Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Mart » 31

Messi protiv Selte "zatvorio krug" golova za istoriju, Realu i Barsi po bod!
Ako je neko sumnjao da će Leo Mesi ispisati novu stranicu fudbalske istorije, argentinski čarobnjak je uspeo da ga razuveri u 73. minutu meča u Vigu kada je zatreseo mrežu Selte za 2:1, ali su domaći ipak izbegli poraz.

Time je postigao gol svakoj ekipi u Primeri i to na 19 uzastopnih utakmica. Pre toga, fudbaleri Malage pobedili su Rajo Valjekano u gostima sa 3:1 u uvodnom meču 29. kola Primere. Real nije iskoristio kiks Barselone, odigravši samo 1:1 sa Saragosom.

Barselona je gostovala u Vigu od 18 časova, a sve oči bile su uprte u Mesija koji je "trebalo" da "zatvori krug". Čekalo se da zatrese mrežu Selte i tako postane prvi igrač u istoriji Primere koji je uspeo da postigne pogodak protiv svake ekipe, ali na 19 mečeva uzastopno.

I uspeo je u 73. minutu kada je asistenciju Telja sa leve strane iz prve sa penala sproveo u mrežu za preokret i 2:1 za Barselonu, čiji je bio i kapiten na ovoj utakmici, po prvi put u Primeri.

Ipak, slavlje nije bilo potpuno, pošto katalonski tim nije pobedio. Selta je prva i povela preko Insa u 39. minutu, da bi Teljo minut pre odlaska na pauzu izjednačio fenomenalnim golom.

Usledio je pomenuti gol Mesija, a da bod ostane u Vigu pobrinuo se Oubina u samom finišu susreta.

Real je očajno ušao u meč sa Saragosom koja je posle samo šest minuta povela preko Rodrija.

Primljeni pogodak pokrenuo je četu, tokom ovog duela prečesto zamišljenog Žozea Murinja, pa je tako Kristijano Ronaldo u 39. minutu postavio konačan rezultat.

Malaga je osvajanjem celog plena napravila dobru uvertiru pred gostovanje Borusije iz Dortmunda na La Rosaledi u sredu, u prvom četvrtfinalnom meču Lige šampiona.

Dobra vest za ekipu iz Andaluzije je što je Žulio Baptista posle dužeg vremena dao gol, a pored njega mrežu Valjekana pogodili su i Veligton i Morales, inače i dvostruki asistent. Poraz domaćina ublažio je Piti.

Primera, 29. kolo:
Subota:
Rajo Valjekano - Malaga 1:3 (1:1)
(Piti 31 - Veligton 21, Baptista 55, Morales 86)
Selta - Barselona 2:2 (1:1)
(Insa 39, Oubina 89 - Teljo 44, Mesi 73)

Ammir   (31.03.2013 1:49 PM) [Sadrzaj]
Ronaldo prvi koji je dao svim timovima gol, a Messi koji je dao svim timovima za redom! Respect za oboicu. :)