Početna » Magazin » 2013 » Januar » 8

Da li je Mesi najbolji ikada?
Gala veče u Cirihu nije donelo ništa neočekivano. Lionel Mesi dobio je četvrtu uzastopnu Zlatnu loptu i postao prvi fudbaler u istoriji kome je to uspelo.
Logično pitanje nakon toga je da li je omaleni Argentinac najbolji fudbaler svih vremena?

Sa jedne strane su kritičari koji govore da Mesi ne bi bio toliko dobar da nema pored sebe igrače kao što su Ćavi i Inijesta i da mora da osvoji Svetsko prvenstvo da bi stekao kandidaturu za ovu titulu.

Sa druge strane, pa sa druge strane su neverovatni podaci koje je nemoguće zanemariti. Kako uopšte sporiti nekoga ko u jednoj kalendarskoj godini postigne 91 gol? Mesi je sa Barselonom osvojio sve što se može osvojiti i to nekoliko puta.

Ima pet titula prvaka Španije, dva Kupa kralja, tri Lige šampiona, dva Superkupa UEFA, dva Svetska klupska prvenstva i uvek je u najvažnijim mečevima igrao najbolje. Naravno, ima i četiri Zlatne lopte.

Međutim, uspeh sa nacionalnim timom je nešto što ga još uvek odvaja od legendi kao što su Pele, Dijego Maradona, Zinedin Zidan ili Ronaldo.

Pele je već sa 17 godina osvojio Svetsko prvenstvo, Maradona je praktično sam odveo Argentinu do svetske titule u Meksiku sa 25 godina, isto koliko trenutno ima i Mesi. Ne treba ipak zanemariti da je Mesi imao uspeha sa nacionalnim timom. 2005. osvojio je titulu prvaka sveta za igrače do 17 godina, a tri godine kasnije osvojio je i zlatnu medalju na Igrama u Pekingu.

U svakom slučaju, šta god da Mesi uradi u nastavku svoje karijere sigurno je da će imati mnogo kritičara i još više onih koji ga podržavaju.

Mi samo možemo da budemo zahvalni što smo svedoci stvaranja jedne velike karijere, a da li je on najveći svih vremena? Pa o ukusima ne treba raspravljati...

Kobra   (05.02.2013 8:07 PM) [Sadrzaj]
Nikad nebih zelio da bude najbolji i nije.

Samo neka odu Cavi i inijesta caooooooooo mesiiiiiiiiiiiiiiiii.

+2   Spam
Fulham   (08.01.2013 3:52 PM) [Sadrzaj]
biće najbolji svih vremena pod uslovom da osvoji titulu prvaka sveta sa reprezentacijom, u suprotnom će ostati iza Pelea i Maradone. Ima dve lepe prilike da ih nadmaši - prvu u Brazilu sledeće godine, drugu u Rusiji 2018. godine.