Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Jul » 31

Osam golova u duelu Sitija i Milana: Kolarov i Džeko strelci, Jovetić asistent
Mančester siti pobedio je Milan rezultatom 5:3 (5:3), u prvoj polufinalnoj utakmici Audi kupa koji se igra u Minhenu.

Prava goleada viđena je u prvom poluvremenu utakmice na Alijanc areni u kojoj su se sastali Mančester siti i Milan, u okviru pripremnog turnira za sledeću sezonu.

Od početka se igralo otvoreno, svaki napad je bio šansa ili polušansa, a "građani" su gotovo svaku iskoristili.

Prvo je David Silva već u trećem minutu doveo engleski tim u vođstvo na asistenciju Stevana Jovetića, zatim je Ričards povećao prednost u 19. a Aleksandar Kolarov je pogotkom iskosa sa leve strane posle još jedne asistencije Jovetića u 22. minutu najavio kišu golova koja će se dogoditi između 33. i 43. minuta.

Edin Džeko je u 33. i 36. doneo prednost od 5:0 engleskom timu, u tim trenucima je izgledalo da će višestruki prvak Evrope Milan doživeti pravu katastrofu, ali već u sledećem napadu El Šaravi je savladao Džoa Harta.

Prva zvezda Milana El Šaravi je ponovo u 39. smanjio prednost mančesterskog kluba, a mladi Petanja je pogotkom dva minuta pre odlaska na odmor vratio neizvesnost.

U drugom poluvremenu ni upola takav fudbal kao što se igralo u prvom, dovoljno je reći da nijedna ekipa nije uspela da zatrese protivničku mrežu, za razliku od prvog kada su oba golmana vadila loptu iz mreže čak osam puta.

Izabranici Manuela Pelegrinija su se ovom pobedom plasirali u finale turnira koji organizuje Bajern Minhen, a ime protivnika u borbi za trofej saznaće posle utakmice u kojoj se sastaju domaćin i brazilski Sao Paolo.

Edin Džeko je proglašen najboljim igračem ove sjajne utakmice.