Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Jul » 17

LIGA ŠAMPIONA, KVALIFIKACIJE: Željezničar pokazao zube Plzenju! (VIDEO)
Šampion Bosne i Hercegovine ostvario je dobar rezultat u prvom meču kvalifikacija za Ligu šampiona u porazu od prvaka Češke rezultatom 4:3

Viktorija iz Plzenja savladala je teže nego što se mislilo Željezničar iz Sarajeva rezultatom 4:3 u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Taj rezultat nije loš za šampiona Bosne i Hercegovine jer imaju dobre šanse da nadoknade minus u revanšu na Koševu.

Čak sedam golova je viđeno na meču, a ni jedan se nije dogodio u prvom poluvremenu.

Domaći fudbaleri su imali veći broj prilika, ali je ipak golom Tomića Željezničar poveo u 52. minutu meča. Nakon tog pogotka Češka ekipa se budi i izjednačuje, a zatim postiže seriju golova koja ih dovodi do potpunog preokreta i rezultata 4:2 u 81 minutu.

Uporni su bili fudbaleri Željezničara pa je Bučan u 85. minutu postigao pogodak za konačnih 4:3.

Česi su bili veliki favoriti u ovom duelu pa ekipi iz BiH ovaj rezultat daje nadu pred revanš koji će se igrati za sedam dana.

I SUTJESKA SA IZGLEDNIM ŠANSAMA ZA REVANŠ

Fudbaleri Sutjeske iz Nikšića igrali su kao gosti protiv ekipe moldavskog Šerifa nerešeno 1:1.

Ovim rezultatom crnogorski prvak napravio je veliki korak ka plasmanu u narednu rundu pošto mu je u revanšu dovoljan i remi bez golova. Šerif je poveo u 45. minutu, ali je Sutjeska izjednačila golom Pejovića desetak minuta posle odmora, pa sa realnim izgledima čeka revanš kod kuće.

Maribor je izvukao remi bez golova na Malti protiv Birkirkare, dok je zagrebački Dinamo već zakoračio u drugo kolo nakon trijumfa u gostima protiv luksemburške Fole Eš (5:0). Hrvatski prvak se dugo mučio protiv autsajdera, a sve golove postigao je u drugom delu susreta.

Srpski šampion Partizan u prvom meču drugog kola kvalifikacija danas od 15 sati gostuje jermenskom Širaku.

Jučerašnji rezultati:

Viktorija Plzenj (Češka) – Željeznicar Sarajevo (BiH) 4:3 (0:0)

BATE Borisov (Belorusija) – Šahtjor Karagandi (Kazahstan) 0:1 (0:0)

Dinamo Tbilisi (Gruzija) – EB Strejmur (Farska Ostrva) 6:1 (2:1)

Šerif (Moldavija) – Sutjeska Nikšić (Crna Gora) 1:1 (1:0)

Ekranas (Litvanija) – Hafnarfjordur (Island) 0:1 (0:1)

Fola Eš (Luksemburg) – Dinamo Zagreb (Hrvatska) 0:5 (0:0)

Birkirkara (Malta) – Maribor (Slovenija) 0:0

Steaua (Rumunija) – Vardar (Makedonija) 3:0 (3:0)

Danas igraju:

Širak (Jermenija) – Partizan
(Srbija)
Helsinki (Finska) – Nome Kalju (Estonija)
Neftči Baku (Azerbejdžan) – Skenderbeg (Albanija)
Sligo Rovers (Irska) – Molde (Norveška)
Elfsborg (Švedska) – Daugava (Letonija)
TNS (Vels) – Legija Varšava (Poljska)
Slovan Bratislava (Slovačka) – Ludogorec (Bugarska)
Ðer (Mađarska) – Makabi Tel Aviv (Izrael)
Kliftonvil (Severna Irska) – Seltik (Škotska)

Ammir   (17.07.2013 9:49 PM) [Sadrzaj]
Željo dadne 3 gola timu koji je dobio Napoli , Milan itd ... kojima je barca max uvalila 2 gola. xD