Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Sport i rekreacija » Bodybilding
Bodybilding






65
poruka na forumu
6 2



post # 61 | 05.08.2011 , 7:16 PM

pa naravno da se ne vredi raspljavati samnom o ovoj temi jer ti nemas pojma.

hyfr









978
poruka na forumu
107 1318



post # 62 | 06.08.2011 , 0:03 AM

Quote (susheTZ)
a +sam zaboravio napisat da 99% bildera u gacama nemaju ni za saku jada ko ubise preparati sve dole

Jesi li siguran to za saku jada, nemoj da tvrdis nesto sto neznas... niti si cak siguran... angry

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










215
poruka na forumu
52 311



post # 63 | 07.08.2011 , 3:26 PM

Ovde cete naci dosta korisnih stvari za oblikovanje vaseg tela

pocecemo sa > Zgibovima <

> ZGIBOVI <


Zgibovi su za gornji dio tijela ono što su čučnjevi za donji. Nema puno drugih vježbi koje mogu više učiniti u pogledu jačanja i izgradnje gornjeg dijela tijela. Uglavnom se većina slaže s tom tvrdnjom i činjenica je da trebate raditi zgibove, ali postavlja se jedno pitanje - možete li?



Vjerojatno vas ima podosta koji će na ovo pitanje negativno odgovoriti. Pomoći ću vam kako da napravite prve korake i dovoljno ojačate za izvođenje "pravih" zgibova u većem broju ponavljanja i kako se njihov broj ne bi svodio samo na jedno ili dva.



Dobar put ka postizanju tog cilja vježba je pod nazivom "Jumping zgibovi". Stanite ispod vratila i ako sa savinutim koljenima u 1/4 čučanj možete uhvatiti šipku tada možete početi sa vježbom. Ako ne, tada stanite na klupu kako bi zauzeli propisani položaj. Počnite sa izvođenjem iz položaja gdje su vam ruke potpuno ispružene. Sada, kako bi se podigli odskočite od tla, ali samo onoliko koliko je potrebno da bradom pređete nivo šipke (idealno bi bilo da ključna kost dodirne šipku). Izvedite 10-20 ili više ponavljanja ovisno o vašem programu treninga. Koristite se gornjim dijelom tijela sve više u odnosu na noge kako bi kontinuirano jačali i konačno odbacili pomoć nogu.



Za drugu vrstu progresije treba nam Smith sprava ili stalak za čučanj. Postavite šipku tako da vam je u razini prsa ili rebara. Primite šipku kao da radite obrnute sklekove, gdje vam je tijelo okrenuto prema stropu. Neka vam noge budu spojene i ispružene, a stopala oslonjena o pete. Započnite seriju sa ispruženim rukama i podignite se sve dok vam prsa ne dodiruju šipku. Izvođenje u vodoravnom položaju teže je u odnosu na okomit položaj tijela u odnosu na šipku, te prilagodite položaj, već prema snazi i broju ponavljanja koji želite postići.



Treća vrsta progresije zahtjevna je u pogledu opreme. Za ovu vježbu potrebne su vam karike. Izvođenje zamislite kao da radite sklekove gore-dolje. Kao i kod sklekova, tijelo držite ravno i zategnuto. Iz tog položaja povucite prsa prema ručama sve dok vam ne dodiruju pazušnu jamu. Spustite se u početni položaj gdje su vam ruke ispružene i izveli ste jedno ponavljanje. Možete vježbu izvoditi i jednom rukom, ali ona ne mora biti potpuno unilateralna jer možete asistirati drugom rukom
Kipping pull-ups




Sve ove vježbe pomoći će vam u postizanje snage neophodne za izvođenje klasičnih zgibova. Radite ih redovito i u kratkom roku raditi ćete prave zgibove bez varanja!
Kipping zgibovi bash i nisu dobar izbor za pochetnike.. jer pri naglom spushtanju moze da se ozlijede podlaktice












582
poruka na forumu
40 181



post # 64 | 07.08.2011 , 3:30 PM

to je super ...mada slabo to koristim ali trebalo bi smile

[img]http://img218.imageshack.us/img218/4758/24034.gif[/img]
[img]http://img43.imageshack.us/img43/2638/23439.gif[/img]










6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 65 | 07.08.2011 , 6:30 PM

Evo najbolje vezbe, i provereno deluju..















61
poruka na forumu
47 62



post # 66 | 07.08.2011 , 7:26 PM

Hee legendo sklekove na jednoj ruci cu da radim cool

Benjo









3362
poruka na forumu
80 604



post # 67 | 07.08.2011 , 8:45 PM

ovo sa jednom rukom zaxteva mnogo rada i truda.. smile

kako instalirati igru kako krekovati pc igru kako postaviti sliku na profil









978
poruka na forumu
107 1318



post # 68 | 07.08.2011 , 9:34 PM

Quote (mitrovicstefan)
ovo sa jednom rukom zaxteva mnogo rada i truda..


To na jednoj ruci zahtjeva samo da ojacate do te mjere da sklek mozete uradit na jednoj ruci i malo, al samo malo truda... A momci ako hocete prave misice skoknite malo do teretane, a ne ove kucne varijante... nista od tog nema svi ovi momci idu u teretanu...

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










65
poruka na forumu
6 2



post # 69 | 09.08.2011 , 2:54 PM

on ima jaku zelju da vidi karu bodybilderima jer ima neke neostvarene seksualne fantazije.ja predlazem svima vama koji imate zelju da gledate sta imaju bodybilderi u gacama da skupite pare za kartu do las vegasa mr olimpija ce skoro pa vam se zelja mozda i ostvariti.


Poruku je menjao/la shonebogi - Utorak, 09.08.2011, 2:55 PM

hyfr









1
poruka na forumu
1 12



post # 70 | 09.08.2011 , 3:16 PM

Jel vi nekontate da ovi piju razne lekove za snagu i misice...-.- Bolesni su.








313
poruka na forumu
14 71



post # 71 | 10.08.2011 , 11:52 PM

Cestitam decaci kaki ste ko da vas obad izujedo.xDDD
Ja ne izgledam kao bilder, sta reci podebeo sam, al sklekove jedem za dorucak, a trbusnjake za veceru.Ozbiljno

http://www.grapheine.com/bombayt....ff.html
Ja sam plakao...










32
poruka na forumu
1 0



post # 72 | 11.08.2011 , 2:33 AM

Ja uopste ne volim te bildere, volim kad covjek ima umjerene misice kao npr. C.Ronaldo ili mnogi drugi kad imaju definicije...








313
poruka na forumu
14 71



post # 73 | 11.08.2011 , 11:30 AM

Quote (ratko992)
Ja uopste ne volim te bildere, volim kad covjek ima umjerene misice kao npr. C.Ronaldo ili mnogi drugi kad imaju definicije...


Bas tako, slazem se. wink

Quote (Nikola021)
Jel vi nekontate da ovi piju razne lekove za snagu i misice...-.- Bolesni su.


Ma retardi. bash bangin blahblah blink


Poruku je menjao/la kavurma67 - Cetvrtak, 11.08.2011, 11:32 AM

http://www.grapheine.com/bombayt....ff.html
Ja sam plakao...










767
poruka na forumu
36 222



post # 74 | 11.08.2011 , 2:50 PM

Bravo momci to je hokej! hands








215
poruka na forumu
52 311



post # 75 | 11.08.2011 , 2:58 PM



Cjelokupan popis vježbi po skupinama mišića









Cjelokupan popis vježbi po skupinama mišića


Noge


Natkoljenica



Nožni biceps



Listovi



Prsa



Leđa



Donji dio leđa



Ramena



Ruke


Biceps



Triceps



Podlaktica



Trbušni mišići





Poruku je menjao/la dragon - Cetvrtak, 11.08.2011, 3:03 PM











65
poruka na forumu
6 2



post # 76 | 11.08.2011 , 8:18 PM

retard si ti sto tako mislis.bodybilding je najlepsi i najtezi sport na svetu i razumem ove debile kad pljuju jer njih mrzi da ustanu i da urade nesto od sebe.taj fudbaler o kome pricate nema nikakve misice i izgleda kao mrsava devojcica

hyfr









3362
poruka na forumu
80 604



post # 77 | 11.08.2011 , 8:50 PM

dragon, xvala za ovo...uskoro cu da pocnem da radim sklekove i ostale stvari... robot rambo

kako instalirati igru kako krekovati pc igru kako postaviti sliku na profil









1069
poruka na forumu
17 283



post # 78 | 13.08.2011 , 2:38 PM

ja nisam opterecen tim stvarima sad da imam misice velike itd. (msm nije za baciti ali nisam opsednut biggrin ) ali nevolim da ispadnem iz kondicije trudim se da ostanem sto vise mogu u kondiciji nekad i po par puta prosetam se do druga i nazad a tu ima 2 km xD uglavnom volim do skolskog tu ima 1km biggrin






Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 79 | 16.08.2011 , 4:47 AM

Nije loše biggrin








123
poruka na forumu
5 14



post # 80 | 21.08.2011 , 3:09 PM

Quote (shonebogi)
shonebogi


Brate moj svaka ti cast ne znam kako imas zivaca kucati i objasnjavati..vidim da se prepucavaju najvise oni koji nemaju pojma o zivotu...

Quote (Ilir)
Ma dobro sve to nego bb je stvarno nesto posebno. Evo je treniram, ali samo da bi se ono malo ojaco i ako bi malo mase dobio. znaci ne koristim vjestacke proteine ili kreatine nego samo prirodne ( pileca prsa, jaja, nemasno meso... itd). a sto se ovih gore navedenih tice ne bi da pokusavam sa njima, jer bi htio da vidim koliko mase cu da dobijem i stepen razvijenosti.
A Bodybilding stvarno zahtjeva mnogo odricanja i truda, a paznja je veoma bitna. Npr. trening traje oko 1-1.5h ( znaci kratko, a svaki drugi dan), ali sto se tice jela tu treba mnogo paznje obratiti jer treba se jesti svaka 3-4h ( manja kolicina hrane, s velikom kolicinom proteina, ugljiko hidrata, itd, znaci kvalitetna hrana), mora se paziti sta se i i kojoj kolicini unosi druga stetna i manje stetna hrana. E znaci ovo zahtjeva mnogo planiranja, to je problem. Pozz za sve

I kakvi su to "vjestacki" proteini i kretini i prvi put cujem da neko trenira sat i po,ja mislim da sa takvim treningom vise gubis nego dobijas,KATABOLIZAM je zeznuta stvar,LJUDI CITAJTE MALO toliko od mene..pozdrav cool i jos da dodam vi svi i da hocete ne bi mogli da izgledate ni 50% kao ovi sa slika,tako da ne pricate gluposti..


Forum » Lepota i Zdravlje » Sport i rekreacija » Bodybilding
Search: