Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Mart » 3

Kagava potvrdio titulu za "đavole", Suarez het-trikom preuzeo vrh liste strelaca!
Fudbaleri Mančester Junajteda potvrdili su da sigurno koračaju ka tituli u engleskoj Premijer ligi savladavši kod kuće ekipu Noriča sa 4:0. Trijumfe su zabeležili i Everton, Čelsi, KPR, Vest hem, Svonsi kao i Liverpul koji je pregazio Vigan u gostima sa 4:0.

Predvođeni Nemanjom Vidićem "crveni đavoli" su poveli u finišu prvog poluvremena, a angažovanom igrom u nastavku rutinski su overili očekivanu pobedu. Raspucan je bio trostruki strelac Šinđi Kagava.

Tim Aleksa Fergusona sa utakmicom više pobegao je 15 bodova aktuelnom šampionu Mančester Sitiju.

Čelsi je sa Branislavom Ivanovićem u startnoj postavi teško došao do bodova protiv Vest Bromviča (1:0). Demba Ba je doneo prednost već posle pola sata, ali domaćin nije uspevao da postigne još neki pogodak, pa su navijači na Stamford Bridžu strepeli do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Liverpul je odigrao jednu od najboljih ako ne i najuverljiviju utakmicu ove sezone pregazivši Vigan sa 4:0.

Trostruki strelac bio je Urugvajac Luis Suarez koji je pritom propustio još najmanje isto toliko zicera za uvećanje prednosti.

Urugvajski napadač je het-trikom preuzeo vođstvo na listi strelaca Premijer lige sa 21 golom, postigavši dva gola više od Robina van Persija.