Magazin

Početna » Magazin » 2013 » August » 8

Tako se igra fudbal! Voša izbacila Bursu!
Istorijski uspeh Vojvodine! Pobedila je Bursu u gostima 3:0 i plasirala se u baraž za Ligu Evrope!

Umorni od evropskih posrtanja i poraza Partizana i Crvene zvezde, ljubitelji fudbala u Srbiji dobili su u četvrtak veliki razlog za zadovoljstvo i optimizam:

Vojvodina je u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope eliminisala Bursu, pobedom u gostima 3:0!

Nakon novosadskih 2:2, ekipa Marka Nikolića ostvarila je plan i trijumfom pred 25.000 gledalaca ispisala klupsku istoriju!

Strelci golova za mirne, organizovane i disciplinovane Novosađane bili su Abubakar Oumaru u 10, Stojan Vranješ u 29. i Andrija Kaluđerović u 83. minutu!

"Lale" su se uspehom u dvomeču sa favorizovanim i bogatijim rivalom iz Turske plasirale u baraž za popunu grupa Lige Evrope. Ime protivnika saznaće u petak i već sada je jedno sigurno - neće se uplašiti, ko god im bude rival!

Tim Marka Nikolića odigrao je taktički perfektno, koristivši greške protivnika i sprečavajući bivše igrače Intera, Porta i Olimpik Marseja da više od jednom ozbiljno zaprete Mateju Delaču.

I kada se to dogodilo, sredinom drugog poluvremena, talentovani golman je spretno reagovao i šut Šestaka sa pet metara usmerio ka prečki.

Voša je povela golom Abubakara iz kornera, posle dobrog prodora Petra Škuletića. Duplirala je prednost nakon prodora strelca po levoj strani i mirne reakcije Stojana Vranješa.

Poslednji gol na meču postigao je Andrija Kaluđerović, u 83. minutu.

Novosađani su u šest ovosezonskih međunarodnih utakmica dokazali da se u Srbiji ipak igra fudbal. Bolji u Novom Sadu nego u Beogradu.

U dvomečima sa Hibernijansom (Malta), Honvedom (Mađarska) i Bursasporom ostvarili su pet pobeda, uz samo jedan, nesrećni, remi i gol razliku 17:6!

Poređenja radi, Partizan i Crvena zvezda su u sedam utakmica ove sezone zajedno postigli pet, a primili sedam. Crno-beli nijednom nisu pobedili, a crveno-beli (do četvrtka uveče) samo u prvom okršaju sa islandskim IBV-om.