Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Smrtna kazna
Smrtna kazna






896
poruka na forumu
89 981



post # 81 | 04.09.2012 , 7:29 PM

Ne ja ne bih uveo opet SMRTNE KAZNE ajd be ljudi pa valjda smo "Boziji ljudi" bog bi se stideo nas :D :D :D :D svako svako pa i najveci prestupnik ima pravo na zivot i drugu sansu yes








547
poruka na forumu
46 1072



post # 82 | 04.09.2012 , 8:33 PM

Quote (Max_Peric)
Ne ja ne bih uveo opet SMRTNE KAZNE ajd be ljudi pa valjda smo "Boziji ljudi" bog bi se stideo nas svako svako pa i najveci prestupnik ima pravo na zivot i drugu sansu

Onaj koji ukrade 1 Dinar...ukrao bi i milijarde
Onaj koji ubije nevinu osobu...ubio bi ponovo
Druga sansa je izmisljena za sitnice...za ljubav kada nemozes pustiti voljenu osobu i spreman si da predjes preko nekih stvari...
Zatvor je za ljude koji pocine krivicna dela kradje i da kazemo "Neka Ubistva" desava se da se dvojica posvadjaju i covek ubije coveka...covek u afektu i adrenalinu moze da pogresi i zasluzuje da nakon odredjenog perioda u zatvoru izadje
Ali za ljude koji su u stanju da rade "Monstruozna Dela" pod ovim podrazumevam takodje "Silovatelje" ne bi smela da postoji druga sansa...ma neverujem da bi trebalo da postoji bilo kakva sansa...ubit na mestu i gotovo
S druge strane da bi se vratila Smrtna Kazna...trebao bi pravosudni sistem da radi besprekorno da se ne bi dogodile greske pa da nevini stradaju
Ali za one kojima je dokazano...prema njima bih bio u stanju da budem gori nego sto su oni prema svojim zrtvama...normalna smrt injekcijom bi bila preblaga kazna
U danasnje vreme...kada neko uradi nesto monstruozno kao onaj lik sto je ubio preko 70 ljudi uz pesme is "LOTR" oni ga proglasili ludim i poslali na lecenje...Ko god uradi nesto monstruozno advokati odbrane se pozivaju na "Neuraculjivost" i na kraju takve osobe zavrse u "Rehabilitacionim Ludnicama" ili kako se vec zovu...da se fora lece...sto je po mojem misljenju strasno


Poruku je menjao/la Hectore - Utorak, 04.09.2012, 8:40 PM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









188
poruka na forumu
15 170



post # 83 | 04.09.2012 , 8:37 PM

Max_Peric, nema tolerancije kriminala. Zbog tolerancije nama svet i propada. Ako neko jednom ubije, taj je znaci spreman i ponovo da ubije. Nema druge sanse. Sto se mene tice u bilo cemu u zivotu ne sme da bude tolerancije. Jednom te neko prevario, prevarice te ponovo. Nema tu pogresio je i pokajao se. Jer svi mi tacno znamo sta je dozvoljeno a sta nije. Tako da je smrtna kazna obavezna za svakog ko je ubio ili silovao nekog. Takve zivotinje treba sve ubiti.








411
poruka na forumu
326 425



post # 84 | 05.09.2012 , 2:14 AM

Quote (Hectore)
Onaj koji ukrade 1 Dinar...ukrao bi i milijarde

evo ja ne bih. ukoliko umirem od gladi, ukrascu, ali samo onoliko koliko mi je potrebno da se prehranim.
Quote (_Nazgul_)
nema tolerancije kriminala. Zbog tolerancije nama svet i propada

e sad pricas kao Ra's al Ghul...

mislim da smrtne kazne nisu potrebne, bez obzira sta je covek ucinio. ako ih ubijemo, postajemo kao oni. mada sa druge strane, ne vidim ni svrhu zatvora. sta, ceo zivot provesti na jednom mestu? pa to je jedino lose po agorafobicare. mada agorafobicar ili ne, zatvor je mucenje ljudi. jeste da su oni ucinili lose delo, ali njih treba kazniti a ne muciti. po mom misljenju, potrebna je revolucija u pogledu kaznjivanja zlocinaca. svakako moraju nesto da rade, ako ne rade, i ceo zivot provedu iza brave, onda oni zive na racun drustva. treba ih kazniti, ali ne treba ih muciti.


Poruku je menjao/la Kokiko92 - Sreda, 05.09.2012, 2:15 AM








547
poruka na forumu
46 1072



post # 85 | 05.09.2012 , 2:42 AM

Quote (Kokiko92)
evo ja ne bih. ukoliko umirem od gladi, ukrascu, ali samo onoliko koliko mi je potrebno da se prehranim.

Da...tako svi tvrde...
Svestan si da je ovo forum?I da su 90% ovde lepi pametni fini opasni i bogati
Osoba koja je u stanju da predje jednom preko svojeg moralnog koda...bit ce u stanju da to uradi ponovo
Tvoj primer meni nista ne znaci i nije ni u redu...bolje je da umres od gladi ako nisi bio sposoban da zaradis i da se prehranis a i to parce hleba neko bi ti dao i da si trazio...
Quote (Kokiko92)
mislim da smrtne kazne nisu potrebne, bez obzira sta je covek ucinio. ako ih ubijemo, postajemo kao oni. mada sa druge strane, ne vidim ni svrhu zatvora.

Izgleda da treba jos mnogo da naucis o zivotu...ovo za smrtne kazne moze da bude moralno i da se diskutuje zavisi od coveka do coveka...
Sto se tice svrhe zatvora...evo ja cu da ti obijasnim...
Zatvor je ustanova gde bi odredjena lica koja su pocinila krivicne zlocine trebali da budu izdvojena iz drustva kako bi se rehabilitovala...to je u vecini slucajeva
E sad imaju zatvori koji sluze iskljucivo kao ustanove koje odvajaju pojedine kriminalce iz drustva...to su zatvori sa maximalnim obezbedjenjem i tu se nalaze najtezi kriminalci koji su extremno opasni po drustvo(ubice,silovatelji,pedofili i ostala kompanija) i oni tamo sluze najteze kazne
Kokiko92,Nemoj pogresno da me svatis...ispada da se srecemo ja i ti u nekim raspravama uvek...verovatno zato sto nas zanimaju slicne teme...a imamo i razlicita misljenja...Meni je drago da mogu s nekim na kulturno prodiskutovat neku temu i razmenit misljenja


Poruku je menjao/la Hectore - Sreda, 05.09.2012, 2:47 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









411
poruka na forumu
326 425



post # 86 | 05.09.2012 , 2:48 AM

Quote (Hectore)
Osoba koja je u stanju da predje jednom preko svojeg moralnog koda...bit ce u stanju da to uradi ponovo

pa ko kaze da je moj moralni kod da se ne krade..

Quote (Hectore)
bolje je da umres od gladi ako nisi bio sposoban da zaradis i da se prehranis a i to parce hleba neko bi ti dao i da si trazio...

reci do deci u africi..
Quote (Hectore)
Sto se tice svrhe zatvora...evo ja cu da ti obijasnim...

reci mi nesto sto ne znam..








547
poruka na forumu
46 1072



post # 87 | 05.09.2012 , 3:06 AM

Quote (Kokiko92)
pa ko kaze da je moj moralni kod da se ne krade..

Evo ti to kazes upravo ovde
Quote (Kokiko92)
evo ja ne bih. ukoliko umirem od gladi, ukrascu, ali samo onoliko koliko mi je potrebno da se prehranim.

Tako da ocigledno ti ne zelis neku cinjenicu navest...vec samo okreces nesto kako bi ocigledno "Pobedio u necemu" u jednom momentu imas...a u drugom nemas moralni kod to mi je nekako cudno
Quote (Kokiko92)
reci do deci u africi..

Kakve veze deca u africi imaju s kradjom lopovlukom i zatvorima?
Quote (Kokiko92)
reci mi nesto sto ne znam..

Ako dobro vidim ovo su tvoje reci
Quote (Kokiko92)
ne vidim ni svrhu zatvora

Mislim ako si znao nisi trebao napisat da neznas ja ne bih pokusavao da ti obijasnim...odluci se,saberi pa onda napisi da bi i mi znali sta je sta


Poruku je menjao/la Hectore - Sreda, 05.09.2012, 3:10 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









411
poruka na forumu
326 425



post # 88 | 05.09.2012 , 3:24 AM

Hecrore pa napisao si ono sto sam ja vec znao..deca u africi imaju veze sa umiranjem od gladi.

Quote (Hectore)
Tako da ocigledno ti ne zelis neku cinjenicu navest...vec samo okreces nesto kako bi ocigledno "Pobedio u necemu" u jednom momentu imas...a u drugom nemas moralni kod to mi je nekako cudno

ajde razmisli sta sam napisao, pa onda pisi novi post..


Poruku je menjao/la Kokiko92 - Sreda, 05.09.2012, 3:24 AM








138
poruka na forumu
114 392



post # 89 | 05.09.2012 , 6:08 AM

Pravo na život imaju svi, i to je neprikosnoveno pravo stečeno rođenjem i niko ne može biti samovoljno lišen života. Kapitalna kazna je ukinuta, iz prostog razloga što je apsolutna negacija prava na život. U mnogih zemljama danas postoji, ali izričito se predviđa za najteže oblike teških krivičnih dela.

1. Ne smatram da je doprinelo većem nasilju ukidanje smrtne kazne, jer ti bolesni umovi i ne razmišljaju o tome. Kada im klikne nešto u glavi, oni će ubiti drugog čoveka, bilo da postoji smrtna kazna ili ne postoji!

2. Da, definitivno su manje kažnjeni silovatelji, pedofili. I kada na to dodamo izlazak na uslovnu slobodu, ništa postigli kao društvo nismo.

3. Protiv smrtne kazne sam, iz prostog razloga jer je smrt kratkotrajan bol. Za ubice bi idealna kazna bila doživotno u samici. Ako je "on" ubio, zašto bi mi kao demokratski narod prljali ruke?!

Što se tiče silovatelja uvela bih potpunu kastraciju. Psihijatrijsku ustanovu kao vid rehabilitacije za počinioce krivičnih dela bih ukinula, jer takvi slučajevi se nikada neće "izlečiti".

Neuspeh nije opcija!










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 90 | 05.09.2012 , 8:47 AM

Zlikovci koji pocine najgnusnije zlocine (pedofiliju,silovanja, ubistva iz zelje za nasiljem itd) takozvane patoloske tipove,treba ubiti kod prvog zlocina. Ne teatralno,vec jednostavno. Time bi zastitili svoje drustvo i okolinu od straha i delovanja slicnih.
Smrt jeste nagrada za njih.
Ove sitne prestupe treba leciti drustveno korisnim radom: kamenolomi itd.
U psihijatrijske bolnice treba smestati samo obolele .
Ovi sto ubiju pa se vade na ludilo sigurno nisu oboleli ma koliko bolesno delovao njihov zlocin.
Ima ovde u Banovcima neki debil koji je ubio ujaka i sestrica ,decaka od tri ipo godine i isekao ih na parcad i bacio u Dunav. Razlog? Verovao je da ce se majka decaka ,kad ostane bez deteta ,udati za njega!
Bolesno? Da.
Ludo? Da.
Za lecenje? NE.
On je u ludari i izlazi za sedam godina....
Pa sad Vi razmisljajte sta ce on raditi kad izadje.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Smrtna kazna
Search: