Magazin

Početna » Magazin » 2014 » Jul » 27

GOL GODINE: Pjanić lobovao golmana Junajteda sa 70 metara udaljenosti! (VIDEO)
Reprezentativac BiH je uspeo da sa svoje polovine lobuje Ejmosa na prijateljskom meču u SAD. Adem Ljajić igrao celo drugo poluvreme

Miralem Pjanić je čovek o kome priča ceo svet. Fudbaler Rome je na prijateljskoj utakmici u SAD protiv Mančester junajteda postigao pogodak koji bi mogao da konkuriše za najlepši pogodak u 2014. godini, ali na njegovu žalost, neće se računati jer je u pitanju prijateljski meč.

Uprkos porazu Rimljana, bosanskohercegovački reprezentativac se potrudio da oduševi sve gledaoce na stadionu u Denveru koji su ostali u čudu i sa nevericom se držali za glavu nakon njegovog pogotka u 75. minutu. Pjanić je sa nekih 70 metara šutirao i uspeo da lobuje neiskusnog Ejmosa, koji će posle ovoga kod strogog Van Gala teško zaraditi i poziciju drugog čuvara mreže.

Utakmica je završena pobedom “crvenih đavola” 3:2, a Vejn Runi je takođe postigao prelep pogodak kada je na startu meča matirao Skorupskog. Engleski napadač je bio precizan i iz jedanaesterca, a pored njega strelac za Junajted bio je strelac i Huan Mata, dok je drugi gol za Romu bio delo Totija iz jedanaesterca dva minuta pre kraja utakmice.

Za “vučicu” je u drugih 45 minuta igrao i srpski reprezentativac Adem Ljajić, koji je na poluvremenu zamenio Iturbea.