dok je najbolji potez na meču izveo Aleksis Sančez i neverovatnim lobom odlučio susret

Završen je 167. “el klasiko”, a Barselona je uspela da savlada ljutog rivala Real iz Madrida rezultatom 2:1 i na taj način opravda epitet favorita i zadrži čelnu poziciju na tabeli.

Svakako je Barsa važila za favorita na ovom meču, ali se od dva najskuplja tima na svetu očekivalo mnogo više. Golova je bilo dovoljno ali sama igra nije zadovoljila ukuse mnogobrojnih fudbalskih sladokusaca u celom svetu.

U prvom poluvremenu susreta domaći fudbaleri su vodili igru u svom prepoznatljivom sistemu, a definitivno najagilniji bio je Andres Inijesta koji je i uposlio Nejmara kod prvog pogotka. Kao i u celokupnom toku meča dobio je Nejmar loptu na levom krilu, ušao u šesnaesterac, i lukavim šutem, kroz “šumu” nogu poslao loptu u drugi ugao gola Dijega Lopeza.

U nastavku su Madriđani probali sličnim stilom da pariraju protivniku, ali njihova pas igra nije bila dovoljno precizna, već su non stop morali da jurcaju na sve strane i na taj način gubili dosta energije. Zanimljivo je da je Ronaldo ovoga puta bio nešto istureniji i kreacija se uglavnom svodila na Modrića i Bejla.

Najbolja prilika za izjednačenje dogodila se u samom finišu poluvremena kada je Ronaldo centrirao sa leve strane a Kejdira iz trka uspeo da pogodi Valdesa u grudi sa svega tri metra razdaljine.

U drugom delu gledali smo ujednačenu igru na obe strane, bar što se poseda lopte tiče. Pokušavali su gosti da dođu do izjednačenja, ali su im mnogo muke zadavale brze kontre domaćina koje su gotovo sve išle preko navećeg pojačanja ove sezone Nejmara.

Najzanimljiviji period susreta desio se posle 72. minuta, najpre je Benzema sa 18 metara poslao pravu bombetinu koju reprezentativni golman Španije nije mogao ni da vidi, a kamoli dohvati, ali je prečka pokvarila već započeto slavlje momaka u belim dresovima.

Konačno u 78. minutu stigao je najlepši potez na meču. Povukao je kontru Aleksis Sančes, stigao do šesnaesterca kada su ga okružila dva igrača gostujuće ekipe, podigao je glavu, video gde je golman Reala i prelepim lobom u velikom stilu matirao Lopeza, kome ovaj gol, samim tim i poraz, može ići na dušu.

Do kraja meča svoju pomalo bledu partiju uspeo je da popravi Kristijano Ronaldo asistencijom za Rodrigeza koji je smanjio rezultat na 2:1, ali u preostala dva minuta nije uspelo da se izdešava bilo šta.

U prvom meču desetog kola Selta je u gostima pregazila Malagu sa 5:0.

TABELA: Barselona 28, Atletiko 24, Real 22, Viljareal 17, Hetafe i Bilbao 16, Espanjol 14, Valensija i Levante 13, Elče 12…