Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska licnost
Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska licnost
Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost
1.pozitivna[ 89 ][67.42%]
2.negativna[ 43 ][32.58%]
Answers total: 132






717
poruka na forumu
38 281



post # 21 | 07.08.2011 , 5:36 AM

možete vi da pričate šta hoćete, za mene je TITO bio i osto legenda...sve nas je ujedinio...
a goli otok nije samo služio za te njegove protivnike...
on jeste bio diktator ali izgleda da je to jedini naćin da ovdje na balkanu bude sve kako treba...
a sad ja neću da ulazim u to da li je on nećija figura ili ne...











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 22 | 07.08.2011 , 6:28 AM

Quote (@Assassin@)
goli otok nije samo služio za te njegove protivnike

tamo uglavnom i nisu bili njegovi protivnici,tamo su uglavnom bili nevini ljudi...
Quote (@Assassin@)
on jeste bio diktator ali izgleda da je to jedini naćin da ovdje na balkanu bude sve kako treba...

e tu ima pomalo i istine...
Mada,moras znati da su i njemu ruke krvave ,posto je sve svoje protivnike,jos iz predratnog vremena uspesno eliminisao...da ne kazem-likvidirao.
A na Balkanu nikad nece biti kako treba,zato sto su koreni mrznje previse duboki.A niko ne zeli da pocne da prasta...
A Tito nek ostane tamo i gde je... makar bio i HIV-pozitivan...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









717
poruka na forumu
38 281



post # 23 | 07.08.2011 , 7:15 AM

[
Quote (badule)
moras znati da su i njemu ruke krvave

znam...
niko nije bezgrešan...
a vala više bih volio da on vlada nego bilo ko drugi...pa vidiš i sam kakvo je stanje danas...ovo je dno...











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 24 | 07.08.2011 , 9:39 AM

@Assassin@, jeste braco,bilo je bolje nekad...za nekoga i nije...
Trebali smo svi da postujemo jedni druge kao sto volimo sopstveni narod...
Ali...lako su nas zavadili...
Sad svako ima svoju drzavu,a niko nema nesto sa cim bi se mogao pohvaliti....
Toliko je ljudi poginulo,a mi nismo mirni...
Nekada,dok je Tito jos bio ziv,neki Poljaci su mi rekli da ce kod nas biti gadan rat... ja im nisam verovao...
Interesantno je,da kada je on umro,za Jugoslaviju je pocwela kriza... On se zaduzivao da bi odrzao mir,a sve je to palo na nasa pleca da sada vracamo,zato smo i postali robovi kapitalizma...
I zato on nije pozitivan... sad

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









347
poruka na forumu
24 174



post # 25 | 07.08.2011 , 2:00 PM

Assassin dragi, ne znam ko te tako lepo i netacno nauci,ali zaista moram da opovrgnem tvoju tvrdnju da nas je nazovi Josip Broz ujedinio; to je napravio kralj Aleksandar Ujedinitelj nakon zavrsetka I sv. rata, koji je i stvorio temelj drzave na cije celo je kasnije prevarom dosao i ostao diktator Tito. A, s druge strane, kad je toliko dobar bio, kako je uspeo tako lepo i planski da pripremi raspad te iste "divne i ujedinjene" drzave?

Licila je na list koji sluti vetar...









717
poruka na forumu
38 281



post # 26 | 07.08.2011 , 4:22 PM

badule, da ali da je ostala JUGOSLAVIJA ja sam siguran da bi mogli se iznijeti nekako sa tim dugovima jer je Tito izgradio mnoge firme koje su i više nego dobro zarađivale...ja znam da su po svijetu radile...a šta sad imamo...privatizacija koja vodi do propasti svakog preduđeća...dok radnici štrajkuju kapitalisti se bogate (barem je tako u BiH)
Veskica, ti si neki bukvalista?! nisam mislio da je on to uradio...ali komunizam je zasnovan na tome...Ideja savršenoga, besklasnoga društva potpune jednakosti ljudi..
znam ja vrlo dobro historiju...a nikakvom prevarom TITO nije došao na vlast...a vjerujem da i ti znaš čemu je vodila Kraljevina Jugoslavija...Hrvati su se već odvojili (država u državi) ali eto došao je II svijetski pa se to još više zakomplikovalo...pa su vladali iz Londona i šuplju valjali da su četnici Draže jedini koji se bore protiv okupacije...
i Tito nije pripremio raspad države, on zadnjih godina svog života i nije znao pravo stanje...kada su mu objasnili to stanje rekao je da se boji da će na Kosovu i u Hrvatskoj odmah biti problema...


Poruku je menjao/la @Assassin@ - Nedelja, 07.08.2011, 4:24 PM











361
poruka na forumu
20 115



post # 27 | 07.08.2011 , 5:42 PM

Ma Tito je bio jebac!!!!











2523
poruka na forumu
87 1228



post # 28 | 07.08.2011 , 8:34 PM

Najveci politicar sa ovih prostora, Srbi mu se dodvoravali do neukusa,a sad nam ne valja,a opet bi glasali za njega samo da može da izađe iz groba .To je jedini vladar koji je nas, srbe držao 50 godina da se ne koljemo između sebe i da ne ratujemo sa bili kim.

Quote (susheTZ)
Da,Badule, u pravu si u oba tvoja posta na ovu temu: bilo je tada bolje narodu, ali ne zaslugom Tita;


Pitam se kako je moguće tvrditi:Da sve što je bilo dobro za vreme njegove vladavine zaslužan je neko drugi,a sve što navodno nije valjalo kriv je Tito

Quote (susheTZ)
Srbija je izasla iz raspada SFRJ sa spoljnim dugom od 5,5 milijardi dinara "zahvaljujuci" Titu i njegovom lepom zivotu;


Slažem se sa ovom konstatacijom u vezi srpskog spoljnog duga,ali nadam se da će se veskica složiti sa mojom konstatacijom: Devizne rezerve SFRJ 1991 godine iznosile su 12 milijardi dolara, iste su se čuvane u NBJ, koja je bila smeštena u Beogradu ,prema tome tu su i ostale prilikom izbijanja ovog nesretnog rata.Tvrdim,da se ova naša nesretna država dvostruko naplatila,a što je te pare netko stavio u vlastiti džep ili ih potrošio na ko zna gdje i u što, verovatno je i za to Tito kriv.
Kakvi smo mi ljudi krivit će mo ga i za ovih 40 milijardi dolara vanjskog duga koje sad dugujemo.
Slobodno mogu da tvrdim da mi Srbi nikada nismo živeli bolje nego u vreme TITA a u bliskoj budućnost verovatno i nećemo !

Dakle misljenja sam da je za period u kojem je vladao, a to je do polovine 70-tih jer posle u njegovo ime su drugi vladali, bio pozitivna ličnost.


Poruku je menjao/la tomo47 - Nedelja, 07.08.2011, 8:40 PM



Sex je kao skok s motkom,skačeš dok imaš motku










1948
poruka na forumu
188 1476



post # 29 | 07.08.2011 , 9:46 PM

kako god okrenes TITO je za Milosevica Karadzica i ove u skorijoj proslosti extra lik ruku na srce wink wink








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 30 | 07.08.2011 , 10:01 PM

Quote (tomo47)
.To je jedini vladar koji je nas, srbe držao 50 godina da se ne koljemo između sebe i da ne ratujemo sa bili kim.

Ako nisi primetio tih 50 godina su se Srbi najvise klali medju sobom.
Quote (tomo47)
Najveci politicar sa ovih prostora, Srbi mu se dodvoravali do neukusa,

Tu si malo u protivurecju,jer ako kazes da je pozitiva i najveci politicar,znaci da si mu se i ti klanjao.
Quote (tomo47)
Da sve što je bilo dobro za vreme njegove vladavine zaslužan je neko drugi,a sve što navodno nije valjalo kriv je Tito

Veoma je lako tvrditi tako upravo zato sto ga je Amerika i postavila kao barijeru nadirucem komunizmu. A poznato je da je nas socijalizam bio najliberalniji. Amerika je davala kredite,nije ih Tito stvarao u svojoj bravarskoj radionici. Tako da je on najmanje uticao na lep zivot.
Mene su skoro izbacili iz skole,kada sam pisao pismeni u kome sam se osvrnuo da za NOB ne mozemo tvrditi da je samo Titovo superdelo pa da mu pevamo -JABUKO NA GRANI itd. Vec je delo svih nasih naroda i narodnosti,a pogotovo onih koji su poginuli u NOB. Pismeni sam, zavrsio katastrofalnim zakljuckom,katastrofalnim po mene: Drugu Titu mozemo isto tako i da pevamo -KRUSKO NA AERODROMU,posto stalno negde leti i obilazi vise Afriku i Aziju,nego nasu zemlju.
Zbog ovoga,moj otac nije mogao da napreduje u sluzbi,brat i ja iako vukovci ,nismo nikada dobili stipendije za skolovanje,srecom oba djeda su mi bili istaknuti NOB borci pa su spasili situaciju.
Neko je Tomo ziveo lepo,a neko se,bogami i mucio. Zasto u Sandzaku do Titove smrti niko nije asfaltirao turske dzade?
Koliko je Crnogoraca zavrsilo na golom otoku?
Koliko je Slovenaca,Hrvata,Srba pobijeno u Sloveniji 1945?
Koliko je Nemaca-folksdojcera umrlo u nasim konc logorima 1945-1948 gde su bili smesteni kad im je oduzeta imovina?
Zasto su Srbi i Crnogorci naseljavali Vojvodinu,da i Makedonci,A Siptari ostajali na svojim i srpskim ognjistima?
Zar je zato on NAJVECI POLITICAR SA OVIH PROSTORA?
E pa sorry,ti gresis.
Quote (tomo47)
Slobodno mogu da tvrdim da mi Srbi nikada nismo živeli bolje nego u vreme TITA a u bliskoj budućnost verovatno i nećemo !

Bilo je lepo Tomo,kako kome... Ali je poenta da je jako kratko trajalo. Da je i danas tako lepo,i ja bih ga hvalio,ovako,neka hvala.

Quote (Kenoocrazy)
Ma Tito je bio jebac!!!!

E vidis to vec jeste istina,sve nas je on..... u zdrav mozak.
Quote (@Assassin@)
da ali da je ostala JUGOSLAVIJA ja sam siguran da bi mogli se iznijeti nekako sa tim dugovima jer je Tito izgradio mnoge firme koje su i više nego dobro zarađivale...ja znam da su po svijetu radile

Dobri moj prijatelju sve je to radilo dobro do pocetka 70 tih dok su ljudi nosili trudodane na svojim ledjima.... Retko koja firma je dobro posle toga poslovala... Sve su koristile te famozne kredite koje mi danas otplacujemo...
A Jugoslavija je jos sa hrvatskim prolecem trebala da se raspadne. Da je bilo pameti da su napravili konfederaciju kao Svajcarci,gde bi nam bio kraj,a i desetine hiljada ljudi bilo bi sad zivo. Ali eto,glupi smo i bili smo zavedeni nasim vodjama. Njihovim glupim recima . Svi smo se mi,bez obzira ko god bio ,borili za glupe ideale. Zar nam nije bilo lakse da se dogovorimo?
Quote (@Assassin@)
.a nikakvom prevarom TITO nije došao na vlast

Tito je jos sredinom tridesetih pobio sve gensekove i uticajne clanove KPJ i sebe postavio na celo iste organizacije. Jos tada se uvrezilo misljenje da mu se ne treba zamerati.

Ja jesam ziveo u to lepo vreme sasvim solidno,i voleo bih da se vrati,ali nikako sa vlastodrzcem kao sto je bio Tito.
Zbog svega gore navedenog,a i zbog nekih prica koje sam cuo od svojih starih,Tito je ipak za mene negativan.

I da,nemojte ni da pomislite da sam se suprostavio vama kao licnostima. Ne ,ja i tebe Tomo i tebe Asasine duboko postujem,ali u ovom dugom postu sam izneo samo odbranu svog stava.
A licno smatram da je svaka zdrava polemika,naravno bez vredjanja,veoma korisna. smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









361
poruka na forumu
20 115



post # 31 | 07.08.2011 , 10:32 PM

Quote (badule)
E vidis to vec jeste istina,sve nas je on..... u zdrav mozak.


mah mogo je on sta je htio...malo na Brijune, malo kod drugarica partizanki...
Jugu je narod odrzao a ne Tito...moze biti kao sto je bilo samo narod da se slozi, sto je nazalost veoma tesko!!!!











717
poruka na forumu
38 281



post # 32 | 07.08.2011 , 11:52 PM

Quote (badule)
A licno smatram da je svaka zdrava polemika,naravno bez vredjanja,veoma korisna.

naravno biggrin
svi mi imamo neke svoje stavove o raznim stvarima...
a Tito je 70-tih prestao vladati...drugi su počeli da donose odluke itd... i zbog toga je sve otišlo u k...
tomo47, u potpunosti se s tobom slažem...
a to da je tito nečija figura, to su samo priče...niko još nije dokazao da Tito nije onaj Tito iz hrvatske nego neki tamo...
a ja sam siguran da je on POZITIVNA ličnost...sve što je radio je radi s razlogom...
Quote (Kenoocrazy)
Jugu je narod odrzao a ne Tito

da jeste biggrin to se vidi iz ovog raspada juge...što poslije Tita i dalje nije narod održavao Jugu...hehe











336
poruka na forumu
14 114



post # 33 | 08.08.2011 , 0:10 AM

ja mislim da je tito posten samo zbog jedne stvari

on je krao a i nama je dao a ovi kradu a nista ne daju biggrin








1005
poruka na forumu
49 230



post # 34 | 08.08.2011 , 0:12 AM

Quote (@Assassin@)
niko još nije dokazao da Tito nije onaj Tito iz hrvatske nego neki tamo...


Pa ovako,ako su mu posle izrasla dva prsta,smanjile oci i ofarbao onda je on...Ne razumem te kako mozes da pomesas nekog ko ima 8 prsta sa nekog ko ima 10 prsta na rukama?

I jeste,bio je figura velikih sila i za dobar zivot nije zasluzan on vec,verovali ili ne,SAD(isti taj SAD koji sad hoce da nas poubija,samo tada je bio drugi predsednik pa smo bili prijatelji).SAD je,u to vreme,poklanjala novac Jugoslaviji(znaci nije davala kredit il tako to,nego poklanjala).

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









717
poruka na forumu
38 281



post # 35 | 08.08.2011 , 0:19 AM

jaobrate, jao kako možeš da vjeruješ onom liku što sere da su svi na svijetu srbi...i japanci i konstantin i nez ko više...to su samo sranja....tako se podiže nacionalna svjest mase i onda može s njima da vlada...
a isto tako piše da je Tita poslije rata odmah prepoznao neki pop s kojim je imao neki "nesporazuma" prije, prije II svjedskog...
ja vjerujem da je pokret nesvrstanih bio neutralan u hladnom ratu između rusije i SAD...a time i Tito nije bio nečiji pijun...


Poruku je menjao/la @Assassin@ - Ponedeljak, 08.08.2011, 0:21 AM











1005
poruka na forumu
49 230



post # 36 | 08.08.2011 , 0:27 AM

Quote (@Assassin@)
jaobrate, jao kako možeš da vjeruješ onom liku što sere da su svi na svijetu srbi

1.on ne sere
2.verujem zato sto ima jednu malecnu stvar koja se zove DOKAZI

Quote (@Assassin@)
a isto tako piše da je Tita poslije rata odmah prepoznao neki pop s kojim je imao neki "nesporazuma"

Nema dokaza za ovo.A i komunizam je bio protiv religije tako da ga pop nije ni video posle smrti a i imao je nesporazume sa svim popovima...(za ovu recenicu koju sam reko ni ja ne znam da li je ispravna ali to samo zato sto ne znam kakva su bila vremena jer sam rodjen posle Tita ali tako verujem da je bilo)

Quote (@Assassin@)
ja vjerujem da je pokret nesvrstanih bio neutralan u hladnom ratu između rusije i SAD...a time i Tito nije bio nečiji pijun...

Veruj u sta hoces,to je tvoje pravo

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









717
poruka na forumu
38 281



post # 37 | 08.08.2011 , 0:34 AM

jaobrate, niđe veze...ima dokaz pop ga je prepozno kad se poslije rata vratio u svoje rodno mjesto...a i stanovnici su ga prepoznali...
a ovaj lik što tvrdi takve gluposti je lažov obićni...kako ga nije stid, toliko godina ima i laže narod...
kako si naivan, nemoj da se primaš na sve što čuješ...











1005
poruka na forumu
49 230



post # 38 | 08.08.2011 , 0:57 AM

Quote (@Assassin@)
a ovaj lik što tvrdi takve gluposti je lažov obićni...kako ga nije stid, toliko godina ima i laže narod...
kako si naivan, nemoj da se primaš na sve što čuješ...


Ajde procitaj moj prethodni post opet,posto vidim nisi ga ukapirao.
Covek ima dokaze!A ako imas dokaz onda je to sto govoris tacno!Ti si tvrdoglav!Neces da pogledas DOKAZE!

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









347
poruka na forumu
24 174



post # 39 | 08.08.2011 , 3:10 AM

Dragi Assassin, ako je uopste tacna prica o popu i Titu, pa, mogu ti reci da je pop morao da ga "prepozna", kao i mnogi drugi, jer bi u protivnom zaglavio na Golom otoku gde su uglavnom bili Srbi. A ne znam kako moze "pricam ti pricu" postati dokaz. Za tebe, izgleda, moze.


Poruku je menjao/la Veskica - Ponedeljak, 08.08.2011, 2:08 PM

Licila je na list koji sluti vetar...









1005
poruka na forumu
49 230



post # 40 | 08.08.2011 , 4:50 AM

Quote (Veskica)
Dragi Assassin, ako je uopste tacna prica o popu i Titu, pa, mogu ti reci da je pop morao da ga "prepozna", kao i mnogi drugi, jer bi u protivnom zaglavio na Golom otoku gde su uglavnom bili Srbi. A ne znam kako moze "pricam ti pricu" postati dokaz. Za tebe, izgleda, moze.


Upravo tako...

Twitter: https://twitter.com/marestrpc



Forum » Obrazovanje » Istorija » Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska licnost
Search: