Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Jun » 12

Fudbalsko čudo u Kopenhagenu: Jermenija šokirala Dansku sa 4:0!
Fudbaleri Jermenije priredili su pravo čudo, pošto su deklasirali reprezentaciju Danske sa 4:0 kao gosti u Kopenhagenu, u okviru 6. kola grupe B evropskih kvalifikacija za Mondijal u Brazilu.

Da je u fudbalu sve moguće dokazali su borbeni Jermeni i posle četiri uzastopna poraza slavili protiv favorizovane Danske, koju sada samo čudo vodi u Brazil, pošto su pali na peto mesto B grupe.

Sve je po domaću selekciju krenulo nizbrdo u 28. sekundi kada je Movsisijan doveo Jermeniju u vođstvo. Nakon 19. minuta igre bilo je 0:2 kada je Ezbiliza zatresao mrežu za potpuni šok u Kopenhagenu.

Sa nevericom je ovaj duel komentarisao legendarni golman Danske Piter Šmajhel na Tviteru, koji nije mogao da veruje šta gleda. Nažalost po njega, u drugom poluvremenu Danci su primili još dva gola, preko strelca prvog gola i na kraju Mktarijana i pretrpeli vrlo težak poraz.

Fudbaleri Švedske bili su bolji od Farskih ostrva sa 2:0 i ostali u trci za baraž iz grupe C. Strelac oba gola bio je Zlatan Ibrahimović, a njegova selekcija je sada treća sa 11 bodova, koliko imaju drugoplasirana Austrija i četvrta Republika Irska.

Treći meč u utorak odigrali su Finska i Belorusija, koje su podelili plen sa 1:1 u grupi I.

Trn21Veka   (12.06.2013 12:27 PM) [Sadrzaj]
Jos jedan dokaz, koji govori o tome da je potrebno u svakom trenutku boriti se za svoju zemlju. Toliko poraza, a ipak se nisu predali. Bravo Jermeni.

Samo registrovani korisnici mogu upisivati komentare.
[ Registruj Se | Uloguj se ]

Misteriozna masa motrila je na krevetac: Kada je ugledao ovaj prizor na kameri, ...
Nećete verovati kako danas izgleda jeziva devojčica iz Kruga! (VIDEO)