Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Jun » 20

Endesa liga , finale : Real prvak Španije
Košarkaši Real Madrida slavili su pred svojim navijačima protiv Barselone sa 79:71 i stigli do naslova španskog prvaka .

Barselona je pre tri dana pobedila Real , poravnala seriju na 2:2 i izborila majstoricu , u kojoj je ipak Real bio puno bolji i zasluženo slavio . Domaćin je imao početak iz snova , te je poveo sa 10:0 uz šest poena Kerola . Ingles je ubacio tricu i doneo prve koševe za goste tek nakon pet minuta igre .

Kraljevi su vodili i 20:10, ali serijom 8:0 Barca na kraju prve četvrtine ima samo dva poena zaostatka . U drugoj deonici takođe Real bolji , pa na odmor odlazi sa +8 .

Znatno se popravila igru Katalonaca u nastavku , ali nisu uspeli da se približe Realu i tako dovedu majstoricu u dramatičan završetak .

Istina , u zadnjoj minuti domaćinu nije bilo svejedno kod rezultata 76:71 . Oleson je na 30 - ak sekundi do kraja ubacio dva poena za minus pet Barce , ali Huerts pravi faul , a Rodrigez pogađa jedno od dva slobodnih bacanja za 77:71 . Končnih 79:71 postavio je Rejes sa 02:00 ubačena slobodna bacanja .

Domaćin je imao raspoloženog Fernandeza , koji je ubacio 15 poena . Darden je ubacio 13 , Rejes 14 , a Carroll uprkos sjajnom početku susret okončao sa devet poena . Na drugoj strani Jaskevičius je ubacio 23 poena , sjajni Ingles 25 , ali ni to nije bilo dovoljno . Hrvatski reprezentativac Ante Tomić ubacio je devet poena , a Lorbek samo tri .

Endesa liga , finale :

Real Madrid - Barselona 79:71 ( Real ukupno slavio sa 3:2 u seriji )

Ammir   (20.06.2013 5:42 PM) [Sadrzaj]
hahahaha :D Suti gledao sam sve utakmice. :D Bilo je veoma neizvjesno , al' na kraju smo ih razbili :D

Samo registrovani korisnici mogu upisivati komentare.
[ Registruj Se | Uloguj se ]

Misteriozna masa motrila je na krevetac: Kada je ugledao ovaj prizor na kameri, ...
Nećete verovati kako danas izgleda jeziva devojčica iz Kruga! (VIDEO)