Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 7
  • 8
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska licnost
Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska licnost
Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost
1. pozitivna [ 89 ] [67.42%]
2. negativna [ 43 ] [32.58%]
Answers total: 132






10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 1 | 30.06.2011 , 8:25 PM

Tito je ličnost iz relativno novije istorije, ali svakako iz istorije svih nas sa ovih prostora.
Mišljenja o njemu variraju, i idu od krajnje pozitivnih do krajnje negativnih.
Da li je Tito po vama pozitivna ili negativna ličnost, i zbog čega tako mislite?








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 2 | 30.06.2011 , 9:58 PM

Nisam bio tu u to vreme al nisam cuo nikoga iz tih dana koji je rekao da je sada bolje to sada neki novi likovi prodaju pricu kakav je bio, sve sto znam je da se u to vreme moglo ziveti i stvoriti dosta od postenog rada i znao se neki red istina nisi mogao da javno jeb*e coveku majku ko Tadicu danas al jbg znao se red...

Stariji ljudi sada svi vicu eh da nam je Tita a s obzirom na stanje drzave da i ja kazem Eh da nam je Tita... smile

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









61
poruka na forumu
3 26



post # 3 | 30.06.2011 , 10:24 PM

ne znam iskreno da li je on bio pozitivan ili negativan ali je sigurno bolji nego ovi danasnji predsednici

Dacha









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 4 | 30.06.2011 , 10:45 PM

On je u principu negativac kao i svi politicari koje ja znam ili za koje sam cuo.
Da je bio pozitivac ne bi se bavio politikom.
Mnogi su i pod njim plakali.
Mada je nekad lep bio zivot. Ali to nije bila njegova zasluga ,vec zasluga velikih sila koje su nam uvek,kao i sada ,a i ubuduce ce krojiti kapu.
Tako da je on samo bio figura ,jedan pijun velikih sila u neka prosla zlatna vremena. sad

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 5 | 01.07.2011 , 2:38 PM

pozitiva branio citavu Yugoslaviu biggrin

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐








Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 6 | 16.07.2011 , 12:15 PM

E nisam tad bio rođen, ne mogu da tvrdim biggrin








2116
poruka na forumu
188 3066



post # 7 | 16.07.2011 , 1:11 PM

pozitivna

Kad' sam procitao da je alhohol stetan,prestao sam da citam.







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 8 | 16.07.2011 , 3:37 PM

Quote (cp6uja)
E nisam tad bio rođen, ne mogu da tvrdim

pa nema veze jesi li bio ili nisi rodejn imaju knjige ......

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐








Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 9 | 16.07.2011 , 3:54 PM

Ne interesuje me komunizam biggrin








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 10 | 06.08.2011 , 8:15 PM

Interesantna je teorija dr. Deretica o JB Titu...
A cuo sam i da ga rodjeni brat koji je ziveo u Madjarskoj nije prepoznao prilikom posete Titove Madjarskoj. Navodno pravi Tito je kao segrt ostao bez dva prsta. Doduse mozda su mu novi izrasli... Sve je moguce smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 11 | 06.08.2011 , 9:11 PM

nisam tada bio rodjen ali valjda znam da je tito branio citavu jugoslaviju od fasista ....... gledo sam filmove,cito knjige ,gledo slike .... cak iso da gledam mos na neretvi ....

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










1948
poruka na forumu
188 1476



post # 12 | 06.08.2011 , 9:19 PM

pa kako moze biti on negativna smile smile covjek nije ubijo unistavo itd zna se ko su negativne hitler itd








347
poruka na forumu
24 174



post # 13 | 06.08.2011 , 9:20 PM

Da,Badule, u pravu si u oba tvoja posta na ovu temu: bilo je tada bolje narodu, ali ne zaslugom Tita; zaista mnogo o tom vremenu se moze cuti i nauciti i od dr Deretica; no i knjiga "Hohstapler"Miroslava Todorovica izuzetno i detaljno opisuje to vreme pod diktatorom zvanim Tito na dokumentovan nacin.
Inace, njegovu vladavinu bih ilustrovala na sledeci nacin: otac (u ovom slucaju Tito) jedne brojne porodice (drzava,tada, SFRJ) se tokom svog zivota zaduzivao na sve strane i vrlo neumereno(od ovih nesto novca, od onih soljicu secera, od nekih soljicu kafe i tako redom...) i ziveo sa svojom porodicom preko njihovih stvarnih mogucnosti. Jednog dana tome je dosao kraj; otac se razboleo, umro i ostavio porodicu u silnim dugovima , tolikim da ce i njihovi unuci i praunuci vracati one silne pozajmljivane "soljice kojecega"...
Srbija je izasla iz raspada SFRJ sa spoljnim dugom od 5,5 milijardi dinara "zahvaljujuci" Titu i njegovom lepom zivotu; kada su "demokrate" dosle na vlast, Labus je,nakon sankcija,jednim potezom pera dodao na sve to jos osam(8) milijardi zateznih kamata i kazni. Sada ima oko 38, a moguce i 40milijardi din. duga, po stanovniku Srbije preko 5000 dolara. Ali, to je vec druga tema i druga prica "o dobrom zivotu"... cry

Licila je na list koji sluti vetar...









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 14 | 06.08.2011 , 9:33 PM

Khm... Nisam zivela u njegovo vreme, ali po dedinim pricama, to je bilo zlatno doba... biggrin Medjutim, ja kao neki "vernik" sam malo.... Negativna, al aj... biggrin I zapravo znam zasto smo svi ziveli u skladu... Nije bilo vere... smile

Ko si ti?









347
poruka na forumu
24 174



post # 15 | 06.08.2011 , 9:39 PM

P.S. Bez namere da uvredim ili nipodastavam necije misljenje, imam potrebu da odgovorim i na konstataciju susheTZda Tito nikog nije ubijao: jeste i to dokazano. Bio je austrougarski vojnik u I sv. ratu i, naravno, ubijao; pravi Josip Broz Tito je streljan u spanskom gradjanskom ratu i ovaj Valter Vajs, americki Jevrejin poljskog porekla, preuzima njegov identitet; nakon IIsv.rata, u mirnodopsko vreme, Tito sa svojom klikom osniva logor smrti-Goli otok za svoje protivnike. Jos uvek ima onih koji su uspeli i da prezive tu golgotu, ali vecina je ostavila svoje kosti tamo. Da ne bih previse detaljisala, o svemu tome postoje pisana dokumenta i dokazi, ali je cinjenica da je nazovi Tito bio jedan od najvecih diktatora pored zloglasnih: Staljina,Hitlera,Mao Cedunga,Causeska, Pol Pota itd. Dakle, ubijao je i direktno i indirektno.

Added (06 Avg 2011, 9:39 PM)
---------------------------------------------
P.P.S. Didi, bilo je vere i tada, ali krisom jer je bilo zabranjeno (Srbima) da slave svoje slave, da imaju Bele nedelje i sl.


Licila je na list koji sluti vetar...









1948
poruka na forumu
188 1476



post # 16 | 06.08.2011 , 10:05 PM

Quote (Veskica)
P.S. Bez namere da uvredim ili nipodastavam necije misljenje, imam potrebu da odgovorim i na konstataciju susheTZda Tito nikog nije ubijao: jeste i to dokazano. Bio je austrougarski vojnik u I sv. ratu i, naravno, ubijao; pravi Josip Broz Tito je streljan u spanskom gradjanskom ratu i ovaj Valter Vajs, americki Jevrejin poljskog porekla, preuzima njegov identitet; nakon IIsv.rata, u mirnodopsko vreme, Tito sa svojom klikom osniva logor smrti-Goli otok za svoje protivnike. Jos uvek ima onih koji su uspeli i da prezive tu golgotu, ali vecina je ostavila svoje kosti tamo. Da ne bih previse detaljisala, o svemu tome postoje pisana dokumenta i dokazi, ali je cinjenica da je nazovi Tito bio jedan od najvecih diktatora pored zloglasnih: Staljina,Hitlera,Mao Cedunga,Causeska, Pol Pota itd. Dakle, ubijao je i direktno i indirektno.

ok ja nisam znao a i nisam zivio u njegovo vrijeme onako iz prica sam cuo da se dobro zivjelo u njegovo vrijeme i da je bio ok ,a ovako nesto dublje niti me zanima niti sam znao ali tu smo da ponesto i naucimo wink biggrin








347
poruka na forumu
24 174



post # 17 | 06.08.2011 , 10:13 PM

Rusi nam nikada, kao drzava, nisu zaista pomogli (ne racunam individualnu pomoc).

Licila je na list koji sluti vetar...









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 18 | 06.08.2011 , 11:32 PM

Quote (Veskica)
P.P.S. Didi, bilo je vere i tada, ali krisom jer je bilo zabranjeno (Srbima) da slave svoje slave, da imaju Bele nedelje i sl.

Pa znam... biggrin Ali je zabranjena.... biggrin

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 19 | 06.08.2011 , 11:49 PM

Quote (dragan97pro)
Tito je bio poztivan zato sto nam je doneo pomoc rusije

Onda je bio kao pozitivna nula,jer koliko znam Ruje su gledale samo da se okoriste o nas,a dali su nam...... da izbijemo jedni drugima ochi....

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1005
poruka na forumu
49 230



post # 20 | 07.08.2011 , 3:24 AM

Quote (badule)
Interesantna je teorija dr. Deretica o JB Titu...


Naravno da jeste... Deretic je jedan veliki istoricar i ima zanimljive teorije a ja u mnoge i verujem.Izuzetno ga postujem...


Twitter: https://twitter.com/marestrpc



Forum » Obrazovanje » Istorija » Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska licnost
  • Page 1 of 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 7
  • 8
  • »
Search: