Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Narkomanija
Narkomanija






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 22.11.2010 , 7:53 PM

Znamo da je uzela maha u nasem drustvu. Treba li da je posmatramo kao hir ili bolest. Umete li da prepoznate adikta i da li imate takvih primera u uzem ili sirem okruzenju. Poznajete li nekoga ko se uspesno izvukao iz pakla droge i da li verujete u izgovor da je "trece lice krivo za "navlacenje" "?











400
poruka na forumu
56 795



post # 81 | 12.09.2012 , 6:07 PM

Narkomanija je zamena za samoubistvo, ljudi obicno svesno ulaze u taj problem ili zacarani krug, da bi osecaj dusevnog bola, potistenosti, letargije, zamenili necim drugim, heroin im da taj lep osecaj koji kratko traje, posle toga ili nastave ili ne.
Zasto je zamena za samoubistvo, zato sto ljudi koji svesno udju u narkomaniju, osecaju toliku tugu i bes koju oseca i covek koji je spreman na samoubistvo.

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 82 | 12.09.2012 , 6:28 PM

Ma ja bih to lomio samo tako angry2 angry2 angry2
lol


Poruku je menjao/la Moonchild007 - Sreda, 12.09.2012, 9:12 PM








289
poruka na forumu
16 266



post # 83 | 06.02.2013 , 10:18 PM

Ovako u Kaliforniji doktori preporucuju Marihuanu za lijek protiv raka,jer sprijecava rast nekih stanica kod raka i ublazava neke simptome.,alii ne treba je uzimati previse ili ce doci do predoziranja (a to svi znamo da nije dobro)








5
poruka na forumu
0 15



post # 84 | 06.02.2013 , 11:56 PM

Изгледа да те добро ради, пошто очигледно много висиш на том рачунару и верујеш у свакакве глупости,

па трипујеш наркомане који убијају људе по улицама да би се дрогирали!

Изађи мало напоље, да видиш мало стварност ван новинских редакција!

Added (06 Feb 2013, 10:56 PM)
---------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=NtjvJy7edKg

http://www.youtube.com/watch?v=nYGA7ZlzOOE

Све су рекли!


file:///C:/Documents%20and%20Settings/ticbra/My%20Documents/Downloads/xbgyx2.gif







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 85 | 08.02.2013 , 9:46 PM

Quote (ticbraxusle)
Изађи мало напоље, да видиш мало стварност ван новинских редакција!

yeah ! :D jah bless :D i rep+za ovo :D da si aktivniji na forumu :D

da bi znali kako se boriti protiv neceg morate to i sami osjetiti :)

Be my love?









19
poruka na forumu
2 9



post # 86 | 09.02.2013 , 3:01 AM

Trava je bozija biljka i ko god zna nesto o zivotu zna da ona nije stetna u umjerenim dozama.Alkohol i cigare su dozvoljenje jer drzave kradu silne pare na tome dok je trava "narkomanska" stvar.Mislim glupost ljudi na marihuani su opusteni i gotivin dok na alkoholu su agresivini tako da...






♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 87 | 21.04.2013 , 10:46 PM

Quote (JahRastafarI93)
gore je piti i pustiti jbg,al aj ti ljudima objasni
ne bih se slozila sa tim...

Narkomanija je neto najgore i gore je od svih poroka..

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°







[17.9.2015.] Napustio stranicu
289
poruka na forumu
17 321



post # 88 | 21.04.2013 , 11:03 PM

Bilo je (i još uvek ima) nažalost takvih primera u mom gradu (barem kad su u pitanju "deca" od 15-17 godina). Iskreno, nisam nikad probao ni jednu drogu i nemam nameru to nikad ni uraditi. Droge su vrlo loše, a pored cigara,kafe i vina spadaju u nešto što najviše mrzim (probao sam i cigare=nikad više, kafu=loš okus-nikad više, vino=haj i nekako ali ipak neću ni to)...

Njutnov zakon inercije: "Tijelo ostaje u stanju mirovanja ili ravnomjernog pravolinijskog kretanja dok mu drugo tijelo ne opsuje mater."







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 89 | 24.04.2013 , 7:21 PM

Bosankaaa, slozila se ili ne :p gandza je od boga! 

vidim gore neko kaze da previse marihuane steti i da se moze predozirati!
ortak,de se lupi zidarskom prvo pa onda nastavi citati, e sad kad si se lupio aj proguglaj jel ima i jedan slucaj da je neko umro od previse marihuane,da se predoziro i to??? vidi pa nastavi,
jesil?
nea jel de :D ccc,jel pise negdje naduvana osoba zapocela tucu,ubila nekog,napravila saobracajku? ne?
al zato saobracajki zbog alkohola i poginulih ne fali :) pa ima i pijan ubio,silovo,... necu dalje..

a i jeste znali da je marihuana bila legalna?

i evo vam obrazujte se

"Marihuana je u Americi bila legalna sve do početka 20. stoljeća. Štoviše, 1619. godine zakon u državi Virginia zahtijevao je od farmera da uzgajaju marihuanu kako bi proizvodili tekstil. Zabranu je prva uvela California 1913. godine, dok je 1937. godine bila dozvoljena u medicinske svrhe. Ipak, 1950ih godina posjedovanje marihuane je zabranjeno jer se smatra kako vodi u teže ovisnosti."
http://www.urbancult.hr/deset-d....14.aspx

"Pregledavam ovih dana i sređujen svoje arhive. Našao sam ovu fotogreafiju, koju je novinar časopisa "Klik" bio snimio na Millenium marijuana marschu u Zagrebu, 5. svibnja 2001. tada je Klik prenio i moju izjavu:

Marihuana je za razliku od duhana antikapitalistička i upravo zato kapitalizam bjesni jer je ne može monopolizirati - poručio je eko-novinar Zoran Oštrić.

Izvještaj, u kojem su bili i ova fotografija i izjava, bio je još godinama dostupan na webu, u arhivi časopisa, ali više ga nema.

Prenio sam to u elektronskom časopisu "Zeleni tjedan", koji sam tada uređivao i izdavao (slao sam ga zainteresiranima elektronskom poštom - internet je tada bio još novost), uz dodatno objašnjenje:

Inače, da ne bude zabune: ja to ne trošim, smatram da je krajnje neekološki namjerno uvlačiti produkte sagorijevanja u svoja pluća. Ali nepodnošljivo mi je licemjerje društva koje tretira kao kriminalce klince kod kojih se nađe smotuljak, a istovremeno kada se taj isti klinac prvi puta narolja i dođe doma pijan ko stoka, stari s ponosom priča prijateljima kako mu je sin postao muško. Marihuana ne izaziva fizičku ovisnost i za zdravlje je daleko manje opasna od legalnih droga nikotina i alkohola.

Nažalost, danas je situacija zbog apsurdno rigidnih kazni još gora. Stvara se "moralna panika" zbog "pakla droge",koja samo pogoduje ilegalnim trgovcima stvarno opasnih teških droga.

Što se tiče kapitalizma, moj argument je zasnovan na prirodnim svojstvima indijske konoplje: to je vrlo žilava biljka, "demokratska", svatko je može uzgajati, a i prerada za potrošnju nije komplicirana. Kad bi bila legalna, mnogi bi uzgajali par stabljika za sebe i prijatelje. Postajala bi uglavnom lokalna trgovina i ne bi se mogao razviti veliki monopol, za razliku od duhana koji je osjetljiv za proizvodnju i postupak prerade je složen. Kapital prirodno teži stvaranju monopola i zato indijsku konoplju ne voli.

A i djelovanje je suprotno od duhana: od nikotina je čovjek nabrušen, napet, nervozan, što je u korsit kapitalističkog proizvodno-potrošačkog pogona, dok je od THC opušten, zadovoljan sam sobom.

 Ima i drugih razloga da je marihuana zabranjena, koji sa zaštitom zdravalja i prevencijom ovisnosti nemaju veze."

ima jos al mi se neda traziti,al nacu vam link sta se nekad radilo od kanabisa i zasto je stvarno zabranjen :)
ovaj covjek iznad je pravo rekao,NEMOZE SE ZARADJIVATI NA NJOJ! 
otkriven je ljek za rak al ga ne mogu prodavati i niko ga ne proizvodi!

Be my love?









59
poruka na forumu
2 6



post # 90 | 24.04.2013 , 10:59 PM

Ovde 70% sere nesto za drogu da nece da proba ali garanjujem da tih 70% hoce da proba jednog dana ali garanjtujem /./ dok ovih 30 % nece ni da vide drogu ... Marihuana nije droga -_- ...

-> CS - SAMP - LOL PLAYER
DELIJA










32
poruka na forumu
0 0



post # 91 | 25.04.2013 , 0:19 AM

Quote (kikiriki888)
... Marihuana nije droga -_- ...

Izvini, ali marihuana jeste droga. Ali, s druge strane i kafa i alkohol su droge, pa ipak niko ih ne "proziva", verovatno zato što su legalne. Moje mišljenje samo je pitanje vremena kada će se marihuana legalizovati.






Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 92 | 26.04.2013 , 8:17 PM

Quote (Prebhoo)
kada će se marihuana legalizovati.

bila je legalna i besplatna,svi su mogli uzgajati,od nje se pravila odjeca,ulja (zdrava ulja),plastika cak pocelo i gorivo i svi su imali plantaze...
pitas li se mozda zasto je zabranjena?

Be my love?









85
poruka na forumu
7 30



post # 93 | 25.09.2013 , 10:45 PM

Hahah sto je najgore marihuana je vec legalizovana, tj. koriste je u zemljama, bez znanja policije, diluju kako im se prohte, imam drugaricu bas iz Italije koja ide kod tog dilera koji se zove Solomon iz Afrike i lepo od njega uzima, a mene strah da se vrtim tamo oko tih dilera. Mislim taj put sam bila bas zalepljena za nju, jer nisam bas bila sigurna kako je biti u prisustvu dilera.  yes

sanjchy905







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 94 | 28.09.2013 , 7:44 PM

covjek ko covjek,bez posla,isti ne moze da nadje,mozda ima i zenu,djecu... treba para i eto ga... ;)
to niko ne radi jer  voli znas... :D


Poruku je menjao/la JahRastafarI93 - Subota, 28.09.2013, 7:45 PM

Be my love?







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 95 | 28.09.2013 , 9:28 PM

to je moj drugar,jedan covek po imenu Narko i ja smo bili nerazdvojni ljepilom u djetinjstvu,ja sam voleo d apobegnem neobicnim ulicama,ali jednog dana on ode na pecanje sa ciak nekim covekom koga cmeo zvati Milojistav i oni su se tako ljubili ispod most a drzeci se z aruke djecak i djevojcica ispred skole i onda je Narko otrcao kuci i gledao televizor i tiho se iz podruam cula zaglusujuca buka od koje se dizala jeza sa koze je spala i otisl au mrak je pao a svi znamo da noc nije za zajebanciju jer tada izlaze na vidjelo dana svi oni koji su srecno umrli misleci d aspavaju bezbrizan san o boljem sutra sa pogledom na sreca,sreca radost u predelu ruku koje oluke za vene imaju dva para carapa moja tetk ai njen novi decko i cura su bili divan par na omoto cokolade braco i seka se posjekla zbog jednog momka na koncertu je bilo slabije ozvucenje i sabalsna tisina koaj je odzvanjala u usima slucajnih proalznika koji niti su imali niti su znali tezak slucaj slomljenog pakla gledajuci u staklu svoj lik spazila je nekog drugog kako se vesi,raduje i sreci trci pruzajuci ruke oberucke ka neobicnim ulicma au kojima zivi zivcano pile u poodmakloj trudnoci sa i bez % zdravog razuma u sebi...narkocovek i ja smo bili dobri drugovi,narkocovek i ti ste bili dobri prijatelji,narkoljudi smo svi mi samo zavisi kako ko gleda u televizor...

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









792
poruka na forumu
53 326



post # 96 | 02.10.2013 , 7:26 PM

Ma kakva droga ste vi normalni ?









Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 97 | 02.11.2013 , 5:20 PM

samo ti nazovi gandzu drogom i nikad neces pisati tekstove kao ja :p lol

Be my love?









10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 98 | 02.11.2013 , 8:50 PM

JahRastafarI93, ti i ja moramo da razgovaramo pod hitno! :p lol






Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 99 | 02.11.2013 , 9:11 PM

Nutellina, reci ljubavi :* lol

Be my love?









27
poruka na forumu
0 0



post # 100 | 02.02.2014 , 10:11 PM

zanimljivo. ko to jos pocinje od marihuane? prvo se pocne sa cigarama i alkoholom. i ovde se u pocetku prica o onima koji koriste heroin: igle, creva, razne prenosive bolesti. takodje tacno je da se sa zutog retko ko skine. nisam probao, ali sam bio u drustvu gde su to praktikovali ali me nikad nije privlacilo to stanje kad si kao biljka. najopasniji je zato sto stvara jaku fizicku zavisnost, a sto je jos gore psihicku. napisa neko da je marihuana stimulan sto nije tacno, ona spada pod psihodelicne i dekriminalizovana je u svici, kanadi a legalizovana u holandiji i sad jos nekim drzavama. kako je njima? pa izgleda nije lose. inace psihodelicne (lsd, pecurke, meskalin, marihuana) nisu stetne ako se koriste u dozvoljenim dozama i ne tako cesto, a sta pa nije stetno kad se preteruje? ljudi popiju pola litra vodke pa moraju na ispiranje. nisu sve droge uzas i haos, eto lsd su koristili: stiv dzobs, bil gejts, rej carls, eric klepton, dzek nikolson, keri grant, dzon lenon itd... spisak je podugacak, iskustva su im pozitivna a neki cak pripisuju da im je to promenilo zivot nabolje i postali to sto jesu. imam nekog iskustva, mada mi je trenutno jedina zavisnost red bull minimum 2komada dnevno, uglavnom ako niste probali nemojte ni pokusavati, a ako se neckate pogledajte requiem for a dream.

Life is a Bitch. So Fuck it hard.
I lost my mind, but found my soul.




Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Narkomanija
Search: