Magazin

Početna » Magazin » 2013 » April » 7

Primera: Šou Fabregasa u odsustvu Mesija
Trener Barselone Tito Vilanova promešao je karte za duel 30. kola španske Primere protiv Majorke, ali se to nije osetilo u mašineriji iz Katalonije. Pošto nije bilo Mesija, palicu u ruke je uzeo Sesk Fabregas i sa tri gola, uz dva Aleksisa Sančeza upotpunio je ubedljivu pobedu nad timom sa ostrva - 5:0.

Već posle prvog poluvremena bilo je jasno da će kombinovani sastav domaćina lako izaći na kraj sa poslednjeplasiranim timom iz lige.

Školskom akcijom u 20. minutu, posle duplog pasa Fabregasa sa Sančezom, španski fudbaler je doveo Barsu u vođstvo. Nije mu bilo teško da lako reši duel sa golmanom Duduom Agateom. Dva minuta kasnije već je bilo 2:0. Ovaj put se u listu strelaca upisao asistent kod prvog gola Sančez, posle odbitka izraelskog golmana na golu gostiju. Još dva pogotka viđena su do kraja prvog poluvremena. Fabregas je dodao loptu Čileancu, koji mu je vratio na nekih 11 metara, odakle je reprezentativac „crvene furije“ bio neumoljiv. Već u sledećem napadu revanširao se Fabregas za dodavanje Sančezu, koji je upisao svoj drugi pogodak.

Konačan rezultat postavljen je u prvom minutu drugog dela meča. Andreas Iniesta je sjajno poslao loptu u šesnaesterac Majorčana, a najspretniji je bio Fabregas, koji je driblingom izbacio čuvara i materijalizovao šansu.

Barsa se izdvojila na prvom mestu na tabeli sa 78 bodova, 13 više od Reala iz Madrida osam kola pre kraja šampionata.

Nikolakuzzz   (07.04.2013 5:55 PM) [Sadrzaj]
Ja sam uvek pricao da u Barsi svaki igrac moze da igra isto dobro kao i Messi..

0   Spam
MostWantedMan   (07.04.2013 4:21 PM) [Sadrzaj]
Samo dokaz da je najbolji igrac sveta Messi samo rezultat Xavi-a i Inieste i da bez njih Messi ne moze nista a kad ga nema njegovo mesto zauzimaju drugi igraci BEZ Xavia i Inieste.

0   Spam
Barca1899   (07.04.2013 6:27 PM) [Sadrzaj]
Ne moze nista bez Xavija i Inieste?? Ok objasni mi onda kako postize i dobre rezultate sa Argentinom?
I jos nesto,Messi ne predstavlja nikakav problem njihovoj igri.
Bio je i red vise,da i oni malo zivnu.

+1   Spam
Nikolakuzzz   (07.04.2013 7:11 PM) [Sadrzaj]
Ne postize argentina neke dobre rezultate... igra protiv autsajdere... kad bi se pala protiv Spanije, Nemacke, Belgije.. ne verujem da bi pobedila.