Magazin

Početna » Magazin » 2014 » August » 14

UEFA nije svrstala Mesija među tri kandidata za igrača sezone
Golman minhenskog Bajerna Manuel Nojer, napadač Reala iz Madrida Kristijano Ronaldo i vezni igrač Bavaraca Arjen Roben kandidati su za nagradu za najboljeg fudbalera u sezoni 2013/2014 koje dodeljuje Evropska fudbalska unije (UEFA).

UEFA je saopštila danas skraćeni spisak kandidata, a na širem spisku od 10 ima uz Nojera, Ronalda i Robena, bili su Tomas Miler (Bajern), Filip Lam (Bajern), Luis Suarez (Barselona), Anhel di Marija (Real Madrid), Dijego Kosta (Čelsi), Lionel Mesi (Barselona) i Hames Rodrigez (Real Madrid).

Golman Nojer sa Bajernom je stigao do polufinala Lige šampiona, gde ga je zaustavio upravo Real, ali je došao do titule prvaka u Bundesligi.

Uz to, Nojer je osvojio Kup nemačke, Svetsko klupsko prvenstvo i Superkup Evrope.

Vrhunac sezone za Nojera došao je sredinom prošlog meseca kada je sa reprezentacijom Nemačke osvojio titulu svetskog šampiona na Mundijalu u Brazilu.

Pored toga, Nojer je proglašen i za najboljeg čuvara mreže na ovom takmičenju.

Ronaldo je prošle sezone bio najbolji fudbaler Reala i sa kraljevskim klubom osvojio je Ligu šampiona, 10. trofej u klupskoj istoriji, a u elitnom takmičenju bio je najbolji strelac sa novim rekordom od 16 pogodaka. Ujedno, osvojio je i Kup kralja.

Treći kandidat, Roben prošle sezone je kao i Nojer osvojio pomenute trofeje sa Bajernom, a na Mundijalu je u dresu Holandije osvojio treće mesto.

Ovo je četvrti put da UEFA dodeljuje nagradu. Prethodni osvajači bili su Lionel Mesi, Andres Inijesta i Frank Riberi.