Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Da li postoji Bog?






1
poruka na forumu
0 0



post # 81 | 20.04.2011 , 12:50 PM

Bez ikakve namere da uvredim nekog,ali bog ne postoji,ni jedan,kako god ga nazivali,a crkva,opet sve jedno koja,je jednostavno parazitska institucija...stvarno mi nije namera da uvredim nekog,ovo je samo moje misljenje! biggrin








1
poruka na forumu
0 0



post # 82 | 20.04.2011 , 12:57 PM

e,prethodni komentar je moj,burazer je ostao ulogovan pa sam se zajebao,izvinjavam se buraz(on je veliki vernik),tako da je komentar o ne postojanju boga,moj,izvinjavam se! biggrin








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 83 | 20.04.2011 , 12:59 PM

nikolavucko, ma ok..
ja te necu napasti ( a i nije mi namera ) biggrin
imam druga ateistu, tako da nista posebno biggrin
Grouchy132, e da..
pravo iz prefesorkinih usta u ove tekstove..
bas sam danas pokrenula temu, pa smo jos sam i usla u veliku diskusiju..
e pa ovako...
Allah ( izvini sto pogresim ako sam nepravilno napisala ime ) je nekome dao zivot..
i naravno, ako ubije drugog, to je veeeeliki greh smile
medjutim
ona tj. profesorka mi je rekla da kada vas vernik ubije drugog vernika, naravno da je to veliki greh..
ali kada npr. ubijete Aboridzana, to nije greh...
izvini ako dodje do svadje, ali ja samo pisem sto sam cula smile

Ko si ti?









702
poruka na forumu
172 1634



post # 84 | 20.04.2011 , 1:24 PM

To nije tacno ,ja licno veru povezujem sa logikom ,znaci ti sama mozes da vidis jeli nesto dobro ili nije ,samim tim znas sta je greh ,sta nije.A i rekla sam ti da su to vecinom sektasi koji iz nekih druguh razloga ubijaju ljude ,a ne iz verskih. Znaci Allah je stvorio coveka ,a neko unisti taj zivot ,bez obzira koje je vere,nacije i td ,zar to nije greh ?

Added (20 Apr 2011, 1:24 PM)
---------------------------------------------
Ja nigde do sad procitala nisam da pise u smislu "u islamu je veliki greh ubiti coveka iskljucivo njegove vere"
Znaci da se misli generalno na coveka .Msm ,ne zelim da me neko pogresno shvati niti da namecem nekome moje misljenje (niti mogu) ali svako ceka da istina dodje do njega sama pa da pocne da veruje u "Nesto" ,niko se ne trudi da dodje do nje ,i zato je Bog rekao "UCI,UCI I SAMO UCI"


Nema tog ljudskog bića koje u ovozemaljskom životu može da ima sve što poželi,osim u snovima.Laku noć.









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 85 | 20.04.2011 , 1:25 PM

Grouchy132, da, to je veliki greh...
ali..
ona je radila na verama ( neki zadatak na fakultetu ) i tu je bilo to sto sam napisala..
medjutim...
ja licno volim da nesto naucim nesto sto retko ko zna smile
i mislim ne volim da bude ovo streberski stav, ali tako je kako je smile
meni se svidja vasa vera i naravno mi bi trebali da imamo nesto sto vi imate...
kao da ne pijemo i to smile
da je zabranjeno jesti prase ( a i to bi trebali uvesti )
medjutim, Hriscanstvo je nastalo u 1. veku
Islam u 7..
naravno, vi ste uzeli nesto..
ali ok biggrin
samo..
ne svidja mi se sto se zena moze prodati, da covek moze imati harem zena i da se na svakoj istresa..
zenina prava su totalno potlacena
a naravno, ja to ne volim, ne volim da mi neko popuje, ne volim da mi govore ti ovo ti ono..
to prezirem..
ja znam sta je za mene dobro smile
i da..
zaboravih...
i to sam cula ( samo prenosim ono sto sam cula ) biggrin
Vi mislite da mesija ( spasitelj ovog us*anog sveta ) nije dosao smile
i da..
da je Muhamed iznad Isusa, iako je M. obican covek, a Isus Bog-covek ( i jedno i drugo ) biggrin

Ko si ti?









1449
poruka na forumu
105 688



post # 86 | 20.04.2011 , 1:47 PM

sta vam je bre devojke - oko cega se vi prepucavate
cije je vera starija-ko je sta od koga preuzeo-ko je covek a ko bog-covek
sta se toliko zadubile-ako neka od vas ne studira bogosloviju - manuite se sastava prica i prepricavanja
veru moze osnivati bilo koja grupa ljudi(na stranu sektase)i nazvati je i postaviti pravila kakva hoce
hriscanstvo ima tu prednost kada nijednas druga vera nije postojala paju je najveci broj ljudi prihvatijo i zato je nabrojnija - takodje islam - budizam na istoku

!!!









702
poruka na forumu
172 1634



post # 87 | 20.04.2011 , 1:49 PM

Zena se ne moze bukvalno "prodati" ,to je da u islamu otac odlucuje ko je pravi muz za njegovu cerku,jeste da su zenina prava uskracena ali u islamu je zena jako postovana a njena prava su uskracena npr u tome da se fakticki ne pita za nista ,nego za sve odlucuje njen muz ,to se na neki nacin smatra postovanjem i zato zena muslimanka nosi hidzab ,da se ne bi ocrtavalo njeno telo ,da se muskarci ne bi okretali za njom ,zato sto ako je ona udata ,ona pripada samo njenom muzu i nikome drugome. Mislim ima jos toga u vezi ovoga ali me mrzi da pisem .Naravno,ovo su samo neki od stvari kojih se ja nazalost ne pridrzavam nijednog od njih ,niti nosim hidzab ,niti klanjam ,znaci to su moji grehovi ali ne i najveci
U islamu je prvi i najvazniji stepen shehadet ,formalni pristup koji se postize izgovaranjem "svedocim da nema drugog Boga osim Allaha i da je Muhammed njegov rob i poslanik" ,bitno je sa se shvati sustina ovih reci ,a ne samo njihov izgovor .Mogla bi do sutra da pisem ali me mrzi da pisem biggrin mnogo volim da citam i znam o svojoj veri ,ali ja sam na zalost samo imenom Muslimanka ,ali i to je komplikovano za objasnjavanje pa cu drugom prilikom biggrin

Added (20 Apr 2011, 1:49 PM)
---------------------------------------------

Quote (scorpio978)
sta vam je bre devojke - oko cega se vi prepucavate
cije je vera starija-ko je sta od koga preuzeo-ko je covek a ko bog-covek
sta se toliko zadubile-ako neka od vas ne studira bogosloviju - manuite se sastava prica i prepricavanja
veru moze osnivati bilo koja grupa ljudi(na stranu sektase)i nazvati je i postaviti pravila kakva hoce
hriscanstvo ima tu prednost kada nijednas druga vera nije postojala paju je najveci broj ljudi prihvatijo i zato je nabrojnija - takodje islam - budizam na istoku

haha ,taman posla da je prepucavanje , to je samo razmenja misljenja i znanja biggrin


Nema tog ljudskog bića koje u ovozemaljskom životu može da ima sve što poželi,osim u snovima.Laku noć.









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 88 | 20.04.2011 , 1:57 PM

Grouchy132, pa da...
ali zar ne znas sta je najbolje za tebe? biggrin
a ne otac, majka i ostala mafija biggrin
scorpio978, de Vito, pusti nas da lupetamo nego da se svadjamo biggrin
mislim, bez uvreda za Onog gore, ali nasa stvar... biggrin
a i bolje ovde da piskaramo, nego da napolju dzabalebarimo biggrin

Ko si ti?









1449
poruka na forumu
105 688



post # 89 | 20.04.2011 , 2:09 PM

ja vas i ne drzim - samo sam izrazijo svoje misljenje- nadam se da smem
a ako niko nesme dasvati komentare ne vase prepiske onda se dopisujte i razxmenjujte porukama
sve dok jevno izrazavate svoje stavova i ja i bilo ko moze dati komentar na bilo ciji vas tekst OKIC

!!!









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 90 | 20.04.2011 , 2:39 PM

scorpio978, ma salim se..
a naravno da mozes izraziti svoje misljenje, jer svi ih iznosimo biggrin
a i mozete dati komentare...
nema problema biggrin

Ko si ti?









702
poruka na forumu
172 1634



post # 91 | 20.04.2011 , 3:00 PM

Quote (scorpio978)
ja vas i ne drzim - samo sam izrazijo svoje misljenje- nadam se da smem
a ako niko nesme dasvati komentare ne vase prepiske onda se dopisujte i razxmenjujte porukama
sve dok jevno izrazavate svoje stavova i ja i bilo ko moze dati komentar na bilo ciji vas tekst OKIC

ma naravno da smes ,zato je i ovde raspravljamo
DxD Naravno da znam ja sta je najbolje za mene ,zato i jesam takva kakva jesam biggrin a mogla bi biti drugacija biggrin

Nema tog ljudskog bića koje u ovozemaljskom životu može da ima sve što poželi,osim u snovima.Laku noć.









1289
poruka na forumu
165 539



post # 92 | 20.04.2011 , 3:33 PM

postoji a svet mu je kao sah tabla a mi sahovske figure biggrin











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 93 | 20.04.2011 , 3:41 PM

sladja1, da... biggrin
najbolje napisano biggrin

Ko si ti?









9
poruka na forumu
1 1



post # 94 | 20.04.2011 , 4:48 PM

Ma ljudi kad imam 100 Eura u djepu onda ima Boga! biggrin hehe ja mislim da se svi slazu! biggrin








2
poruka na forumu
0 0



post # 95 | 20.04.2011 , 5:11 PM

Bog je bio sam i skriven,pa je pozelio da ga obozavaju i hvale i onda je svorio đine(duhovni svijet),2000 godina poslije stvorio je i ljude. Dakle, smisao naseg zivota na zemlji je obozavanje Boga,samo zbog toga smo stvoreni,pa ko bude radio ono za sta je stvoren poslije smrti ce uzivati...

Added (20 Apr 2011, 5:11 PM)
---------------------------------------------
Sto se tice dobra i zla, Bog je dao i jedno i drugo,a dao nam i razum,pa ko ima razuma odabrat ce dobro, a ko nema izabrat ce zlo...Bog nije kriv sto se ljudi međusobno ubijaju, to je ljudska priroda. Nikolo Makijaveli je rekao:"Ludi ce uvijek biti zli ako ih neka nuzda ne natjera da budu dobri". Ova "nuzda" bi mogla biti i vjera koja sprijecava covjeka da cini zlo.









191
poruka na forumu
11 89



post # 96 | 20.04.2011 , 5:46 PM

Quote (klishi)
Ma ljudi kad imam 100 Eura u djepu onda ima Boga! biggrin hehe ja mislim da se svi slazu! biggrin


"one man's fun is another's hell"









48
poruka na forumu
6 30



post # 97 | 20.04.2011 , 6:44 PM

to zavisi od tebe da li verujes ili ne za mene bog postoji

PerOooO









2116
poruka na forumu
188 3066



post # 98 | 20.04.2011 , 11:07 PM

bog postoi i ja verujem u njega

Kad' sam procitao da je alhohol stetan,prestao sam da citam.










poruka na forumu
REP OFF



post # 99 | 21.04.2011 , 9:48 PM

Boga mi.... biggrin :D biggrin


Poruku je menjao/la anonimus79 - Cetvrtak, 21.04.2011, 9:48 PM








142
poruka na forumu
38 288



post # 100 | 25.04.2011 , 7:25 PM

Verujem u Boga i 10000000% sam siguran da postoji.....

Niste zaposleni? Ja vam nudim posao preko neta,
ne samo za vas vec za celu vasu porodicu.
Ne treba ulagati nedeljna zarada 15$.
Dodajte me za priljatelja na fb za dalju
saradnju. Vise informacija u INBOX.




Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Search: