Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Nasilje nad zenama
Nasilje nad zenama




Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 61 | 13.12.2011 , 8:54 PM

ja stvarno nemam sta da dodam, osim jedne stvari: nemoj da dozvolis da ti deca imaju traume... ja sam dete razvedenih roditelja, i zahvaljujuci tome sto sam po prirodi pozitivna osoba, optimista, nije me toliko dotaklo, ali da je u nekim situacijama bilo tesko - bilo je... ali ne mogu to reci i za svog brata... nema on nekih problema, ali kad je bio u godinama kad mu je trebala paznja, moji su bili po sudu, pa sad privlaci paznju tako sto se inati kad je ucenje u pitanju, ali ne shvata da to sto radi da je na njegovu stetu... inace oboje smo zahvalni roditeljima, sto su se u samom pocetku razveli i nisu dozvolili da svadje prerastu u nesto drugo...

imas nasu podrsku, a verovatno kad bi to uradila dobila bi je i od prijatelja, svoje porodice i ljudima kojima je stalo do tebe... ;)

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










78
poruka na forumu
52 398



post # 62 | 04.01.2012 , 2:19 PM

:D LJUDI MOJI REKLI STE DA VAM JAVIM STA SAM PREDUZELA U VEZI MOG SLUCAJA I EVO JA I ISPUNJAVAM DATO OBECANJE !!!!

Od 31.12.2011 JA SAM SLOBODNA ZENA ,POBEGLA SAM KOD SVOJIH SA SVOJOM DECICOM I ZA SAD NAM JE SUPER !

Hvala vam svima na podrsci i savetima ,bili su mi od velikog znacaja !

Lepa sam zgodna i djavolski neophodna :D









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 63 | 04.01.2012 , 7:50 PM

Nema vece kukavice do one koja maltretira vlastitu porodicu.
Imaju srece sto sudija nisam. Pa metode dr. Mengele-a bi bile mala beba sta bih ja njima radila.

Rajchel, drago mi je da si otisla sa svojom decicom iz tog pakla. Zelim ti mnogo srece i tvojim bebacosima, a ujedno i puno zdravlja. Nadam se da te te nece ucenjivati na bilo koji nacin, kao sto to kukavice znaju.
Sada zivi zivot punim plucima.


Poruku je menjao/la Leksi - Sreda, 04.01.2012, 7:51 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 64 | 04.01.2012 , 8:45 PM

Rejchel,bravo,mi ti nismo neka posebna pomoc sem moralne i duhovne.
Ali,mislim da je to jako vazno.
Za sve druge probleme,javi da resavamo...
Sretno!!! :)

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









790
poruka na forumu
58 477



post # 65 | 04.01.2012 , 8:49 PM

Slobodno zovite ako trebaju nekom kosti da se namestaju :D

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.










228
poruka na forumu
65 697



post # 66 | 07.01.2012 , 2:21 PM

ne podnosim nikakvu vrstu nasilja... psihicku, fizicku.. ne bitno! Bila sam i sama zrtva jednom prilikom... ali to sad nije ni bitno vise.
samo bih da lomim necije kosti. yes








790
poruka na forumu
58 477



post # 67 | 07.01.2012 , 2:22 PM

Pufno :) ako te neko bude dirnuo, samo mi javi, rado cu se postarati da ne moze vise ni prst na ruci da makne :))))

Osudjujem bilo kakvo nasilje nad zenama, mada se pitam koliko one vrse nasilje nad muskarcima :))))) :D


Poruku je menjao/la OgnjenR23 - Subota, 07.01.2012, 2:22 PM

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.










228
poruka na forumu
65 697



post # 68 | 07.01.2012 , 2:22 PM

Quote (OgnjenR23)
Pufno ako te neko bude dirnuo, samo mi javi, rado cu se postarati da ne moze vise ni prst na ruci da makne :))))


Hvala <_<








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 69 | 11.03.2013 , 10:14 PM

Nazalost toga i sada ima a bice nasilja nad zenama i u buducnosti. Sto je najgore, ta porodica u kojoj postoji ovakav tip nasilja uglavnom u javnosti glumi normalnu porodicu, srecnu, zadovoljnu, a kad su u 4 zida zena se maltretira sto fizicki sto psihicki sto seksualno.
Do sada nisam bila zrtva ni jednog tipa nasilja. Ako se jednog dana udam (ne razmisljam o tome uopste, to mi je sada na kraj pameti, mozda se nikad i ne udam i ko zna ko mi je sudjen) i ako me taj moj izabranik udari, sto kaze Marijana, to bi mu bilo zadnje pa makar robijala.
Cesto pricam sa mamom na ovu temu, mislim na svoju buducnost i kao sta bi bilo kad bi bilo. Isto tako kad bi moj tata digao ruku na nju, ne znam kako bih reagovala, samo znam da bih cudo napravila.

I da se ne lazemo... posle godinu dana braka (a sad u ovo vreme i manje) nema vise ljubavi, nema te privlacnosti kao na pocetku... I ako se ne razvedu onda stalno dolazi do svadja, nerviranja i sve tako do nasilja nad zenom.

Ne znam ja... nadam se da cu naci osobu koju cu voleti do kraja zivota, sa kojom necu da se svadjam, da se tucem itd. nego koju cu da postujem i da je usrecujem svakog dana, da pored mene oseti sta je zivot i sta je ljubav. Mada... mozda sam ja tu osobu vec i nasla... ;)








4
poruka na forumu
0 0



post # 70 | 11.03.2013 , 10:47 PM

Nikada ne bih maltretirao nekoga koga volim,i nikada nisam. Mozda ce me neki pogresno razumeti i nece im se svideti sto cu reci,ali podelicu sa vama. Ja volim beskrajno jedu zensku osobu vec 3 god.ali je ona udata,na pocetku smo bili dobri drugovi i pricala mi kako je muz i svekrva maltretiraju,i pije lekove nekoliko god. bio sam uz nju svo vreme kao podrska dok joj majka nije umrla od raka pre par god. od tada mi je poklonila svu ljubav i beskrajnu radost,i srecan sam sa njom kao nikada,ali problem su deca ima ih dvoje nije se jos razvela od muz,a on joj neda jer joj preti da ce ih oboje uzeti jer pije lekove i labilna je osoba,a ja znam da nije ali zakon joj neda,nego su joj rekli da nadje dobar posao da moze decu socijalno da izdzava jer nema ona uslova nema gde da ode. pocela je da radi i nadam se da ce mo u skorije vreme napokon ziveti zajedno. ona zna da ja nju volim i sa dvoje dece, i da to meni nesmeta i da je prihvatam tako samo da ona bude uz mene za ceo zivot! nadam se da me razumete






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 71 | 11.03.2013 , 11:04 PM

Rajchel, drago mi je da si nas poslušala. Trebalo bi više da je žena kao ti, da skupe hrabrost i da nastave sa životom.

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 72 | 12.03.2013 , 11:55 PM

Ne podržavam bilo kakav oblik nasilja,a kamoli nad ženama.
Ali ja smatram da su i te žene krive. Itekako krive.

Kada žena dozvoli da je muškarac tuče i maltretira,onda to nije žena !
Žena treba da je samostalna i ponosna,a ne nečija vreća za boks. Žena koja toga nije svjesna,nije žena !

Ja imam samo 17 godina i dobro razmislim kada s nekim počinjem nešto. Sve dobro ispitam pa se tek onda upustim u nekakvu vezu,ljubav ili šta ti ja znam.
Poznajem toliko djevojčica i žena koje slijepo gledaju.
Bilo kada i bilo s kim,uvijek treba gledati ko je kakav i da li je ta osoba za nas ili nije.. Kasnije se kasno kajati šta god da smo uradili. :)

A o takvim muškarcima i nemam nekakvo mišljenje..
Sami oni o sebi mnogo govore i suvišno je bilo šta reći. :)






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 73 | 01.04.2013 , 10:56 PM

Gadi mi se i sama pomisao na to!

Ruke bih m u iščupala u laktovima!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 74 | 30.09.2013 , 2:41 AM

Na zalost ne mogu da pogledam video jer je uklonjen...

Ostro se protivim nasilju nad zenama i osudjujem to.Smatram da je to jedna od najgorih stvari koje muskarac moze da ucini zeni.

Svakog muskarca koji digne ruku na zenu ja bih kastrirao.
Sad postoje izuzeci kada zena isprovocira muskarca i zasluzi samar ili ga dobije instiktivno ali to je vec nesto drugo i to ne osudjujem.








792
poruka na forumu
53 326



post # 75 | 02.10.2013 , 5:43 PM

Sto da ne ?!?!?! Xaxaxaxaxa salim se :D
Ne udaram zene i devojcice,samo lupam samare :D











10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 76 | 02.10.2013 , 6:48 PM

Quote (MaRe_Bre)
Ne udaram zene i devojcice,samo lupam samare



Ma šta mi napriča... Blago tvojoj budućoj ženi, vidim da će baš imati divan život pored tebe.
Jedva se suzdržavam da ti ne odgovorim tj. da se ne raspišem kao u temi za lgbt. Jedva... pop

Elem, ne znam koliko pratite dnevnu štampu ali često osvane članak o tome kako je muž ubio ženu. Baš skoro je jedan monstrum u beogradskom naselju ubio suprugu zbog ljubomore!? I niko ništa ne preduzima povodom ovoga, niko ništa... Vuče se vest posle još nekoliko dana po novinama, on će truleti u zatvoru i to tako na tome ostane.
Ja lepo kažem da će mi pre izrasti treća ruka nego da nađem normalnog muškarca koji će sa mnom provesti ceo život.








363
poruka na forumu
65 485



post # 77 | 02.10.2013 , 7:38 PM

Teško da u nekoj kući nije bilo nasilja, retko gde, dok su stariji prdavci još mogli diću ruku.. Mada ga još uvek ima u porodicama i medju mladim parovima.
A i žene su krive ako dopuštaju da ih neko maltretira na bilo koji način.

Ovako. :D
U mestu odakle sam ja, živela je žena koja je zapravo batine volela. Što je muž više tukao, ona se sve više smejala i sama tražila još. I šta uraditi tada? whip

Ja lično ne bih nikada mogao da udarim osobu ženskog pola, sve se može rešiti razgovorom..

A onda čuješ nekog dok kaže, "Odrasli u porodici sa nasiljem, zato su i sami takvi, zato tuku žene", ne verujem da je to tako, nikako.. Ako jesi i sam odrasao u takvoj porodici, zašto bi nastavio da to "prenosiš" i tvojoj deci, da ona to gledaju, možda i osete na svojoj koži..

Nismo životinje, i sam vidiš šta radiš i da praviš iste greške kao i tvoj otac, "zbog kojih si TI, kao, ispao takav"..

A možda ono "Monkey see, monkey do" ipak važi i za nas, ljude. :)








792
poruka na forumu
53 326



post # 78 | 02.10.2013 , 7:46 PM

Daj brate onda ih lesim :D
Isutam ih kao kere.....pobicujem ih sa najboljim bicem na svetu....1 slab udaras prsti krv...
AHHAHAHAHAHHAHAHAHAHA









Dusa od coveka :)
397
poruka na forumu
87 414



post # 79 | 22.01.2014 , 11:25 PM

Quote Marijana ()
Sta mislite o ovome... Ovoga ima od kad je sveta... U Srbiji je potrebno sve vise sigurnih kuca. Kako bi ste sudili muskarcima koji tuku svoje zene?

Čovek koji tuče ženu je kreten i izrod. Žena ume da bude i majka i dobar savetnik istovremeno.
Kad god se osećaš tužno, popričaj sa svojom ženom ako niko te ne bude razumeo ona će te razumeti.
Razlog zašto nesmete da dižete ruku na ženu: kad god krenete da udarite ženu ili da je na neki drugi način povredite, znajte žena vas je rodila. Žene žive duže od muškaraca po novijim studijama, iz razloga što su one tokom svog života bile opuštene. Šta god da vam žena uradi, strpite se nije sve u nasilju. E da žene su slabije muskulature, nemoj te ih šamarati, ako želite da nešto rešite porazgovarajte, ako to ne pomaže razvod vam je najbolje rešenje.

"Being kind, loving and gentle is true meaning of life."









5
poruka na forumu
0 0



post # 80 | 10.02.2014 , 1:19 PM

Najnovija vest: "Darijanu Musicu ukinuta presuda za monstruozno ubistvo devojke......"
E pameti ima li te u ovoj ludoj zemlji. Sta sve necemo doziveti

Skola stranih jezika | Ray Ban naocare



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Nasilje nad zenama
Search: