Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Da li postoji Bog?






8879
poruka na forumu
844 4320



post # 61 | 06.03.2011 , 12:51 PM

Quote (Cvijetin)
jel to ono kada je doletio jedan kamen iz gomile a Isus se okrenu i rece:,,Majko, jesam li ti rekao da mi se ne mjesas u posao?" :P

jok biggrin tongue
Quote (Cvijetin)
jednostavno ne vrijedi razgovarati o tome...

da...
mogli bismo napiasti roman o nasim misljenjima smile

Ko si ti?









191
poruka na forumu
11 89



post # 62 | 21.03.2011 , 1:33 AM

Quote (Frux)
Верујем јер ако Бог постоји а ја не верујем у њега бићу кажњен(пакао) а ако не постоји а верујем у њега ништа специјално неће бити и треће ако постоји а ја верујем у њега бићу награђен(рај)

Materialno vjerovanje u boga LOL


"one man's fun is another's hell"









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 63 | 21.03.2011 , 11:24 AM

neko1902, nije materijalno..
to je realno misljenje smile

Ko si ti?









2
poruka na forumu
0 0



post # 64 | 21.03.2011 , 4:35 PM

Ko god neveruje u postojanje Boga......neka pročita -otkrovenje u Bibliji........neka uporedi sa današnjim dešavanjima i onda neka sam zaključi rolleyes








136
poruka na forumu
13 123



post # 65 | 21.03.2011 , 6:59 PM

Ja verujem i mislim da postoji.Zacudim se kada ljudi kazu da su ljudi nastali od majmuna.A ko je stvorio majmune?Priroda.Da,a ko je stvorio prirodu?Sigurno postoji neka sila,i ja verujem u to biggrin Kazu za boga da je svemoguc,jeste sto se tice drugih stvari,ali ne moze da kontrolise ljudske umove,jer zamislite kakav bi onda to svet bio. biggrin








2
poruka na forumu
0 0



post # 66 | 22.03.2011 , 3:42 AM

al ako zaista postoji Bog zasto oni ljudi sto ga suju
ne boje se ga osovat ak vec vjerujete u boga
one je valjda nas cuvar a ne mi njegov
a i cujem on naroda nekih kao sto imas 3 vjere
da ima tri Boga al ja to nevjerujem da mogu biti 3 Boga
jednostavno mi glupo ispada znaci ak si srbin vjerujes u Srpsgog Boga
a si Hrvar u Hrvatskoga vjerujes Boga A tako i za Muslimanskog ak si Musliman
nema to nigdje veze ak ima Boga mora jedan biti BOG angel2








191
poruka na forumu
11 89



post # 67 | 22.03.2011 , 4:06 AM

Ma paganizam je zakon 1eye

"one man's fun is another's hell"









2
poruka na forumu
0 0



post # 68 | 22.03.2011 , 8:51 AM

Bog je jedan jedini svim ljudima na zemlji,samo ga drugi zovu drugačije....srbi-Bog,englezi-God,madjari-Isten,slovaci-Boh.....
Boga potražite jednostavno jer bez Njega smo jako tužni i nesrećni....i nije u našoj prirodi da živimo bez Boga,to bi bilo kao da se boriš sam protiv sebe,jer se u svakom čoveku nalazi meli delić Boga i On je u svemu oko nasi svakom od nas.Pružite ljubav jedni drugima i tako ustvari pružate ljubav Bogu a sreću i spokoj sebi bye

Added (22 Mar 2011, 8:51 Am)
---------------------------------------------
Svi smo mi Andjeli bez krila









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 69 | 22.03.2011 , 1:29 PM

krila, predivno.. smile

Ko si ti?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 70 | 23.03.2011 , 11:54 AM

Quote (sladja1)
mozda postoji ali ako ga ima zasto pusta ljude da pate

zasto? smile
pa...
ne znam ni ja..
mozda znas ove stihove..
... Veliki je Bog sto gleda na nas, hocu da placem da mi cuje glas ... smile

Ko si ti?









861
poruka na forumu
42 212



post # 71 | 24.03.2011 , 4:45 PM

ja mislim da postoji nije nas vanzemaljac stvorio biggrin

nidzaa :D







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 72 | 24.03.2011 , 7:24 PM

Quote (sladja1)
mozda postoji ali ako ga ima zasto pusta ljude da pate

zato sto ljudi to dopustaju... ja se stalno svadjam sa mojom babom, ona nikad nema neko pozitivno misljenje, i stalno misli lose, zato joj i ide lose... ako covek veruje u nesto da moze i tezi ostvari, kad tad ce to ostvariti... a Bog postoji tu da imamo kome da se ispovedamo, nekome ko ce da nam da snagu da idemo dalje... on je vise tu da nam pruzi neki zracak nade...


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










37
poruka na forumu
2 19



post # 73 | 25.03.2011 , 12:33 PM

bog nemoze nikad da gresi ja vjerujem u boga (Allaha) njega nije niko stvorio i nema porodicu nama je bog(Allah)On nam je dao izbor hocemol mi biti dobri ili losi ljudi,hocemol ratovat ili necemo,hocemol ubijat ili necemo,hocemol vjerovat ili necemo, ja vjerujem u allaha i sve sto je on stvorio zemlju svemir prirodu kijametski dan(Sudnji dan) i takoder u pejgambere(poslanici) isusa(isa a.s) Muhammeda a.s musa a.s uhud a.s adem a.s itd I CIjelom covjecanstvu je objavljen Kur'an,kitabe i suhufe su ljudi promjenili da sebi olaksaju i vjerovali su oni kako hoce i radili kako hoce ali Kur'an nije i nece ga niko i nikad promjenit....I gdje to ima da se cojk ne zeni sa zenom ko u vas pop i ovi drugi da se ne zene sa zenama cccc e to su ljudi promjenilli da se ne zene sa zenama a da mogu piti alkohol........................... biggrin :D :D: D

Ja beatbox-ujem









702
poruka na forumu
172 1634



post # 74 | 16.04.2011 , 6:36 PM

Quote (badule)
Svi smo mi pomalo Bog i sve oko nas je Bog...

Covek ni u kom slucaju se ne sme smatrati barem malim delom Boga(Allaha),zato sto je On Jedan,Jedini,Svemoguci....,i nikoga ne smemo smatrati Njemu ravnim ,kod muslimana svako pripisivanje druga Bogu,i smatrati nekoga osim Njega ravnim ,naziva se Shirk ,a to je inace NAJVECI GREH

Nema tog ljudskog bića koje u ovozemaljskom životu može da ima sve što poželi,osim u snovima.Laku noć.









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 75 | 16.04.2011 , 8:14 PM

Grouchy132, vidi se da se razumes u veru... smile
ja verujem u Isusa, ti u Allaha... smile
svi mi imamo nekog Boga smile
i naravno da verujemo u njega...
samo..
ja posto verujem u Isusa, ja bih trebalo da mrzim tvoju veru, da pljujem tvog Boga, da pisem i govorim kako on ne postoji, a mogla bi i ti, medjutim... smile
nisam takva..
svi imamo svoje izbore..
naravno to nisu samo nasi izbori, nego i tudji..
tako da i drugi uticu na nase izbore smile
negde sam cula..
ili procitala..
ne znam ni sama..
svi verujemo u jednog Boga..
samo se on zove drugacije i malo su drugaciji zakoni smile
tako da, slobodno veruj u ono sto zelis smile

Ko si ti?









702
poruka na forumu
172 1634



post # 76 | 17.04.2011 , 1:25 AM

Naravno ,svi mi verujemo u jednog Boga ma kako ga nazivali a ovo
Quote (DxD)
ja verujem u Isusa, ti u Allaha...
Mi Isusa nazivamo Isa alejhi selam ,inace bozji poslanik a Boga nazivamo Allahom ,a sto se tice tvoje i moje vere naravno da ne bi trebalo mrziti tudju veru jer kao sto rekoh Bog je jedan i ne bi trebalo da mrzim "tvog" ili ti "mog"Boga,zapravo je On taj Bog .Vidim da vecina ovde nije moje vere pa se nadam da me nece shvatiti pogresno.

Added (17 Apr 2011, 1:25 Am)
---------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=7aINJ4RUpII&feature=related


Nema tog ljudskog bića koje u ovozemaljskom životu može da ima sve što poželi,osim u snovima.Laku noć.









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 77 | 17.04.2011 , 8:56 AM

Grouchy132, ako te neko napadne na verskoj osnovi, meni se obrati..
jer je to zabranjeno... smile
tako da uzivaj..
jer lepo je upoznati coveka koji ne misli bas kao ti biggrin
Jevreji ne veruju da je Isus Hristos mesija ( onaj koji spasava svet ), vec neko od proroka... smile
Vi verujete u vaseg Boga, ja u svog, Kinezi u svog, itd... biggrin

poenta je..
da se ne mrzimo biggrin , nego da sirimo heart ( ljubav )


Ko si ti?









1065
poruka na forumu
225 1145



post # 78 | 17.04.2011 , 10:40 AM

Rekla bi da nesto postoji,ali sta ne znam,imam obicaj reci pomozi Boze,posecujem crkvu,postim kad je Bozicni i Vaskrsnji post,a da li on zaista postoji ne bi da lupam,jedno sam sigurna da sigurno ne postoji u ljudskom obliku,sedi negde gore i odlucuje sta ce da radi sa nama...sta je to u sta vecina nas veruje ne bi znala...












poruka na forumu
REP OFF



post # 79 | 19.04.2011 , 9:52 PM

U otvorenost duha i blage,tople rechi...U pruzenu ruku dobre namere i srdachan pogled dobrodoshlice...U iskren osmeh iz dushe i ljubav na usnama...U tome je moja vera...








2670
poruka na forumu
288 3086



post # 80 | 20.04.2011 , 7:13 AM

Verujem u Boga, ali nisam neki vernik, da posecujem svakog dana crkvu, da li postoji tu sam neutralan, ja ga video nisam. Postoje zapisi da postoji, ali postoje zapisi da su vidjeni vanzemaljci, pa retko ko veruje da postoje... Tako da dok ne vidim ne verujem da postoji.!





Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Search: