Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Nasilje nad zenama




Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 1 | 14.03.2011 , 10:19 AM

Sta mislite o ovome... Ovoga ima od kad je sveta... U Srbiji je potrebno sve vise sigurnih kuca. Kako bi ste sudili muskarcima koji tuku svoje zene?

Ne znam za vas, ali na mene ako bi muskarac digo ruku, ja bih ga ubila, pa makar dozivotno robijala, ali ne bi vise dizao ruku na zene...



Fajlovi: 8105877.jpg (18.5 Kb)
''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










2332
poruka na forumu
1535 10625



post # 2 | 14.03.2011 , 11:12 AM

Ja bih pre ostao bez ruke nego da dignem ruku na zenu.To rade samo kukavice i PEDERI!!!!











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 3 | 14.03.2011 , 1:48 PM

MarijanaBK1, e evo..
cula sam pesmu..
1. put je danas cujem..
zalosno je to sto muskarci su jaci, ali ne samo to, nego sto i tu svoju snagu iskoriscavaju..
meni je otac rekao da treniram neku borilacku vestinu, jer ovaj svet je pun onih koji zele da naskode drugima..
u 4. razredu sam krenula da treniram..
i do 8. sam trenirala, pa sam stala..
medjutim, nije poenta da se nesto zna, nego da se to znanje iskoristi...
e sada..
muska ruka ne bira koga ce udarati..
zalosno je to sto pola zena je do sada dobilo samar ili isterano iz kuce...
grade se sigurne kuce, ali ipak se zene vracaju iz tih kuca da bi ponovo nasle onoga koga su volele...
Ali retko se to kada desi...
i na kraju krajeva..
nista od sudjenja i ostalig *ranja...
samo rane na srcu ostaju..
nista vise..
a kad bih ja sudila, samo jednako kako je i on udarao..
pa da vidi 'lepotu" toga...

Ko si ti?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 4 | 14.03.2011 , 2:26 PM

Baby, do you understand me now
Sometimes I feel a little mad
But don't you know that no one alive
Can always be an angel
cula sam animalse..
tj. obradu pesme house of rasinh sun ( bon jovi )
zalosno je to...
da muskarac onako udara zenu... :/

Ko si ti?









319
poruka na forumu
10 75



post # 5 | 14.03.2011 , 3:15 PM

pa sve zavisi kako se gleda na to, znaci BEZ razloga udaraju devojke samo pajseri neki, al da ona pocne nesto za****** pa sto da ne po neki samar cisto da se smiri, ne mislim sada ako te prevari ili nesto slicno pa da je ubijes od batina, nego npr ako te ona udari nekim drvetom ili sta ja znam, pa poneki samar cisto da se smiri... a ovako bez razloga naravno da rade samo "osobe koje nisu u vinkli" smile

sudio bi im zatvorom, ne tipa uslovna 1 god ili nesto, bas direktno u zatvor na koliko bi vec trebalo i kraj... a ne masu puta ih posalju na uslovnu kao a ovi ponovo tuku a sta ce zena nesme da prijavi pa jovo na novo... smile

inace noge i ruke bi im polomio ako bi bez razloga dirali zenu

p.s. nadam se da me necete pogresno shvatiti



Poruku je menjao/la GKZ - Ponedeljak, 14.03.2011, 3:16 PM








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 6 | 14.03.2011 , 3:16 PM

Quote (GKZ)
* pa sto da ne po neki samar cisto da se smiri

to se moze i recima resiti smile

Ko si ti?









319
poruka na forumu
10 75



post # 7 | 14.03.2011 , 4:37 PM

Nisi ocigledno razumela do kraja sta sam zeleo reci sa time, zato sam i napisao da me pogresno ne shvatite,

u pravu si da se moze resiti recima, al situacije kao sto su da ona sada galami nesto, ili provocira muskarcka onda si u pravu... slazem se,...

al da te pocne udarati nekim predmetom itd, onda je ona verovatno u fazi "van kontrole"... onda verujem da ne pomaze recima, jer ima svakakvih zena valjda razumes sta zelim reci smile

P.s. ovo sto sam napisao "al da ona pocne nesto za****** pa sto da ne po neki samar cisto da se smiri" to sam mislio na ovo sto sam posle toga objasnio a ne kao samo to, jer onda ispada da bi ja bez razloga udarao zene, a objasnio sam samo u kojim situacijama, i to po neki samar cisto da dodje sebi a ne da je urnisem... razumes ? biggrin



Poruku je menjao/la GKZ - Ponedeljak, 14.03.2011, 4:43 PM








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 8 | 14.03.2011 , 5:03 PM

Quote (GKZ)
onda verujem da ne pomaze recima, jer ima svakakvih zena valjda razumes sta zelim reci

e to da... smile

Ko si ti?







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 9 | 14.03.2011 , 6:56 PM

Quote (GKZ)
P.s. ovo sto sam napisao "al da ona pocne nesto za****** pa sto da ne po neki samar cisto da se smiri" to sam mislio na ovo sto sam posle toga objasnio a ne kao samo to, jer onda ispada da bi ja bez razloga udarao zene, a objasnio sam samo u kojim situacijama, i to po neki samar cisto da dodje sebi a ne da je urnisem... razumes ?

ma to je druga tema, sad konkretno pricamo o muskarcima koji radi njihovog cefa udaraju zenu...
pesma je mnogo tuzna, i svaki put mogu da zaplacem uz nju, reci diraju u srce, a mogu misliti kako se tek osecaju zene koje su zaista prosle pakao... Zena nije predmet za izivljavanje nego neko od koga ce muskarac dobijati paznju i ljubav, ali isto tako i da on je uzvrati...


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










319
poruka na forumu
10 75



post # 10 | 14.03.2011 , 7:48 PM

pa to "iz cista mira" da muskarac tuce zenu to ne podrzavam, i kao sto sam reko kaznu zatvorom ne uslovnom kaznom ili novcanom, vec zatvorom, jer ima ljudi kojima novac nije problem tako da je glupo da se na to oslanjaju npr smile








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 11 | 14.03.2011 , 9:01 PM

Quote (MarijanaBK1)
ja bi mu presudila, bio bi 2m pod zemljom...

3 metra
sigurnije je smile

Ko si ti?







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 12 | 14.03.2011 , 9:11 PM

Quote (DxD)
3 metra

ne bitno, vazno je da bi bio pod zemljom... biggrin


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 13 | 14.03.2011 , 9:43 PM

WOW!!! Cure,STOP THAT TRAIN .... A sta kad se zacopate u balonju glupog,koji Vas ponizava kad god moze? Vidjao sam i takve scene....
Alo!!! Ko Vas rukom Vi njega motikom u glavu! A STO DA VAS BIJE? AKO SE SVADJATE,AKO NEMA RECI DA VAS NADJACA,IONAKO JE SHUPAK!!! KOJI CE VAM KURA. TAKAV MUSKARAC? MA MOZE BITI LEP KAO APOLON I KU.AT KAO TARZAN I NE ZNAM NI JA KAKAV FRAJER,ALI AKO DIGNE PRST NA VAS,ON JE SAMO OBICNO DRONJAVO GOVNO!!!!
Ja sam imao curu koja me je stalno provocirala.Nikad je takao nisam.Ni u sali. Raskinuli smo jer ja nju nisam hteo poneki put da isamaram kad je preterala! TO SU NJENE RECI! Gde je to naucila- zabole me! Sa jednom sam raskinuo jer nisam hteo da se svadjam i upustam u glupe rasprave . Samo sam se shalio kad god je htela da napravi spletku.
VI DRAGE DAME ZNATE BITI ZAJEBANE DO JAJA!!!
ALI ,ISTO TAKO,MI MUSKARCI TREBA DA BUDEMO MANGUPI DO JAJA I DA VAS RAZUMEMO. I kad ste besne,i kad su Vam oni dani,i kad Vam nije ni do cega,i uvek.... A sto? Iz jednog malog,ali krucijalnog-NAJVAZNIJEG RAZLOGA- JER STE VI BUDUCE MAJKE NASE DECE!!!! A TO PRIZNACETE MORA DA IMA PREDNOST I VELIKU VREDNOST!!!
Svako ko je nasilan prema zeni i devojci,nece biti bolji ni prema svojoj deci. Klonite se takvih,pa makar se udale i za najgoreg smokljana. AH da. Za psovke u gornjem tekstu,izvinjavam se damama,a ko zeli neka me banuje.... tongue

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 14 | 15.03.2011 , 1:28 PM

badule, koristio si . i *
tako da od bana nema nista tongue
vidi..
taj tvoj voz sudbine je lud..
postoji mnogo devojaka koje bi pod voz, u Moravu, Pancevacki, ko zna gde...
i to zbog decka/supruga/muza...
a on to zna pa je iskoriscava, maltetira itd..
samo isto i ravnomerno kako su oni devojke, tako devojke njih...!

Ko si ti?









904
poruka na forumu
96 378



post # 15 | 16.03.2011 , 1:06 AM

Od kada je nasilje u porodici posebno krivično delo, u Čačku opada broj žena koje su dobile batine od svojih supruga

ČAČAK - Nije vest da je muž tukao suprugu, već ona njega!
Od kada je nasilje u porodici posebno krivično delo, policija u Čačku zabeležila je jedan slučaj nasilja žene nad mužem, ali ta priča je imala srećan kraj.

- Slučaj da je žena maltretirala muža zabeležen je prošle godine. U međuvremenu je došlo do pomirenja, muž sa vratio kući i više nema problema - kaže Tihomir Salević, komandir policijske ispostave PU u Čačku.

U čačanskoj policiji tvrde da je broj žena koje muževi tuku u opadanju. Od januara do maja prijavljeno je 28 slučajeva nasilja u porodici, što je za 15 odsto manje nego za isti period prošle godine. Počinioci su uglavnom muškarci, ali krivičnu prijavu su „zaradile“ i dve žene, ističu u čačanskoj policiji.

Muškarce koji su prijavili nasilje uglavnom tuku njihovi sinovi i, prema podacima policije, posebno je bilo izraženo u martu, kada je prijavljeno čak sedam slučajeva.

Najviše nasilja je tamo gde su pokrenute brakorazvodne parnice. Čest uzrok nasilja je i alkohol, a po novom zakonu, obavezno je lečenje alkoholičara i narkomana koji su prijavljeni kao nasilnici.

- Najvažnije je prijaviti nasilje, jer naš blagovremeni dolazak može sprečiti teže posledice. Savetujemo žrtve da se pridruže gonjenju i traže izricanje zaštitne mere. Na osnovu razgovora i saslušanja nasilnika mi određujemo dalje mere. Ako se proceni da će se delo ponoviti, određujemo meru zadržavanja. U prvih pet meseci zadržali smo šest lica prijavljenih za nasilje.

U nekoliko slučajeva nasilnicima je sud odredio meru zadržavanja do 30 dana. Zanimljivo je da su počinioci ovakvih krivičnih dela u kategoriji onih koji najmanje ponavljaju isto delo - kaže Salević.

PRVA "MUŠKA SIGURNA KUĆA" U SRBIJI !!!
( Muškarci - jači ili nežniji pol ??? )
Nevladina organizacija "Muška sigurnost" u okolini Ćuprije osnovala utočište za muževe koji su žrtve torture svojih supruga!

ĆUPRIJA - Sigurna muška kuća, prva na Balkanu, kao utočište muškarcima koji su žrtve "nežnijeg pola", počela je sa radom pre tri nedelje u okolini sela Supska, u opštini Ćuprija. Ova jedinstvena ustanova za pomoć poniženim muževima koju je osnovala nevladina organizacija "Muška sigurnost", uz pomoć ministarstava za rad i socijalnu politiku i ljudska i manjinska prava, trenutno ima dva štićenika, farmaceuta iz Zaječara i penzionera iz Ćuprije.
Dušan Trifunović (41), ekonomista i bivši predsednik opštine Ćuprija, osnovao je, kako otvoreno kaže, "Mušku sigurnost" jer je i sam godinama bio žrtva supruge.
- "Nisam se ni najmanje iznenadio kad sam saznao za procenu Ministarstva za ljudska i manjinska prava da sedam do deset odsto muškaraca u Srbiji preživljava pravu torturu od strane svojih žena, jer sam na svojoj koži osetio šta to znači. Želim da razvijem program prve srpske Sigurne muške kuće, pre svega preko SOS telefona na koji bi se 24 sata dnevno mogli javljati obespravljeni muževi. Stvari su jednostavne, muškarci ulaze u brak iz ljubavi bez kalkulacija, a izlaze iz njega zbog druge žene. On je po pravilu "slep" i sve prihvata, i izlaz vidi samo u nadi da će druga žena imati manje interesa, a više ljubavi!" - nadahnuto objašnjava Trifunović.

Od zacrtanih ciljeva "Muške sigurnosti" Dušan Trifunović nam nabraja samo, kako kaže, najurgentnije:
- "Pre svega, obavezno uvođenje predbračnog ugovora, i da sve lepo piše, a ne da se podrazumeva. Prilikom razvoda da se tačno utvrdi koji supružnik zadovoljava materijalne i moralne uslove da decu izvede na put. O prezimenu, posle razvoda, ne može da odlučuje žena da li će ga zadržati, već onaj čije je bilo pre braka. Poveravanje dece ne sme da bude trajna, već proverljiva i promenljiva kategorija" - nabraja Trifunović.

Ako se govori o nasilju nad muškarcima, obično se prepoznaju samo najbrutalniji slučajevi, recimo kada žena kolos pretuče ili pusti krv muškarcu mrvici. Što je ishod fatalniji po muškarca, sve je manje zdravog razuma u reakcijama. Jedni grde njega, žrtvu, jer nije dorastao ulozi muškarca u patrijarhatua i „dopušta da ga žena pegla“, a drugi hvale Boga i nju jer brkajući emancipaciju i nasilje zaključuju: „Red je bio i da žene počnu da biju“.



Fajlovi: 0602618.jpg (30.6 Kb)

Poruku je menjao/la sandra1000 - Sreda, 16.03.2011, 1:07 AM









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 16 | 16.03.2011 , 10:37 AM

ma uzas... slazem se sve sa sandricom, ali nasilje nad zenama dominira.. i ja sam dete ciji su roditelji sporazumno razvedeni, otac je ponovo ozenjen, i majka ponovo udata, pa svi piju zajedno kafu, jel su svesni da postojimo brat i ja... koliko mi je puta drustvo reklo, blago tebi kad te neko smara ti odes kod drugog roditelja, ne meni se to ne desava, mene ako smaraju smaraju oboje, nema ono mama ti je vestica a tata je dobar i obrnuto... nekad imam osecaj da se bolje slazu nego kad su bili u braku... smile

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










904
poruka na forumu
96 378



post # 17 | 16.03.2011 , 1:16 PM

Quote (MarijanaBK1)
ma uzas... slazem se sve sa sandricom, ali nasilje nad zenama dominira.. i ja sam dete ciji su roditelji sporazumno razvedeni, otac je ponovo ozenjen, i majka ponovo udata, pa svi piju zajedno kafu, jel su svesni da postojimo brat i ja... koliko mi je puta drustvo reklo, blago tebi kad te neko smara ti odes kod drugog roditelja, ne meni se to ne desava, mene ako smaraju smaraju oboje, nema ono mama ti je vestica a tata je dobar i obrnuto... nekad imam osecaj da se bolje slazu nego kad su bili u braku...

Ima toga... i nas troje imamo drugarski odnos sa roditeljima, narocito sa tatom. Majka se vratila posle 6 godina, ali nije to to, ipak je ona nas ostavila. Doduse slazemo se svi, nediraj me, nediram te. Tata se bio ozenio kad se razveo od majke, bili smo sa tom zanom jedno 3 godine i onda je umrla od raka. Bezveze zivot. A tvoji se bas dobro zezaju, volim ja to tako, sad ste jedna velika porodica biggrin












8879
poruka na forumu
844 4320



post # 18 | 16.03.2011 , 1:40 PM

sandra1000, Au..
pa nemoj tako.
ima i u Bg ne samo o Cacku..
ko zna sta ce pomisliti o Cacku..
zene rules! xD biggrin
MarijanaBK1, bolje i to, nego da majka ti prica otac ti je takav i onakav
a od oca isto cujes za svoju majku..
covece, Sveta Tajna Braka se zasniva da se postuju, a ne mlate...

Ko si ti?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 19 | 16.03.2011 , 1:55 PM

pa da..
i moj deda je bio.. ali ne cesto
ali na babu nikad nije digao ruku... smile

Ko si ti?









319
poruka na forumu
10 75



post # 20 | 17.03.2011 , 12:41 PM

Verujete ili ne verujete moj otac "koliko znam" nikad nije ni glas digo na majku a kamoli ruku smile


Search: