Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Mart » 18

Jubilarni 200ti gol Lamparda protiv njegovog Vest Hema, Berbatov presudio Totenhemu
Fudbaleri Sanderlenda i Noriča remizirali su prvi put posle 13 međusobnih mečeva, pa je u 30. kolu Premijer lige bilo 1:1, dok je Fulam pobedio Totenhem i to na gostovanju sa 1:0. Čelsi je savladao Vest Hem sa 2:0 uz 200. gol Frenka Lamparda u dresu "plavaca", a Vigan je bio bolji od Njukasla (2:1).

Totenhem se u četvrtak provukao do četvrtfinala Lige Evrope golom u gostima, pošto je poražen od Intera sa 4:1, a igranje na dva fronta je platio na svom Vajt Hart Lejnu.

U malom londonskom derbiju Fulam je slavio minimalnim rezultatom, a strelac jedinog gola, vrednog trijumfa bio je Dimitar Berbatov u 52. minutu. Bugarski centarfor nije slavio pogodak kojim je presudio ekipi u kojoj je započeo karijeru na Ostrvu.

Imali su gosti nekoliko šansi za 2:0, a najbolju šansu za da donese bod "pevcima" u samom finišu propustio je Defo, ali je Švarcer ukrotio njegov pokušaj.

Kiks Totenhema na najbolji način iskoristio je Čelsi, pošto je Vest Hem pao na Stamford bridžu, pa su "plavci" preskočili "pevce" i zauzeli treće mesto na tabeli.

Meč protiv "čekićara" posebno će pamtiti Frenk Lampard. Sjajni vezista je doveo Čelsi u vođstvo u 19. minutu i to mu je bio 200. gol u dresu plavaca, baš protiv ekipe u kojoj je započeo karijeru.

Gostima je presudio Eden Azar u drugom poluvremenu i odličnom igrom pokazao da se vraća u odličnu formu.

I Sanderlend i Norič se nalaze u katastrofalnim formama, a bodom mogu da budu zadovoljniji gosti, pošto su sat vremena igrali bez isključenog Buna.

"Crne mačke" nisu pobedile na poslednjih sedam utakmica, a da se neće radovati ni ove nedelje najavio je Hulahan golom u 26. minutu. Četiri minuta kasnije Norič je ostao sa igračem manje, ali je sa desetoricom primio samo jedan gol i zaslužio bod.

Gardner je u 40. minutu sa penala zatresao mrežu "kanarinaca", koji nikako ne mogu da se oporave od teškog rasporeda s kraja prošle i početka ove godine, pa su samo jednom pobedili u poslednjih 13 mečeva.

Vigan je došao do zlata vrednih bodova u borbi za opstanak, pošto je u poslednjem minutu golom Konea srušio Njukasl.