Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Nasilje nad zenama
Nasilje nad zenama






4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 41 | 15.09.2011 , 0:47 AM

Frustrirani muškarci, koji za svoje neuspjehe krive žene i iskaljuju moć nad slabim i nemoćnim da bi sebi dokazali da ponosno nose onu stvar! angry angry angry

Kazna-Lomljenje kičme











245
poruka na forumu
9 56



post # 42 | 15.09.2011 , 3:20 AM

Dobro svak pogresi, ako nesto zena pogresi netrebami je tuci, nego se dogovoriti i taj problem rijesiti. Alkohol, kocka i ostala sranja su uzrok nasilja nad zenama.
NE PODRZAJEM TO, NITI TO TREBA ODOBRAVATI biggrin

Mk4









265
poruka na forumu
10 131



post # 43 | 15.09.2011 , 3:44 AM

To samo divljaci tuku zene bez razloga >Ali zamislite dodjete kuci i zena vam u krevetu sa drugim coveko pa ja bih je ubio ne prebio.Inace ovako nikad ali nikad nisam udario nijednu moju devojku pa mi se to obilo zesce u glavu.

Trebalo je da ih ispragijam mozda bi bile bolje.SALIM se hahah Nikad zenu nisam udario niti cu jedino zbog onog primera sto sam naveo tada je nece spasiti ni bog a kamoli zakon zute bagre ili sigurana kuca.

SAMO LUDACI I PEDERI TUKU SVOJE LEPSE POLOVINE ZAR NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE biggrin biggrin biggrin

pozdrav svima










poruka na forumu
REP OFF



post # 44 | 15.09.2011 , 6:19 AM

S'obzirom da sam bio upoznat u teskobu ove teshke situacije i nasilja kako fizichkog tako i na psihichkoj osnovi,Mogu zakljuchiti da je lakshe voditi se logichkim zakljuchcima,nego uchiniti bilo shta drugachije.Znao sam jednu zenu koja je imala nesrecu dozivljavati takve stvari...Razgovarao sam sa njom i shvatio koliku tezinu moze imati takav zivot...Neke stvari nije lako reshiti samo jednostavnim odlaskom,jer takve osobe imaju gomilu drugih faktora koji ih uslovljavaju...Shto materijalne,shto porodichne,shto nemogucnosti kontakta uze porodice.Isto tako te osobe imaju osecaj nesamopouzdanja i chesto se povlache u sebe.Znam koliko snage treba stati i hrabriti sebe u svakoj rechi i gestu u strahu od reakcije nasilnika.Svaki dan je prezivljavanje zivog pakla i straha,bojazni da ne budesh ponizavan,maltretiran...Zao mi je kada znam da se deshava hiljadama zena shirom sveta.Mozemo diskutovati o tome,prichati o mogucim reshenjima,ali kada razgovarate o tome sa zenama koje to prezivljavaju,shvatite koliku tezinu ima njihova patnja.


Poruku je menjao/la anonimus79 - Cetvrtak, 15.09.2011, 8:29 AM








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 45 | 15.09.2011 , 6:58 AM

Quote (srdjan85)
Ali zamislite dodjete kuci i zena vam u krevetu sa drugim coveko pa ja bih je ubio ne prebio.Inace ovako nikad ali nikad nisam udario nijednu moju devojku pa mi se to obilo zesce u glavu.

Ako te zena vara,ubistvo sigurno nije resenje...
Ti ces u zatvor ,ona u grob,a deca...?
Kao prvo,zateknesh je,sednes uzdahnes,pokupis im odecu i pitas u cemu je tvoj problem,ne njihov ,nego tvoj kad je ona odlucila da te prevari...
Ako je tvoja krivica,tj vara te jer ti ne ispunjavas svoje bracne obaveze,sigurno neces da se ubijes ni nju da ubijes.
Posaljes je odakle je dosla,razvedes se i trazis drugu osobu,a sud-pametniji ljudi,ce odluciti sta i kako sa decom.
To je jedina moguca solucija.
Lik koji je bio sa tvojom zenom uhvati je za ruku i neka je vodi sa sobom. Ako je njena krivica,naravno.
I dalje opet isti epilog-razvod-sud.
Svaka eskalacija nasilja u tom slucaju dovodi do gubitka i ponosa i casti i dece ,a o braku da ne govorim,on je vec ionako izgubljen prevarom.
Ucite se mudrosti i stalozenosti,makar i u afektu.
Nepromisljenost i prekost,nikome srecu nisu doneli.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 46 | 24.09.2011 , 4:10 PM












428
poruka na forumu
70 648



post # 47 | 25.09.2011 , 8:40 PM

da dignem ruku na zenu ???
nema sanse to rade samo ****** smile











2595
poruka na forumu
281 2890



post # 48 | 08.10.2011 , 2:10 PM

totalno protiv toga








29
poruka na forumu
4 24



post # 49 | 10.10.2011 , 11:35 PM

Ja kazem da su to najvece Mlakonje ko digne ruku na zenu i na dete. Postoje i druga resenja: Sa zenom se razvedes a za decu uvek postoje kazne bilo kakve na pr. ukidanje dzeparaca nema izlaska u grad i tako to.











275
poruka na forumu
86 399



post # 50 | 09.11.2011 , 7:24 PM

Quote (GKZ)
pa sve zavisi kako se gleda na to, znaci BEZ razloga udaraju devojke samo pajseri neki, al da ona pocne nesto za****** pa sto da ne po neki samar cisto da se smiri, ne mislim sada ako te prevari ili nesto slicno pa da je ubijes od batina, nego npr ako te ona udari nekim drvetom ili sta ja znam, pa poneki samar cisto da se smiri...

ma kakv samar da se smiri o cemu pricas???? nikakav razlog ne postoji da bi musko tuklo zlostavljalo zeno isto tako i zena muskarca...

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









50
poruka na forumu
29 259



post # 51 | 19.11.2011 , 6:21 PM

mrzim nasilje dnad zenama zene treba znati postovati i cjeniti zapalio bi likove koje to rade da gore ko indiira gandi to su obicno siledzoje i psihopate B)

http://img89.imageshack.us/img89/5958/baner2b.png









78
poruka na forumu
52 398



post # 52 | 13.12.2011 , 7:08 AM

NA OVU TEMU BIH IMALA DOSTA TOGA DA KAZEM IZ LICNOG ISKUSTVA , MOJE ISKUSTVO NIJE ZA OTVORENU PRICU AL NEMA VEZE I ONAKO NEMAM STA DA KRIJEM ,ONI KOJI ME U PRIVATNOM ZIVOTU POZNAJU TO ZNAJU , NIKAD NISAM LAGALA ,PREZIREM LAZ I SVE KOJI SE NJOME SLUZE IZ BILO KAKVIH RAZLOGA ?OTVORENA SAM I DRUZELJUBIVA I LAKO STUPAM U KONTAKT SA SVIMA STO ME PONEKAD I RAZOCARA JER NESRETNEM UVEK U ZIVOTU LJUDE KOJI SU KAO JA / NEISKVARENI/

A EVO I MOJE PRICE ?SAMO VAS MOLIM NEMOJTE ME SAZALJAVATI JER JA TO NE ZELIM !

Odrasla sam u skromnoj porodicnoj kuci sa ocem alkoholicarem koji nas je sve maltretirao po kuci ,moju majku ,dva starija brata i naravno mene koja sam najmladja od dece . To je Tako trajalo do moje 17 godine kada sam skupila nesto para i pobegla od kuce sa najboljom drugaricom da bih pronasla bolji zivot ; Tako sam dosla u malo mesto pokraj Novog Sada ,gde sam tad pronasla posao u jednom kaficu i gde je gazda nudio i smestaj , posao nije bio los ,moglo se lepo zaraditi i gazda je bio fer i korektan . Sve je bilo super dok isti taj gazda nije bacio oko na mene ,a posto je ziveo sam sa sinom od 8 godina bila mu je potrebna zena koja ce voditi racuna o njemu i njegovoj kuci . To sad znam ,al tad sam mislila da mu se svidjam i da zeli da zivi samnom zbog ljubavi !? Kako sam samo bila mlada i naivna !!!
Iza sebe je imao dva braka ,dve zene koje su pobegle od njega ,prva je otisla sa osmomesecnom bebom ,dok mu je druga ostavila tog sina i pobegla glavom bez obzira . Ljudi su mi govorili da nije za mene ,da bezim dok jos mogu al ja sam vise verovala njemu i njegovoj verziji da su drugi ljubomorni i zavidni i da mi to govore iz ciste pakosti prema njemu ,tako da sam se posle izvesnog vremena otudjila od svih ljudi ,zatvorila se u kucu ,cuvala njegovo dete ,kuvala ,prala ,vodila 3 kafica ,2 diskoteke dok je on samo sedeo i uzivao . Posle su naravo dosla i moja deca ,jer nisam htela da budem bez svoje dece ,zelela sam decu, porodicu i za nju sam sve i radila u zivotu . Kad sam bila u Vec Sedmom osmom mesecu trudnoce upoznala sam pravo lice coveka sa kojim sam tad vec 5 god. zivela . Tad su poceli moji horori od zivota ,nebi da vam kvarim dan al jednostavno mi je tesko da se prisecam svih tih situacija ,tesko je to kad te osoba za koju smatras da te voli ,postuje toliko ubija da se moras poroditi i u 7mesecu trudnoce ,pa mu i to nije dosta nego isti dan po izlasku iz porodilista u kome sam provela punih 45 dana zbog komplikacija koje sam imakla ja sama i kasnije i moja beba , uzima crevo od tusa i vezuje mi ga oko vrata u nameri da me udavi zato sto on za tih 45 dana nije jeo nista kuvano !!! a majka mu je na trista metara od nas i ona se nije setila nista skuvati sinu i unuku da jedu nego su cekali mene da dodjem isecena na pola da bi im ja spremila nesto !!! Takvih stvari je u mom zivotu bilo tako puno da mislim da mi ni u tri mega romana nebi stalo sve sto bih mogla napisati za ovih mojih 15 godina totalnog zatvora ,jer je meni uskracen i odlazak kod roditelja ,o prijateljima nesmem ni ka zucnem ,kod nikog neidem ,niko mi nedolazi :) strah ih je da nebi meni nesto posle uradio ,jer on nije za to da udate zene idu kod drugarica na kafu ,da im bilo ko dodje u kucu a sve pod izgovorom da imam tolko posla i uvek mi zadaje vise i vise obaveza da nestignem ni da izadjem ispred kuce . Lazem u 2-3 sata nocu ,budim se u 6 pola 7 svako jutro . EVO I SAD NESPAVAM I NECU SPAVATI DO DO SUTRA U NOC , MORALA SAM BITI BUDNA DA GA SPAKUJEM NA PUT ?POSTO JE OTISAO NA KOPAONIK SA DRUGAROM NEGDE OKO POLA TRI ,POSTO MI DECA IDU UJUTRU U SKOLU NE ISPLATI MI SE NI LEGATI U KREVET VEC OVDE UBIJAM VREME DOK NE DODJE VREME DA DECU BUDIM ZA SKOLU!!! I ETO TO SAM VAM JA / T.J TO VAM JE MOJA PRICA :(

Neki od vas ce sigurno traziti razlog i pokusati da opravdaju to nekim tvrdnjama da zenu treba kak kad udariti da bi je doveo u red/ smirio al ja vam kazem bilo koji da je razlog a ja sam svoj otvoreno i navela nije dovoljan da bi se neko tako brutalno izivljavao nad bilo kim !!!!


Poruku je menjao/la Rajchel - Utorak, 13.12.2011, 7:21 AM

Lepa sam zgodna i djavolski neophodna :D









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 53 | 13.12.2011 , 7:18 AM

:o Duso draga pa zar ima takvih idiota na zemlji !!!!
Citam ovu vtoju pricu ovako rano i navela mi suze na oci.
Ona osoba koja bude komentarisala ovo i podrzi ili kaze treba zenu udariti ili doterati u red on je zivotinja nista vise necu dalje pisati jer se plasim svasta cu reci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mene zanima jel si ti otisla od tog manijaka?

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










78
poruka na forumu
52 398



post # 54 | 13.12.2011 , 7:25 AM

:/srce moje :/ Mene zanima jel si ti otisla od tog manijaka?

NISAM , JER DA BUDEM ISKRENA NEMAM NI GDE !!! On ima toliko poznanika i prijatelja na funkcijama da memogu nikom ni da se pozalim jer mi niko od njih nebi poverovao !!!


Poruku je menjao/la Rajchel - Utorak, 13.12.2011, 7:29 AM

Lepa sam zgodna i djavolski neophodna :D









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 55 | 13.12.2011 , 7:31 AM

Mila ne zelim ti tubiti u glavu sto neznam ili se u to ne razumem ti najbolje znas sta treba ciniti ali dobro razmisli to st kazes nemas kuda ili niko ti nece verovati!!!!!

Jedno zapamti da si zivo bice a ne zivotinja da je on otac tvoje dece a sta si ti za njega?
Postoji li u tvom zivotu drugo resenje drugi zivot zapamti zivot je jedan za njega se bori i za svoju decu i rukama i nogama ako treba al ne dozvoli to sto ti je radio da ti se ponavlja ,pitas li se stace biti kad deca izadju iz kuce uh boze

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 56 | 13.12.2011 , 3:45 PM

Rajchel,
Quote (Rajchel)
NISAM , JER DA BUDEM ISKRENA NEMAM NI GDE !!! On ima toliko poznanika i prijatelja na funkcijama da memogu nikom ni da se pozalim jer mi niko od njih nebi poverovao !!!


Iz nekog zivotnog iskustva znam da se stvari u ovakvim slucajevima zavrsavaju fatalno...
Jedini ti je izlaz sigurna kuca i bezi tamo dok ti je glava na ramenima...
Ja ne mogu da shvatim da ti,kao normalna osoba ne mozes da odes odatle skupa sa svojom decom...
Moras to da ucinis! Zivot ti je u pitanju!
Bori se za sebe i svoju decu a njega neka djavo nosi...

Srcemoje, potpuno se slazem sa tobom...

U sigurnoj kuci ces imati i zastitu i smestaj i hranu 6 meseci dok se ne osposobis za neki posao,a posle ce ti oni naci i posao i smestaj i moci ces da se boris... A hvala milom Bogu,naci ces i postenog coveka koji ce te voleti i podeliti sa tobom i tvojom decom svoj zivot,svoje dobro i zlo...

Javi sta si ucinila...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 57 | 13.12.2011 , 4:17 PM

sva sam se najezila... i ja mislim da treba da poslusas sta su ti badule i srcemoje rekli... ja se tebi divim... ja mislim da je meni tako neko uradio da bih ga ubila, pa nek ga posle robijam... makar bih znala da vise nece tuci zensko... ne znam sta da kazem na ovo, lako je nama pricati dok se ne nadjemo u takvoj situaciji... :(

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










78
poruka na forumu
52 398



post # 58 | 13.12.2011 , 4:58 PM

Hvala vam svima na razumevanju ,lepo je kad osetih da neko razume tvoj bol i zeli da ti pomogne ,a to je u danasnje vreme veoma retko svako gleda sebe i svoje probleme ,ljudi su se previse otudjili jedni od drugih :(

Nemogu nista da vam kazem u vezi buducnosti ,jer je ona krajnje neizvesna ,mozda bi bilo lakse da sam ja drugacija ,hrabrija ,smelija da se upustim u nepoznato koje me moram vam priznati vise plasi nego ovo sto vec znam !!!

Lepa sam zgodna i djavolski neophodna :D









20
poruka na forumu
3 10



post # 59 | 13.12.2011 , 5:14 PM

Kukavica nije za ovu planetu.

NEK GORI U PAKLU djavo








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 60 | 13.12.2011 , 5:31 PM

Quote (Rajchel)
Nemogu nista da vam kazem u vezi buducnosti ,jer je ona krajnje neizvesna ,mozda bi bilo lakse da sam ja drugacija ,hrabrija ,smelija da se upustim u nepoznato koje me moram vam priznati vise plasi nego ovo sto vec znam !!!

Mozda nisi razumela ono sto sam napisao: Svaki dalji vas sukob bice sve gori i gori. To ti govorim iz iskustva.
Ti si potrebna svojoj deci. I ona su potrebna tebi. Dok mozes idi odatle gde si i ne okreci se. Imas izbor- SIGURNA KUCA!
Obrati se njima,imaju svoje sajtove,pomoci ce ti...
Ne dozvoli da te deca oplakuju ...
Potrudi se da budes tu sa njima kad zavrse skolu,kad se momce,kad se zene i stvaraju svoje porodice. Nauci ih kako treba da budu ljudi u zivotu,a ne zveri. Ostjuci u toj kuci i deca ce prihvatiti taj modus ponasanja i radice isto sto i njihov otac tebi. Onda ce necije tudje dete ispastati. Zato moras da budes hrabra: da spasis sebe i svoju decu i njihovu psihu i njihovu buducnost i njihovu decu a tvoje buduce unuchice...
Mi ti drugacije ne mozemo pomoci,osrale poteze moras povuci sama.... A samo hrabri pobedjuju.
Ako ne budes donosila odluke,sta ti vredi zivot u strahu?
Sta da ti kazem? Na tebi je lopta -ili je sutni-ili je ustopuj...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Nasilje nad zenama
Search: