Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Da li postoji Bog?






15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 41 | 22.01.2011 , 11:34 PM

BOZE DAO SI MI ZNAK.... Hvala ti.... pray

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









110
poruka na forumu
2 6



post # 42 | 30.01.2011 , 0:18 AM

Da postoji...








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 43 | 31.01.2011 , 5:41 PM

Quote (Frux)
Е овако занимљива тема,ја сам гимназијалац и у школи имам логику и она нас учи да размишљамо тачно,она је грана филозофије која све доводи у питање што значи доводи и веру,јесам верник и нажалост доводим у питање све па и моју веру, али и даље сам верник што значи да и поред сумље моја вера постоји.Један филозоф је рекао
Верујем јер ако Бог постоји а ја не верујем у њега бићу кажњен(пакао) а ако не постоји а верујем у њега ништа специјално неће бити и треће ако постоји а ја верујем у њега бићу награђен(рај)

поздрав свим верницима и још нешто религија нас раздваја а ВЕРА спаја ;)))


najbolji komentar koji sam procitala...
ako "ne postoji" ( ali ja znam da postoji ) i verujemo nema sta da se izgubi...
moracu na casove kod tebe da me malo naucis biggrin

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 44 | 12.02.2011 , 11:36 PM

I dalje verujem....

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









3460
poruka na forumu
141 1063



post # 45 | 23.02.2011 , 3:18 PM

Ja verujem u boga

♥KADA JE TESKO UVEK SE SETIM ZVEZDA JE NAJBOLJA NA PLANETI♥









136
poruka na forumu
6 79



post # 46 | 23.02.2011 , 8:18 PM

svemirska silaaaa postoji tako mi zevsa smile








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 47 | 23.02.2011 , 8:20 PM

Quote (badule)
I dalje verujem....

Quote (rIzLa98)
Ja verujem u boga

jbg s tako jakim argumentima verujem i ja... happy


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









4750
poruka na forumu
495 2877



post # 48 | 23.02.2011 , 8:29 PM

Ja vjerujem cool <_<








170
poruka na forumu
14 36



post # 49 | 23.02.2011 , 9:40 PM

Quote (GarfildKV1)
Verujem u Boga i siguran sam da postoji smile

Slazem se... smile








951
poruka na forumu
30 119



post # 50 | 05.03.2011 , 9:43 PM

Narod obicno samo veruje u ono sto vidi,ja ga nisam video,al ipak mislim da postoji... wink biggrin











5
poruka na forumu
0 0



post # 51 | 05.03.2011 , 11:47 PM

Quote (DxD)
da, zamisli sta je neki ateista napisao
citiram:
Hrišćanstvo je perfidna mentalna klopka. Ono otima umove,čak i inteligentnih ljudi. Kada jednom pod svoju kontrolu stavi većinu, pribegava i sili, ukoliko je potrebno, kako bi slomilo iuništilo one koji još uvek insistiraju na razmišljanju sopstvenom glavom.
Kada je 1632. godine, veliki naučnik Galilej izneo logične dokaze koji su pokazivali da se Zemlja okreće oko Sunca i da je i samo Sunce delić ogromnog međuzvezdanog sistema, hrišćanska crkva se smesta podigla kako bi zaustavila ovaj napredak u naučnom mišljenju. Sledeće godine,Galileju je bilo naređeno da dođe u Rim, gde ga je ispitivala Inkvizicija. Bio je ponižen i nateran da,klečeći pred velikom skupštinom, opovrgne svoja otkrića. Ovo je samo jedan od hiljada slučajeva ukojima je hrišćanska religija upotrebila silu i teror kako bi umrtvila i paralizovala umove mislećihljudi. Hrišćanstvo počiva na lažima. Ono je izgradilo čitavu mrežu laži, koje se nastavljaju jedna na drugu. Jedna laž smenjuje drugu, u beskrajnom lancu, sve dok običančovek ne postane toliko zbunjen i smeten masivnošću svega toga da, psihički zastrašen, prihvati ceo vagon laži kao Božiju nepromenljivu istinu.
Podleći hrišćanskoj filozofiji znači odati se kukavičkom odlasku iz realnosti, pobeći u svet
fantazija, Alise u zemlji čuda, uništiti razmišljanje i zdrav razum. Ponavljamo: hrišćanstvo prezire
činjenice, dokaze i razmišljanje. Hrišćanstvo prezire logiku. Postati hrišćanin, znači podleći
jevrejskim manipulacijama koje izopačavaju um. “Ponovo rođeni” hrišćanin je izopačen. Njegovi instikti su izobličeni, njegov um rastrojen, a celokupni pogled na svet, seks i održanje sopstvenevrste izopačen je od onog čime ga je obdarila priroda. On postaje uništitelj sopstvene rase.
uzas...!

ja vjerujem u Boga, ali ne mogu reci da je ovo daleko od istine, jer hriscanstvo ima dosta tamnih mrlja na obrazu, i u ime hriscanstva je radjeno dosta zla! Car Konstantin koji je prvi legalizovao hriscanstvo (da legalizovao, posto je bio zlocin biti hriscanin) se je krstio, tj prihvatio Hrista tek na samrti, a hriscanstvo kroz citavu svoju vladavinu iskoristavao kao sredstvo manipulacije, i bio je uzasan covjek, bez morala...A takav covjek je omogucio stvaranje crkve, i sirenje vjere hriscanske...sto i nije bilo tesko posto je to bila sirotinjska vjera, a sirotinje je tada bilo cak vise nego sada... da ne govorimo o desavanjima posle toga, tj o krstaskim ratovima koji su vodjeni zbog moci i zlata i veze nisu imali sa onim zbog cega su navodno vodjeni, a i da jesu opet ne opravdavam...takodje i inkvizicija! npr templari su protjerivani inkvizicijom nakon sto je papi i francuskom caru poceo smetati njihov uticaj i njihovo bogastvo...optuzivani za jeres, idolopoklonstvo i satanizam, a godinu dana prije toga taj isti papa ih nazivao zastitnicima hriscanstva i crkve bozije... da ne duzim vise, hocu reci, u Boga vjerujem, samo ne podrzavam crkvu kako pravoslavnu tako ni hriscansku...ne crkvu kao objekat, nego crkvu kao ustanovu smile









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 52 | 06.03.2011 , 9:18 AM

Quote (Cvijetin)
..sto i nije bilo tesko posto je to bila sirotinjska vjera, a sirotinje je tada bilo cak vise nego sada... da ne govorimo o desavanjima posle toga, tj o krstaskim ratovima koji su vodjeni zbog moci i zlata i veze nisu imali sa onim zbog cega su navodno vodjeni, a i da jesu opet ne opravdavam...takodje i inkvizicija! npr templari su protjerivani inkvizicijom nakon sto je papi i francuskom caru poceo smetati njihov uticaj i njihovo bogastvo...optuzivani za jeres, idolopoklonstvo i satanizam, a godinu dana prije toga taj isti papa ih nazivao zastitnicima hriscanstva i crkve bozije...

e pa sada..
bas sam o tome razgovarala sa osobom koja poznaje veru...
vidi..
Pravoslavna i katolicka crkva su totalno razliciti pojmovi
papa jeste vodio ratove ( tj. njegovi vojnici ), a da li su pravoslavci?
e pa koliko znam, nisu
cak su i Nemanjici proterali sektase i jeretike iz Srbije ( davno je to bilo )
tako da nemoj mesati katolicanstvo i pravoslavlje smile

Ko si ti?









336
poruka na forumu
14 114



post # 53 | 06.03.2011 , 9:42 AM

naravno da postoji bog........ja u boga jedino verujem..... biggrin








5
poruka na forumu
0 0



post # 54 | 06.03.2011 , 11:14 AM

Quote (DxD)
e pa sada..
bas sam o tome razgovarala sa osobom koja poznaje veru...
vidi..
Pravoslavna i katolicka crkva su totalno razliciti pojmovi
papa jeste vodio ratove ( tj. njegovi vojnici ), a da li su pravoslavci?
e pa koliko znam, nisu
cak su i Nemanjici proterali sektase i jeretike iz Srbije ( davno je to bilo )
tako da nemoj mesati katolicanstvo i pravoslavlje

prvo sto mi je palo na pamet je da te pitam cim se bavi ta osoba sa kojom si razgovarala?
dalje, i ja sam pravoslavac, ali moras priznati da se dosta uzasni stvari desilo i prije raskola, tako da te mrlje dijelimo i jedni i drugi!
onda, sto se tice Nemanjica, da nije to malo licemerno, da ti nekog protjerujes i progonis zato sto je pripadnik neke sekte, jer nisu sve sekte satanisticke, a oni koliko ja znam nisu pravili razlike, samo da je pripadnik sekte, i sad svetci su oni koji su muceni i protjerivani dok je jos hriscanstvo bilo sekta, a kad je hriscanstvo tj pravoslavlje u slucaju Nemanjica vecinska vjera ti radis isto ono za sta su pripadnici tvoje vjere proklinjali rimljane...ako to nije licemerno ja ne znam sta je....
ponavljam, vjerujem u Boga, samo ti kazem da ne podrzavam njegove predstavnike na Zemlji, da to tako nazovem...
i za kraj komentara da te pitam, sta ti mislis o tome da je npr kada si vec spomenula Nemanjice, za vrijeme njihove vladavine ili kasnije svaka vaznija odluka donosena uz prisustvo crkve pogotovu ako se ticala ekonomske dobiti, i sto je samim tim crkva sticala sve vise uticaja i bogastva...
a da ne pricamo sada o uticaju Vatikana, posto smo se usresredili na pravoslavlje...
smile
flowers









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 55 | 06.03.2011 , 11:31 AM

Quote (Cvijetin)
prvo sto mi je palo na pamet je da te pitam cim se bavi ta osoba sa kojom si razgovarala?

profesorka veronauke
Quote (Cvijetin)
jer nisu sve sekte satanisticke

siguran?
ja ne bih rekla
satanisti ili jeretici ( kako hoces ) su koristili Bibliju...
ALI
oni su je tumacili kako su oni hteli..
a ne kako jeste...
tj. jeretici su prilaagodili stihove u dobrobit njih... smile
ja isto verujem u Boga, a to sto slusam metal nema veze sa vezom smile

Ko si ti?









5
poruka na forumu
0 0



post # 56 | 06.03.2011 , 11:47 AM

Quote (DxD)
profesorka veronauke

izmanipulisana si wink

Quote (DxD)
siguran?
ja ne bih rekla
satanisti ili jeretici ( kako hoces ) su koristili Bibliju...
ALI
oni su je tumacili kako su oni hteli..
a ne kako jeste...
tj. jeretici su prilaagodili stihove u dobrobit njih...
ja isto verujem u Boga, a to sto slusam metal nema veze sa vezom

procitati komentar iznad biggrin
kako mozes biti sigurna da neko tumaci Bibliju ispravno?
mnogo misterije okruzuje svu tu pricu, tako da nikad ne mozes biti siguran/na u to sto te uce.fino je vjerovat, ako nista drugo trebalo bi da odrzava ljude moralnima, (iako npr najbolje se zivi na skandinaviji i u najvecoj toleranciji gdje ljudi vecinski postuju stare vikingske bogove, a kod nas vjera i nema bas nekog efekta osim da imas razlog ubit nekog koji nije tvoje vjere, msm samo za to je ljudi koriste) ali ne treba biti ovca, i ne vidjet ono sto je ocigledno, a to je da je vjera tj hriscanski ideal vjere iskrivljen i da se njome manipulise
smile

Added (06 Mar 2011, 11:47 Am)
---------------------------------------------

Quote (DxD)
ja isto verujem u Boga, a to sto slusam metal nema veze sa vezom

long live the metal smile








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 57 | 06.03.2011 , 11:56 AM

pa da..
ti pises o fanaticima vere
iako hocu da postim, verujem u Boga i sve ostalo, nikada necu ubiti za veru
mozda znas za Kuran ( Alah i to ), tu se govori ako umres u ratu, da ces biti u Alahovom raju ( Sveti dzihad )
i jos prosperisu ubijanje onoga ko nije njihove vere, kulture itd...
a hriscanstvo?
iako nisam citala Bibliju, nisam nikada cula da se bilo koji pasus je namenjen ubijanju smile

Ko si ti?









5
poruka na forumu
0 0



post # 58 | 06.03.2011 , 12:19 PM

Quote (DxD)
pa da..
ti pises o fanaticima vere
iako hocu da postim, verujem u Boga i sve ostalo, nikada necu ubiti za veru
mozda znas za Kuran ( Alah i to ), tu se govori ako umres u ratu, da ces biti u Alahovom raju ( Sveti dzihad )
i jos prosperisu ubijanje onoga ko nije njihove vere, kulture itd...
a hriscanstvo?
iako nisam citala Bibliju, nisam nikada cula da se bilo koji pasus je namenjen ubijanju

ti jednostavno ne shvatas o cemu ti ja pricam sad
mislim da mi ne vrijedi objasnjavat ali ajd da pokusam jos jednom...sreco moja govori se u jednom dijelu kurana, i takodje u islamu imas podjela kao i u hriscanstvi, i medju njima ima dosta konflikta jer oni koji zastupaju to sto si ti rekla preziru one koji se ne slazu sa tim vjeruju u drugacije ucenje Kurana i obrnuto!
druga stvar ne pisem ja o vjerskim fanaticima, nego o tome da se vjera koristi kao izgobor za mnoge stvari...
nadam se da si bar malo shvatila o cemu pricam, ne trazim ja da ti prihvatis moje misljenje, samo da razumijes sta ti
govorim smile

Quote (DxD)
prosperisu

prosperitet je napredak, tj uglavnom se koristi da se iskaze ekonomski rast i blagostanje, oni to propagiraju smile mislim da si to htjela reci...doduse talibani imaju prilicno prosperiteta u tome sto si ti iznad navela, tj u ubijanju "nevjernika"...solidni su u smicanju amera

Added (06 Mar 2011, 12:09 PM)
---------------------------------------------

Quote (DxD)
iako nisam citala Bibliju

ja sam je citao, i na dosta mjesta se govori o donosenju pravde neprijateljima, hoce reci o izvrsavanju hriscanske "pravde" ili ubijanju neprijatelja hriscanstva, cime je se navodno inkvizicija bavila a opravdanje je imala u Bibliji...

Added (06 Mar 2011, 12:19 PM)
---------------------------------------------

Quote (Cvijetin)
izgobor

izgovor








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 59 | 06.03.2011 , 12:19 PM

Quote (Cvijetin)
sam je citao, i na dosta mjesta se govori o donosenju pravde neprijateljima, hoce reci o izvrsavanju hriscanske "pravde" ili ubijanju neprijatelja hriscanstva, cime je se navodno inkvizicija bavila a opravdanje je imala u Bibliji...

ne mogu se setiti jednog dela..
mislim price..
govori se o tome kako je neko napravio neki greh ( ne znam sta vec ) i da su ga trebali kamenovati ( to je bilo uobicajno za to vreme )
Isus je rekao ( nije bas tacno sto cu napisati ): neka ga gadja onaj koji nije nacinio ni jedan greh
svi su cutali...
a da..
to je istina
Crkva se koristi za mnoga ne dela..
tj. govori se da se radi nesto u ime crkve, medjutim, to je totalno drugacije smile

Ko si ti?









5
poruka na forumu
0 0



post # 60 | 06.03.2011 , 12:31 PM

Quote (DxD)
Isus je rekao ( nije bas tacno sto cu napisati ): neka ga gadja onaj koji nije nacinio ni jedan greh
svi su cutali...

jel to ono kada je doletio jedan kamen iz gomile a Isus se okrenu i rece:,,Majko, jesam li ti rekao da mi se ne mjesas u posao?" :P

Quote (DxD)
to je istina

ja ne vidim da sam ovdje iznio neke neistine, pa ako bi me prosvjetlila...

Quote (DxD)
tj. govori se da se radi nesto u ime crkve, medjutim, to je totalno drugacije

e vidis ne govori se da se nesto radi u ime crkve, nego u ime Boga, jer da se govori da se radi u ime crkve to bi bilo lako osudit, ovako je to teze...
al nije ni bitno...jednostavno ne vrijedi razgovarati o tome...


Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Search: