Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Koja je svrha postojanja coveka?
Koja je svrha postojanja coveka?






73
poruka na forumu
8 73



post # 1 | 26.07.2012 , 11:48 PM

Da cujem vase misljenje...

"Ja sam svoju glavu dao za svoju riječ!"









400
poruka na forumu
56 795



post # 2 | 27.07.2012 , 0:20 AM

D'umre.

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!









547
poruka na forumu
46 1072



post # 3 | 27.07.2012 , 0:22 AM

tvoja tema je tako zanimljiva da su se najveci svetski umovi i ogroman broj organizacija bavio tacno ovom tvojom temom...i pokusavali naci neko objasnjenje i "svrhu"...
Nije im uspelo...pa mislim da ni mi na forumu necemo doci do pravih odgovora na tu temu...
Covek kao i svi sisari..."Radja se-Zivi-Umire" tako da je bas tesko naci tu neku "svrhu"...po nekom mojem misljenju jedina svrha s obzirom da ce mo svi umreti pre ili kasnije (prosecni zivotni vek je coveka je oko 62 godine...ali cak i da uzmemo da je 100 godina...sta je 100 godina naspram vecnosti?)da zivi sto bolje moze svoj zivot...i ostavi neko nasledje iza sebe ili nesto sto ce se dugo pamtiti...ili u nekim slucajevima Vecno pamtiti (Tu mozemo da ubrojimo razne ljudske izume,poznate knjige,gradjevine i ostala umetnicka dela)

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 4 | 27.07.2012 , 3:15 AM

Kao što je i Hectore rekao, time se bave mnogo pametniji od nas, ili oni koji posjeduju određena saznanja, namjenjena privilegovanim. Ja ću ponoviti još jednom nešto što sam rekao u nekoj temi (u kojoj ne znam ni ja sam), da čovjek i ne treba da ima odgovore na sva pitanja. Da imamo pravi odgovor, kakva bi tek onda bila svrha našeg postojanja. Možda bi to bila naša utopija. Čovjek je dio prirode i to treba da ostane, a njegova uloga u tkanju životne niti može biti ili perspektivna ili destruktivna. Zato kažem da ne treba da znamo sve, jer nam neki odgovori možda neće prijati uhu....











188
poruka na forumu
15 170



post # 5 | 27.07.2012 , 4:57 AM

Svrha je da unisti sve oko sebe. Ne znam ali ja samo to vidim da se sprovodi kako treba tako da je to sigurno i svrha.








275
poruka na forumu
487 4191



post # 6 | 27.07.2012 , 9:17 AM

Da robuje modernom i savrseno tehnoloskom svetu i drustvu ! ! !

Uvek postoji u zivotu neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji od tebe i tada nastaju sve nevolje ! ! !







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 7 | 27.07.2012 , 9:21 AM

da zivi i umre lol dok zivi umire lol pri tom umiranju mozda stvori nesto dobro,nesto lose i tak :D

Be my love?









1291
poruka na forumu
106 1817



post # 8 | 27.07.2012 , 10:07 AM

Zasto sve mora da ima svrhu ?
Covek je nastao kao i sva ostala ziva bica slucajno, poklopilo se vreme i uslovi i bum....eto nas, da koim slucajem nesto nije odgovaralo stvaranju zivog organizma, mi nebismo bili sada tu.....
Dali mislite da je Zemlja, (kao planeta) stvorena namerno, ili slucajnim sibanjem meteora i oblikovanjem ?

Na tvoje pitanje, ne postoi konkretan odgovor, to bi trebalo da znas.

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?








Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 9 | 27.07.2012 , 10:58 AM

Quote (CryTek)
Dali mislite da je Zemlja, (kao planeta) stvorena namerno, ili slucajnim sibanjem meteora i oblikovanjem ?


aj sad ko bi nju moogo da stvori?
ovi naucnici nista neg o nekom velikom prasku,a otkud to jbt lol
i mora biti nekakvog zivota van ove planete,kako smo mi mogli nastati od zemlje i prasine jbg...mora postojati nesto vise :D

Be my love?









1291
poruka na forumu
106 1817



post # 10 | 27.07.2012 , 11:08 AM

Quote (JahRastafarI93)
kako smo mi mogli nastati od zemlje i prasine

Kako od brasna nastane hleb, tako je i od te "prasine" (ajde da to tako nazovemo) nastalo zivo bice...

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 11 | 27.07.2012 , 12:17 PM

Ja smatram da je shvra postojanja naseg u stvaranju.
I mi smo stvoreni, tako da je to jedina svrha. Ili ako hocete da permutujem, u gradnji.
Dok smo tinejdzeri, tj. deca, roditelji, olina, grade coveka od nas, a ponajvise to radimo mi, neki vise, neki manje.
Zatim, tezis, da stvoris sebi bolju buducnost, zaposlenjem, potom, stvaras porodicu. Dakle, sve je u stvaranju.
I sve dok covek je sposoban da nesto stvara, makar to bio i hleb za danas, on postoji. Ima neku shvrhu.

Eto, mozda ja i gresim, ne bi bilo prvi put, ali tako smatram. :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 12 | 27.07.2012 , 7:28 PM

Moramo li u svemu traziti svrhu? Tu smo,jesmo i biti cemo.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1069
poruka na forumu
17 283



post # 13 | 27.07.2012 , 7:50 PM

i ja sam se pitao dosta puta to :D
uglavnom rodimo se zivimo i mucimo se i na kraju umiremo ali mi se mnogo svidjaju ovi komentari o stvaranju itd :) uglavnom sto kaze badule :D zar u svemu UVEK mora biti neki razlog ili nesto <_<






"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 14 | 27.07.2012 , 8:11 PM

Zasto se osecam glupo pri pomisli da pisem nesto na ovu temu??? :o

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.









96
poruka na forumu
1 27



post # 15 | 27.07.2012 , 8:59 PM

Svrxa je da jede pije kara i spava i naravno radi nesto od cega ce da zivi








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 16 | 12.08.2013 , 11:44 PM

Napokon nešto zanimljivo..

Ja smatram da je osnovna svrha našeg postojanja ta da imamo redovan seksualni odnos i da smo seksualno zadovoljeni. Šalim se,šalim.. 

Ako smo već rođeni,da živimo i živimo kako bi jednog dana nestali,trebamo da stvaramo sebe. Trebamo da SEBE gradimo. Nekima će to ići na polju sporta,a nekome fizike.. Neko će uživati čitajući,a neko kladeći se u kladionici. 
Svako treba da pronađe sebe. Nekome će to uspijeti sa 10 godina,a nekome sa 60. 
Trebamo da budemo ono što mi stvarno jesmo i zadovoljimo svoje potrebe.
Kada to ostvarimo,doćiti ćemo do "stanja" samoaktuelizacije,koja neće biti privremena. Trajati će.. I mi ćemo biti srećni. Bićemo ljudi,koji "imaju nešto od života". A to je jedino što možemo uraditi..
Nekoga će ljubav prema nečemu toliko ispuniti,da će nakon svoje smrti ostaviti trag koji se neće tako lako izbrisati. 

Ja čak smatram da ne postoji određena svrha našeg postojanja.
Mi smo kao i jedan krastavac. Tu je da naraste kako bi ga neko pojeo.. Samo mi imamo mogućnost da biramo,imamo hobije,imamo svoja interesovanja,mislimo i biramo svoj put. :)








411
poruka na forumu
326 425



post # 17 | 12.08.2013 , 11:55 PM

svrha coveka je da bude iskoriscen.






Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 18 | 13.08.2013 , 1:42 AM

Kako glupi odgovori  :( Svrha postojanja coveka je jasna, da zasluzi bolji onaj tamo  zivot. (ili gori  djavolcic )

ED0 5










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 19 | 13.08.2013 , 8:56 PM

Ed05, kako glup odgovor.

Zašto baš mora biti taj "gore svijet" ? Ovdje ima i onih kojima je do tog gore "svijeta" stalo toliko koliko i do toga što ja ne volim jogurt.

Nijedan odgovor nije glup,jer odgovora je mnogo. A i nas je mnogo.


Poruku je menjao/la By_The_Way_ - Sreda, 14.08.2013, 3:16 AM








978
poruka na forumu
107 1318



post # 20 | 14.08.2013 , 1:00 PM

Koji crni svijet gore :D

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...




Forum » Obrazovanje » Istorija » Koja je svrha postojanja coveka?
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search: