Magazin

Početna » Magazin » 2014 » April » 13

NIKAD BLIŽI: Liverpul pobedio Siti i posle 24 godine na pragu je titule! (FOTO) (VIDEO)
U jednoj fenomenalnoj fudbalskoj predstavi, gde je viđeno sve što fudbal
može da pruži, crveni su slavili protiv građana rezultatom 3:2 i tako sada sudbinu prvaka
Engleske drže u svojim rukama

Navijači Liverpula imaju veliku šansu da se posle 24 godine raduju tituli šampiona Engleske.
U utakmici koja je imala enorman značaj, ekipa sa Enfilda je na svom terenu savladala
Mančester Siti rezultatom 3:2 i tako sada sudbinu drži u svojim rukama.

U jednoj fenomenalnoj fudbalskoj predstavi, gde je viđeno sve što fudbal može da pruži, na kraju su ipak slavili crveni. U prvom poluvremenu briljirao je trio Suarez-Staridž-Streling koji je napravio
mnogo muka odbrani građana i još jednom pokazao da je najbolja navala u Premijer Ligi, ali je tim iz
Mančestera uspeo da se konsoliduje u drugom. Ipak, precizan hitac Kutinja je na kraju odlučio pobednika.

Liverpul je došao u vođstvo već u šestom minutu preko Rahima Strelinga koji je fenomenalno
prevario Harta i Kompanija posle asistencije Luisa Suareza. To je bila 12. asistencija Urugvajca
ove sezone, čime je postao najbolji asistent u Premijer Ligi, a ovo je prvi gol ove sezone koji je
Siti primio u prvih 15 minuta igre.

Na isteku 26. minuta, domaća ekipa je duplirala prednost. Džerard je sjajno izveo korner,
a Martin Škrtel postigao je svoj sedmi gol ove sezone i time vodi na listi strelaca najboljih defanzivaca.

Mančester Siti je silovito krenuo u drugo poluvreme. Građani su dominirali terenom i uspeli da dođu do izjedačenja. Prvo je David Silva u 57. minutu posle fenomenalne akcije smanjio zaostatak, da bi samo šest minuta kasnije Glen Džonson postigao autogol. Siti je nastavio da napada, ali je Minjole uspeo da zaustavi šuteve Džeka i Silve.

Liverpul je uspeo da se konsoliduje i da na kraju dođe do tri zlata vredna boda. U 78. minutu Kompani
je loše ispucao jednu loptu posle centaršuta, a Brazilac Kutinjo fenomenalnim udarcem savladao Harta
za eksploziju oduševljenja na Enfildu.

Do kraja utakmice Mančester je pokušavao da dođe do izjednačenja, ali j rezultat ostao nepromenjen, iako je domaća ekipa meč završila sa igračem manje posle isključenja Hendersona u finišu utakmice.
Na početku utakmice čuveni “Liverpulov kop” je napravio i koreografiju posvećenu žrtvama Hilsboroa.