Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » 1999. godina, bombardovanje Srbije
1999. godina, bombardovanje Srbije






2225
poruka na forumu
16 84



post # 21 | 16.07.2011 , 1:24 PM

Ja sam se rodio u vreme rata 1999 godine 6 aprila












240
poruka na forumu
160 1322



post # 22 | 30.07.2011 , 10:54 PM

Quote (badule)
Da,lepo si to pronasao... Procitaj to druze moj i veruj da ce pravda stici sve koji su se ogresili o nekoga... Pravda je spora ,ali ipak zakuca na vrata gresnika...


druze, vjerujem ja u prvdu ali reci ti meni sto ce ta pravda znaciti djeci koja ce zivot, koji ce biti jako kratak provesti u bplnicama, sto ce ta pravda znaciti njihovim roditeljima???

osim toga ako me pamcenje ne vara osiromaseni uranij ima raspadanje od oko 200 godina, toliko dugo ce trovati sve koji mu dodu blizu... mislim da roditeljima djece koja ce za 200 godina bolovati od leukemije nece biti utjeha sto je netko nekada mozda i zavrsio u zatvoru...

ako o toj pravdi pricamo, ta pravda je samo satifakcija i nista vise, utjeha sigurno nije


Poruku je menjao/la vladogrozni - Subota, 30.07.2011, 10:55 PM








1948
poruka na forumu
188 1476



post # 23 | 30.07.2011 , 11:49 PM

ne razumijem uopste ljude sklone nasilju pored tako lijepi stvari u zivotu ja bi samo da uzivam dry dry angry angry








295
poruka na forumu
19 198



post # 24 | 31.07.2011 , 0:40 AM

susheTZ, to je svrha zivota a ovo je sve nebitno











646
poruka na forumu
55 724



post # 25 | 31.07.2011 , 1:02 AM

Bicu kratak jel nezelim o tome da komentarisem to mi je 2 rat hvala bogu koi sam preziveo ...











5
poruka na forumu
0 0



post # 26 | 31.07.2011 , 1:47 AM

Imao sam tad 5 godina i sećao sam se sirena, uveče smo zamračivali prozore i uključivali stone lampe da nas ne bi uočili, bežali kod komšija u podrum, znam da su bombardovali Pančevačku petrohemiju i rafineriju (to je blizu mene)... sećam se i posle bombardovanja onih restrikcija struje 2000. tada sam išao u zabavište...








1948
poruka na forumu
188 1476



post # 27 | 31.07.2011 , 2:18 AM

Quote (Sifra)
Bicu kratak jel nezelim o tome da komentarisem to mi je 2 rat hvala bogu koi sam preziveo ...

druze moj kolko ti onda imas godina?? biggrin biggrin








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 28 | 31.07.2011 , 6:26 AM

Quote (vladogrozni)
ako o toj pravdi pricamo, ta pravda je samo satifakcija i nista vise, utjeha sigurno nije

pravda i jeste samo satisfakcija...
Ona nikad ne moze popraviti zlo koje je naneseno...
Uteha za porodice poginulih ne moze da postoji...
Ali ako postoji pravda na nivou kosmosa,onda postoji i nada da ratova vise nece biti,ma koliko to zvucalo besmisleno...
U to zbog dece moramo verovati...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1948
poruka na forumu
188 1476



post # 29 | 31.07.2011 , 6:32 AM

Quote (MladenProfi)
Ja sam se rodio u vreme rata 1999 godine 6 aprila

koji je to rat bio 1999 god ??








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 30 | 31.07.2011 , 6:59 AM

Rat Srbije protiv NATO alijanse....

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









139
poruka na forumu
14 64



post # 31 | 31.07.2011 , 9:41 AM

imo 1 godinu nesecam se nicega valjda









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 32 | 31.07.2011 , 2:02 PM

ovoga i ne zelim da se secam, ali jbg neke stvari ne mogu da se zaborave... taj period smo proveli u Sapcu kod babe... i dan danas kad cujem sirene sva se najezim... ostalo mi je duboko urezano u secanju jedno vece, sedi komsiluk iz ulice napolju i svi se druze i smeju, mi deca se igramo (koliko smo mogli u toj situaciji), i odjednom sirene za opasnost, svi trce u podrume, a na nebu preko 100 aviona koji svetle i pucnjava, nasi sto su branili nas od ovih go*ana... stariji u panici, a mi deca placemo... koliko je suza proliveno zbog toga... jos gore mi je bilo kad su tati sa posla javili (policajac) da se pakuje da ce da dodju po njega da i on ide na Kosovo, koliko je suza proliveno kad je trebao da krene, baba koja jeca i vice mu da se cuva, mene i brata koji placuci ga molimo da ne ide, a on nam vikao idem da radim sutra cu da dodjem.... ma strasno... evo i sad kad se setim tresem se... a da ne pricam dani koji su prolazili ne znajuci nista o tati, dal ce da se vrati ili ne... pa kad pitamo babu ili mamu kad ce tata da dodje a one krenu placu... najsrecnija sam bila kad sam ga ugledala na vratima... i sad izbegava da prica o tome, ali je par puta ponovio da su kolege i on spavali na groblju, a da su bombe, granate, rakete ili sta vec padale pored njih.... ne znam ni sama koliko sam puta zahvalila Bogu sto se vratio ziv i zdrav, za razliku od nekih njegovih kolega koji su ostali invalidi kako psihicki tako i fizicki.... i kad pogledas za sta da bi na kraju prodali Kosovo... strasno.... angry

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










484
poruka na forumu
17 258



post # 33 | 31.07.2011 , 2:41 PM

I jao za vreme rata kao u raju tada sam imao 3 godine i secam se skoro svega.
Pored moje kuce je prolazila stalno voiska obozavao sam period od 9h-9:30h, 13h-13:30h, 20h-20:30h
U pola devet ujutru izađem pred kucu cekam tu do devet i deset dvadeset kako kad. Kad se vojnici vracaju iz prodavnise sa doruckom uglavnom dva vojnika sa velikom pletenom korpom u korpi su uglavnom bili džemovi ili cipiripi krem i uvek dobijem krem ili džem zavisi sta imaju za dorucak za rucak bombone i kad idu za veceru bombone biggrin obozavao sam rat i vojnike stalno sam se igrao sa njima biggrin Bili su sedeli nazad iza mog placa (kuce kuca mi ide u ge ovamo u centar a zadni ulaz u pizdu mterinu u ulicu tuda prolazi stoka ide ka dunavu ta ulica je vodila za dunav) u tu ulicu su oni bili i stalno sam se igrao sa njima po ceo dan non stop bilo mi je zabavno nisam ni osetio rat. biggrin Bio je rat ali meni je bilo zabavno ujutru krem za džabe posle pivo za džabe dobro pivo je bilo moje radili mi maistori u to vreme zidali hangar ucili me da pijem i psujem posle bombone zezanje sa vojnicima maistorima..... Uzivancija ceo rat... biggrin


Poruku je menjao/la Ichigo_Kurosaki - Nedelja, 31.07.2011, 2:44 PM











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 34 | 01.08.2011 , 3:50 PM

Ichigo_Kurosaki, odakle si ti kad ti kuca izlazi na Dunav? smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









894
poruka na forumu
729 5702



post # 35 | 18.08.2011 , 9:58 PM

Sad sam se rasplakala setila sam se svega dok sam citala komentare sad Imala sam samo 8 godina... Nikada necemo ni zaboraviti ni oprostiti!!!

"Cuvam te, ne dam te nikom,
ja samo s tobom zelim sve.
Cuvam te, ne dam te nikom,
ni da mi sve u zivotu stane.

Cuvaj me, ne daj me nikom,
ja tebe necu nikada,
Cuvaj me, ne daj me nikom,
sve sto sam ja sve ti pripada.

Da ti se svet srusi ceo,
mog sveta deo, dacu, SAMO OSTANI TU,
i kad ne znas gde ces,
ni kako do srece, ja znacu, SAMO OSTANI TU." ❤ ❤ ❤












10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 36 | 18.08.2011 , 10:16 PM

Quote (Mira91)
Sad sam se rasplakala

uh i ja, ovaj video je neverovatan, u srce pogadja...
stvarno, kad se prisetim samo onog zvuka, dan danas se jezim... i ja sam imala 8 godina, secam se, igramo se na ulici, pa kad cujemo sirene, bezi u kucu, u podrume, ma strasno, samo kad se setim... srce pocinje da mi preskace odmah kao sada...






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 37 | 18.08.2011 , 10:37 PM

Quote (Ichigo_Kurosaki)
Ichigo_Kurosaki

Imao si 3 godine i pio si vopi ? Ja sam imao 5 godina i skoro se nicega ne secam a ti sa 3 svega...Nemoguce...moram da ti kazem da lazes gore od mene wink A kada pogledas ovaj video gore, i kada odslusas pesmu..na koju zamalo da zaplacem..videcesda rat nije zajebancija.. wink Posto je tebi ocigledno rat kao neki izlazak..zezanje..pomisli malo na one koji si poginuli...cija zrtva nije uzaludna...na zene koje su ostale bez muzeva a deca bez oceva...Secam se kada sam video caleta posle rata...Jurnuo sam ka njemu kao lud...Dao mi je prazan pistolj i igrao sam se celi dan...Poceo sam sada da placem jer me tema vratila na nesto sto pokusavam da zaboravim....


Poruku je menjao/la Mortal - Petak, 19.08.2011, 0:18 AM

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









245
poruka na forumu
9 56



post # 38 | 19.08.2011 , 0:34 AM

Mislim nemojte da se ljutite, ali i vi ste Bosnu moju bombardovali i moralo vam se nekako vratiti, a sto su nas amerikanci bombardovali nisu nas, nego cetnike koji su po Bosni bol i patnju sijali, i djecu iz majcinih utroba ubijali sa bajonetama, starce, mlade momke koji nista nisu znali i koji nisu bili krivi ni zasto. I koji su bolnice sa tenkovima i topovima bombardovali, i koji su oko 200 000 pa cak i vise Bosnjacke zivljad pobili, samo da se osvete Turcima ali moram da vam kazem da mi nismo turci MI SMO BOŠNJACI iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Sandžaka, Hrvatske, Crne Gore i okolnih drzava. Ovo ne treba da se zaboravi, a pogotovo Srebrenica. Ne mrzim nikog, ali ko me dirne branicu se , ali ovi ljudi nisu imali priliku braniti se neko su kao stoka ubijani, i klani kad se dušmanu prohtije. Posto se vi otvorili svoju temu za Srbiju da se i ja dovezem posto vidim da samo iz Srbije pisu, pa nek znaju sta su vam vasi preci i sugradjani radili u Bosni, i okolnim drzavama sa Bosnjacima na ovom tlu. Evo ovako sta su vasi preci ucinili prema Bošnjacima((((( 1711 u Niksicima ubijeno je 1 000 bošnjaka a protjerano oko 100 000;; 1912-1913 nasilno pokrstavanje 12 500 bošnjaka u Plavu i Gusinju, 1924 u Šahovićima ubijeno na Kurban Bajram oko 2 500 Bošnjaka, Limska" Srebrenica" pobijeno oko 9 200 Bošnjaka, i na kosovo koliko su Bošnjaka pobili a gotovo u Bosni ?????))))))
Ovog se treba svaki posten Srbin iili Crnogorac stiditi!!!!!!!!!!!!!!!
Istina se uvjek mora reci, a nepravda se vraca bilo kad ili kako.

OVO NIJE HUKTAŠKI TEKST NEGO SAMO DOKAZIVANJE ISTINE I MIR NEKA BUDE ZA SVE POSTENE LJUDE biggrin biggrin

Mk4







Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 39 | 19.08.2011 , 0:47 AM

Quote (Ilir)
Ilir

Ja bih tebe ohladio na par decenija da sam moderator smile Idi hejtuj na drugom mestu...niko tebe nije dirao pa da se branis.. wink
Niko nije pominjao rat u bosni...A ako nisi iz Srbije zasto moras da pises u ovoj temi ??? Mnogo si me iznervirao sada...Ne mrzim ni bosance, ni htvate, ni albance, a ti se nasao pametan da skrenes sa teme i pises sta je bilo u Bosni...ae uzdravlje smile

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









245
poruka na forumu
9 56



post # 40 | 19.08.2011 , 4:42 AM

Boli mene briga brate sto bi mene neko ohladio, nas su hladili i vrucom, necu da se svadjam nego samo spominjem da se trebate promjenut na bolje, drago mi je da vidim Srbina koji ne mrzi nikog i koji moze da zivi sa svima u miru. Ja samo istinu iznosim i to je to. Boli me dusa iskreno da ti kazem kada se spominje neki zlocin a prema nama zlocin koji je ucinjen zaboravlja, zato sam ovo i napisao. Na modernatoru je da odluci da li ce me ohladiti ili ne, kako mu srce bude odlucilo i odmah ce se vidjeti da li je pravi covjek po njegovim postupcima i po njegovim priznanjem istine. Ako me ohladi ja cu i dalje ostati covjek u dusi, moju dusi i mozak ne moze da ohladi kao i drugih. biggrin

Mk4



Forum » Obrazovanje » Istorija » 1999. godina, bombardovanje Srbije
Search: