Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Da li postoji Bog?






1333
poruka na forumu
533 3782



post # 241 | 04.09.2012 , 6:08 PM

Quote (Kokiko92)
e ovo me bas nasmeja..verovati iz srca. pa vernici veruju u boga samo zato sto imaju neke koristi.

To je tvoje po meni pogresno misljenje,kao sto vec rekoh svako ima nesto u sta veruje,ja verujem u Boga jednog jedinog od malena tako da se to nece promeniti ;)








411
poruka na forumu
326 425



post # 242 | 04.09.2012 , 6:18 PM

Quote (Moonchild007)
ja verujem u Boga jednog jedinog od malena tako da se to nece promeniti

problem je u tome, sto je "od malena". koliko god godina da si imao, nisi ti postao vernik zato sto si ti zeleo, nego zbog roditelja.
sta mislis ti, da li dete od 7 godina moze da razmislja o takvim stvarima.
i ovo prvo. ako postoji jedan, zasto ne bi postojalo vise?
a zasto se nece promeniti? to samo pokazuje, da je tvoja vera naucena, tj. da nije proistekla iz tebe. da je nastala iz tebe, ti bi se uvek pitao da li si u pravu. nikad ne reci nikad.


Poruku je menjao/la Kokiko92 - Utorak, 04.09.2012, 6:20 PM








547
poruka na forumu
46 1072



post # 243 | 04.09.2012 , 6:20 PM

Quote (Kokiko92)
Hectore ako ti je vera potrebna, kako bi te sprecila da radis lose stvari, i podstakla na dobre, ona ne zelim da diskutujem sa tobom. mozemo biti dobri samo zato sto mi hocemo, ne treba neki "cikica sa bradicom" da nas podstice na to.

Ljudi smo...svi gresimo...i uvek ce mo gresiti...ali oni koji veruju iskreno definitivno manje grese od nas obicnih nevernika to je cinjenica...Da li nam treba nesto da nas sprecava da radimo lose stvari? Pa netreba
Ali da li je bolje da imamo nesto sto nas podstice da radimo dobra dela? Pa nije na odmet
Da nije vere...svet bi sada bio drugacije mesto a ko zna da li bi ljudi ikada izasli iz "Dark Age"

Quote (Kokiko92)
a dzihad? iako ga ne razumem 100%, shvatam da je to "sudelovanje u borbi protiv neprijatelja", koji podrazumeva rat.

Ocigledno nisi dobro procitao sta sam ja napisao ajde da ti ponovim i podebljam
Nijedna vera ne pripoveda Agresiju
Agresija ili Agresivno ponasanje...sto znaci "Zauzimanje otimanje i ostalo" ali to ne znaci da nemogu da se brane
Nadji definiciju "Dzihada" i onda govori o tome nemoj govoriti ako ne svatas...Glupo bi bilo da bilo koja vera pripoveda "Radite nam sta hocete mi ce mo biti fini i cekat da nas pobijete" zar ne?
Dzihad je sveti rat...protiv nevernika koji pokusavaju da uniste islam i ljude koji veruju u islam...rat ali ne agresivni vec pasivni (Odbrane svojeg Verovanja)
Dzihad niko nije vidio niti osetio od "Krstaskih Ratova" i pada Jerusalema
U pocetku odmah sam odmah naveo i ogradio se od "fanatika" koji koriste vere da prave razne zlocine...Bilo je tu i "Laznog Dzihada" i "Krstaskih ratova" koji u stvari nemaju veze s verom vec teritorijom bogastvom i ubijanju nevinih


Poruku je menjao/la Hectore - Utorak, 04.09.2012, 6:25 PM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









411
poruka na forumu
326 425



post # 244 | 04.09.2012 , 6:25 PM

Quote (Hectore)
"Radite nam sta hocete mi ce mo biti fini i cekat da nas pobijete" zar ne?

procitao sam def. dzihada pre nego sto sam napisao post. mi mozemo biti fini i traziti dialog, a ne borbu protiv neprijatelja. mozda to i pise u def. dzihada, ali ja nisam primetio recenicu "izbeci rat po skoro svaku cenu".








896
poruka na forumu
89 981



post # 245 | 04.09.2012 , 6:32 PM

Hectore, To ako cinimo zlo ne vraca nam bog nego Karma...ona drzi ceo univerzum na pravoj liniji i ne dozvoljava sa svet skrene sa pravog puta.

Quote (Hectore)
Da li postoji Bog? Neverujem...jer da postoji ne bi dozvolio sve ovo sto se sada desava i sto se desavalo
Ali iskreno i dalje verujem da ljudi koji iskreno veruju u Boga i postuju svoju veru su samo dobri ljudi

Ja iskreno ne verujem u boga (po koji put da kazem to) :D ali verujem da ipak nesto postoji...pakao raj-mozda....verujem u reinkarnaciju i cistiliste...tj da gresne osobe ne odlaze u pakao nego na ciklus ciscenja greha yes i ponovnog rodjenja :) Verujem u bozanstvo prirode i svega sto nas okruzuje..... yes yes yes
Prava istina se nalazi negde tamo....bog je samo vera......nije neka osoba....Isus je bio Jevrejin a mi smo polovina ovde Srbi......naravno iako ne verujem u boga ne cinim losa dela i ne ismejavam bogove. ;)








547
poruka na forumu
46 1072



post # 246 | 04.09.2012 , 6:34 PM

Quote (Kokiko92)
procitao sam def. dzihada pre nego sto sam napisao post. mi mozemo biti fini i traziti dialog, a ne borbu protiv neprijatelja. mozda to i pise u def. dzihada, ali ja nisam primetio recenicu "izbeci rat po skoro svaku cenu".

Zar bi ijedna vera postojala da nije morala da se brani?Da nije morala da brani svoja uverenja i svoje sledbenike?
Nije "Svaka Cena" prihvatljiva...vernik ili nevernik...niko ne dozvoljava "Ponizavanje,Robovanje,Diskriminaciju"

Quote (Max_Peric)
Hectore, To ako cinimo zlo ne vraca nam bog nego Karma...ona drzi ceo univerzum na pravoj liniji i ne dozvoljava sa svet skrene sa pravog puta.

nije sija nego vrat...treba da znas da je "Karma" proizasla iz vere...pazi fore
"Verujes u Karmu" zar i to nije neka vera?


Poruku je menjao/la Hectore - Utorak, 04.09.2012, 6:43 PM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 247 | 04.09.2012 , 6:50 PM

Quote (Kokiko92)
nisi ti postao vernik zato sto si ti zeleo, nego zbog roditelja.
sta mislis ti, da li dete od 7 godina moze da razmislja o takvim stvarima.

Kako nisam? :D Ne moze niko da me natera da verujem u nesto ako u to ne verujem,dete od 7 godina moze da pocne da razmislja o tim stvarima,ja sada imam 22 godine i hvala Bogu imam cime da razmisljam i kao sto rekoh sve te godine me nisu navele da promenim misljenje.
Quote (Kokiko92)
i ovo prvo. ako postoji jedan, zasto ne bi postojalo vise?

Pa zato sto ja verujem u ono sto pise u Bibliji a to je da ima samo jedan jedini Bog,Hriscanin sam i to je ono u sta ja verujem ;) Nije svako iste vere niti je svako u pravu,ja mislim da ja jesam ali mozda nisam,to je samo moje misljenje ;)


Poruku je menjao/la Moonchild007 - Utorak, 04.09.2012, 7:25 PM








411
poruka na forumu
326 425



post # 248 | 04.09.2012 , 7:04 PM

Quote (Moonchild007)
Kako nisam? Ne moze niko da me natera da verujem u nesto ako u to ne verujem,dete od 7 godina moze da pocne da razmislja o tim stvarima

a sta ti mislis, da li ce dete svestenika da bude ateista na pocetku svog zivota ili vernik? tebe roditelji nisu terali da budes vernik, ali si ti usvojio nesto od njih. dete od 7 godina NE MOZE da razmislja tim stvarima...








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 249 | 04.09.2012 , 7:36 PM

Quote (Hectore)
Ispravi svoj citat...to nisu moje reci vec od Kokiko92...tako da nemoj da ih predstavljas kao moje

Ispravljeno,moja greska ;)
Quote (Kokiko92)
a sta ti mislis, da li ce dete svestenika da bude ateista na pocetku svog zivota ili vernik? tebe roditelji nisu terali da budes vernik, ali si ti usvojio nesto od njih. dete od 7 godina NE MOZE da razmislja tim stvarima...

Normalno da ce pre da bude vernik nego ateista ali opet ima svoj izbor ;) Mi mozemo ovako do sutra :D Ne radi se o roditeljima vec o onome u sta ti sam kao covek verujes.Deca se od malena uce nekim stvarima pa sto vise idu starija vise uce o tome,normalno da malo dete ne moze neke stvari da zna ali vremenom moze,samo je pitanje u ovom slucaju da li veruje i u sta veruje i to je to.








3
poruka na forumu
0 0



post # 250 | 04.09.2012 , 8:42 PM

Ne košta me ništa vjerovati al ipak sumlja postoji :p možda








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 251 | 05.09.2012 , 12:10 PM

Kojem god Bogu da se priklonite,vernici ste.
I Satana ima svoje sledbenike ,vernike.
Cak i kada tvrdite da ste nevernik ,pitanje je ciji ste sledbenik.
Komunisti su od Marksa nacinili Boga. Lakse se danas u crkvi bogohuli ,nego sto si smeo da opsujes komunizam,Marksa i Tita. Zar i komunizam nije postavljao svoje bogove?
Bog kao pojam je usadjen u coveka,vera je nesto sto je stvarano i gradjeno primalno u ljudskoj svesti tokom hiljada i hiljada godina. Prvi bogovi su bili sunce,mesec,grom,vetar... Kasnije su objedinjavani.
Moze da utice pozitivno ili negativno na ljudsku svest,ali na neki nacin donosi smirenje i pomirenje sa zivotom i sa smrcu.
Odbacivati nesto sto je utkano u vas genetski kod,ujedno moze znaciti i odbacivanje sebe,svoja licna negacija,a to svakako vodi do licnog nerazumevanja i velikih konflikata unutar samog bica.
Sta god mislili o tome,a svako ima pravo na svoje misljenje, trudite se da ostanete ljudi i da razumete najpre sebe i svoju okolinu, pa zatim i druge. I to je u stvari sustina svake vere. Da budete bolji nego sto jeste.
Naravno ako izuzmemo destruktivne vere i sekte.

cao

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









411
poruka na forumu
326 425



post # 252 | 19.09.2012 , 9:43 PM

evo sta se desi kad vernici odu u krajnost http://u.to/hFpRAg








896
poruka na forumu
89 981



post # 253 | 19.09.2012 , 10:22 PM

Kokiko92, I eto gde je tu bog da pomogne.........nije sve na njemu.......Nisam izgubio veru u njega bez razloga...imam dosta patnje u proslosti i dan danas patim....ali 'bog" je tako zeleo jbg......








411
poruka na forumu
326 425



post # 254 | 19.09.2012 , 10:45 PM

Max_Peric u sredjoj sam imao druga koji je bio nesto kao vernik. kada sam ga pitao zasto bog ne pomogne, on mi je odgovorio da ne treba. i tako i jeste. ako bi nam bog pomagao, zasto bismo se mi onda skolovali i radili, kad mozemo samo da se pomolimo i dobijemo veceru? zato i nisam napisao u proslom postu nesto tipa "evo vam ga vernici."

nesto sto sam skoro saznao: iskusuje djavo isusa, i kaze mu, da ako veruje u boga i u andjele, i ako je on sin bozji, zasto onda ne bi skocio sa litice i pao u zagrljaj andjela?

odgovor na ovo pitanje je po mom misljenju razlog zasto nikada necemo moci da ubedimo vernike da bog ne postoji.
kako bih aktivirao temu, za koju mislim da je interesanta i veoma vazna, necu reci sta je rekao isus djavolu na ovo, i zasto nije skocio.

ajde ljudi da cujem vase odgovore...






CheateR
672
poruka na forumu
20 424



post # 255 | 19.09.2012 , 11:20 PM

I believe at Gode sovetimes. :D

NEMA PARE!









15
poruka na forumu
3 88



post # 256 | 19.09.2012 , 11:33 PM

Kokiko92, ne znam odgovor posto ne verujem u Boga xD a zasto ?
Po Bibliji svet je nastao pre oko 6 hiljada godina sto je jebeno smesno.
U istoriji covecanstva se pojavljuju oko 1000 osoba sa istim karakteristikama kao Isus (vaskrsao posle 3 dana) imao sledbenike, 12 apostola sta vec.. sto je nemoguce objasniti? Osim da ljudi sirom sveta u raznim vremenskim razdobljima interpretiraju Sunce kao tog "boga" (12 meseci, u jednom periodu sunce je nestalo na 3 dana zatim "vaskrslo" tj opet se pojavilo) itd. ima mnogo dokaza da je Biblija vestacka tvorevina za ispiranje ljudskog uma, neko je spomenuo da mu je drago dok je verovao da Bog utice na sve sto radimo i da mu je to pruzalo sigurnost. To je glupost zato sto onda postajemo najobicnije lutke bez ikakve svesnosti o stvarnosti ovog surovog sveta, a to je da sve zavisi od nas samih. Ne kazem da Bog (stvaralac ovog sveta) ne postoji posto je sve moralo da krene od necega, ali to sigurno nije ovo sto Hriscanstvo i ostale religije pripovedaju.

Pogledajte film Zeitgeist koliko puta da ponovim..


Poruku je menjao/la BaJoneT - Sreda, 19.09.2012, 11:37 PM

White Pride World Wide









411
poruka na forumu
326 425



post # 257 | 19.09.2012 , 11:42 PM

BaJoneT, naravno da je biblija vestacka tvorevina. to sto se nalazi u bibliji je samo deo svih jevandjelja. cini mi se da ih ima 10, samo su na nekom kongresu sveti petar i neki car vijantije odredili sta ce biti u bibliji.
odgovor necu reci odmah, posto bih time ubio svoj post. neka pisu malo ljudi, recicu ja posle odredjenog vremena.


Poruku je menjao/la Kokiko92 - Sreda, 19.09.2012, 11:43 PM








15
poruka na forumu
3 88



post # 258 | 19.09.2012 , 11:48 PM

Kokiko92, Ja stvarno nemam pojma mada, ako bi skocio sa litice to bi bilo samoubistvo a to je greh po hriscanstvu..tako daaaa xD zasto bi ga andjeo spasao

White Pride World Wide









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 259 | 03.05.2013 , 0:31 AM

Quote (Kokiko92)
nesto sto sam skoro saznao: iskusuje djavo isusa, i kaze mu, da ako veruje u boga i u andjele, i ako je on sin bozji, zasto onda ne bi skocio sa litice i pao u zagrljaj andjela?odgovor na ovo pitanje je po mom misljenju razlog zasto nikada necemo moci da ubedimo vernike da bog ne postoji.
kako bih aktivirao temu, za koju mislim da je interesanta i veoma vazna, necu reci sta je rekao isus djavolu na ovo, i zasto nije skocio.
Da te malo ispravim :)

Čime je Đavo kušao Hrista?
Prvo kušanje je bilo hlebom. Hristos je postio četrdeset dana i
četrdeset noći. Ogladneo je veoma. Tada Mu priđe kušač i reče: "Ako si
Sin Božiji, reci da ovi kamenovi postanu hlebovi". Ali je Hristos na to
odgovorio Đavolu: "Ne živi čovek samo o hlebu nego od svake reči koja
izlazi iz usta Božijih." Mnogi zbog zemaljskog prolaznog hleba prodaju
dušu Satani i zaborave na večni hleb, Reč Božiju, koja je Hleb života.
Drugo kušanje je bilo čudotvorstvom. Đavo je odveo Hrista na vrh
jerusalimskog hrama i rekao Mu: "Ako si Sin Božiji, baci se dole jer
je napisano da će Bog "Angelima svojim naredi-ti za Tebe, i na rukama će
te nositi, da gde ne zapneš na kamen nogom svojom". Ali mu Hristos
odgovori: "I što je napisano: Ne iskušavaj Gospoda, Boga svoga".(Na to si mislio) Treće
kušanje je bilo vlašću zemaljskom. Đavo je odveo Hrista na visoku
planinu i pokazao Mu sva carstva ovoga sveta i rekao Mu: "Daću ti sve
ovo, ako padneš i pokloniš mi se". Hristos mu je odgovorio: "Odlazi,
Satano; jer je napisano: Klanjaj se Gospodu Bogu svome i Njemu jedinome
služi". Ista ova tri iskušenja stavlja Satana pred svakog čoveka i sve
ljude svih vremena: iskušava ih slašću (uživanjem), čudotvorstvom i
vlašću. Samo verni Hristu sposobno su da im odole i da mu odgovore:
Odlazi od mene, Satano! Gospodu Bogu mome se klanjam i njemu jedinome
služim!

Ne iskusavaj svoju veru na taj nacin tj ne trazi od Boga dokaz kao sto Sotona trazi od Isusa vec veruj jer je napisano: „U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč“ (Jovan 1:1).  ''I Reč je  telom postala i nastanila se među
nama.'' (Jovan1:14)  Ovde vidimo da je Reč, koja je Bog,  telom postala
(Bog je postao i čovek) i nastanila se među nama, a to je Isus
Hrist. Ovde  sasvim jasno vidimo da Biblija Hrista zove - Bog. Kada je
Apostol Toma vidio vaskrslog Hrista on je izjavio: "Gospod moj i Bog
moj! – rekao je Toma.'' Na to mu je Isus odgovorio: "Jer me vidiš, veruješ. Blago onima koji će verovati, a da me nisu videli.''


Poruku je menjao/la Moonchild007 - Petak, 03.05.2013, 0:34 AM






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 260 | 03.05.2013 , 9:08 AM

Vjerujem da postoji. :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐




Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Search: