Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » 1999. godina, bombardovanje Srbije
1999. godina, bombardovanje Srbije






39
poruka na forumu
4 -26



post # 61 | 07.06.2012 , 1:46 PM

Added (07 Jun 2012, 1:46 PM)
---------------------------------------------
Quote (Mallena:))
Nama u Bosni je definitivno i zvanicno bilo najgore u devedesetim godinama proslog vijeka!

Naravno i ja se slazem sa tobom da je Bosni bilo mnogo gore tamo je bio pravi rat prsa u prsa bombe padaju sa svih strana Nato bombarduje odozgore Srpske haubica ruse cele gradove zenge kolju po kucama sve redom mudzahedini jos gore, tamo je bio pakao to svi znamo ja i hocu da kazem da 1999 i nije bila bas nesto toliko strasno!!!


Poruku je menjao/la Necromonger - Cetvrtak, 07.06.2012, 1:47 PM








172
poruka na forumu
75 682



post # 62 | 07.06.2012 , 1:55 PM

Quote (Stefan-)
Na kosovu je bilo gore veruj mi
verujem ti 100% i znam.

Quote (Mallena:))
Nama u Bosni je definitivno i zvanicno bilo najgore u devedesetim godinama proslog vijeka!
i ti si Mallena:) 100% u pravu, svakome od nas su '90 god. prošlog veka donele samo zlo i ništa više. Opet kažem bilo ne ponovilo se.
Drago mi je da se danas bar ovde na "EC" svi družimo i ponovo stvaramo prijateljstva.
Quote (Mallena:))
*NE BIH DA OVAJ MOJ POST PROUZROKUJE BUJICU RIJECI, PREPIRKI, DOKAZIVANJA I UBJEDJIVANJA!
POZDRAVLJAM!
srce Make love, not war!


Poruku je menjao/la G@m€R - Cetvrtak, 07.06.2012, 1:58 PM

X







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 63 | 07.06.2012 , 2:04 PM

G@m€R, zato je na nama sad da izrodimo i vaspitamo generaciju koja ce se voljeti i postovati i nece gledati na ta .ranja!

Ovi stariji ce do tad vec biti pokojni!

Nervira me sovinizam sa svih strana, pa i sa "moje".. apsolutno izbjegavam gledati nacionalne televizije jer.... ne mozes gledati duze od deset minuta da ne potenciraju to vrijeme, otvaraju rane i truju narod iznova i iznova jer nekom to tako odgovara!

Devedesete su bile u proslom vijeku, ostavite ih tamo!!!!

I Srbija i Kosovo i Bosna i Hrvatska, svi!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









172
poruka na forumu
75 682



post # 64 | 07.06.2012 , 2:10 PM

Quote (Mallena:))
otvaraju rane i truju narod iznova i iznova jer nekom to tako odgovara
Baš tako!!!
prijatelji poljubac

X







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 65 | 07.06.2012 , 5:12 PM

Necromonger, vidi se da si i dalje nezreo, i da ne razmišljaš šta pričaš. da ti je neko tvoj bio u ratu, i da ga još izgubiš imao bi drugačije razmišljanje o svemu, jer nije sve u novcu i provodu... ti i danas možeš da dobro zaradjuješ i da se provodiš ako znaš da se snadješ!
Dark9, a i da dodam glupo je da sudiš ti koji tad nisi ni bio rodjen, a kao što je neko napisao u predhodnom postu, ovde se radi o Srbiji, ne o Bosni, i glupo je započinjati tu temu... Lepo ja kažem da nacionalnu mržnju izazivaju nezrela derišta, koja sebe nazivaju patriotama, a zaključuju stvari po onome što su čuli od drugih...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










39
poruka na forumu
4 -26



post # 66 | 07.06.2012 , 6:10 PM

Quote (MarijanaBK1)
vidi se da si i dalje nezreo, i da ne razmišljaš šta pričaš. da ti je neko tvoj bio u ratu, i da ga još izgubiš imao bi drugačije razmišljanje o svemu, jer nije sve u novcu i provodu...

U to vreme o kojem govoris dva moja starija brata su bila mobilisana na ne pricam za one iz familije i njima je bio extra provod za to vreme po ceo dan su pili i jeli dobijali debele dnevnice i nocu bezali u kafanu!!Cak je jedan od njih oborio jedan avion i nekoliko bespilotnih letelica! I oni bi sigurno da mogu i da se nisu preselili u Nemacku to potvrdili sad odmah!!!!








334
poruka na forumu
69 766



post # 67 | 07.06.2012 , 6:39 PM

moreeeee ameriko pusta ostala dabogda doziwela meteorsku kisu dabogda nestala sa zemlje planete zbog was sam ponawljao 2 razred osnowne zbog tog pustog rata sam se razboleo dobio sam kamenje u bubrezima zbog was smo swi preziwljawali traume i zbog was swaka druga porodica je izgubila 2 ili wise rodjaka ja nemam wise sta da kazem osim da Ameriko Stidi se Werowatno ste se swi zapitali zasto amerika nesme da udari na Rusiju pretraga zato sto je rusija najaca wojna sila i zato sada amerika nesme da udari na Srbiju zato sto smo weliki prijatelji rusije i bilo sta da pokusa amerika da nam uradi rusija ce skociti za nas i razoriti ameriku angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 68 | 08.06.2012 , 0:26 AM

Quote (Necromonger)
U to vreme o kojem govoris dva moja starija brata su bila mobilisana na ne pricam za one iz familije i njima je bio extra provod za to vreme po ceo dan su pili i jeli dobijali debele dnevnice i nocu bezali u kafanu!!Cak je jedan od njih oborio jedan avion i nekoliko bespilotnih letelica! I oni bi sigurno da mogu i da se nisu preselili u Nemacku to potvrdili sad odmah!!!!


i ja imam oca koji je bio u ratu, koji nikad nije to rekao, nego vikao bilo ne ponovilo se... izgubio je dosta kolega, neki su se vratili kao invalidi, kako psihički tako fizički, i dalje tvrdim da uopšte nije lepo što od ovako nečega praviš zezanje!

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










15
poruka na forumu
1 0



post # 69 | 08.06.2012 , 2:53 AM

link obrisan zabranjeno je postavljanje drugih linkova na sajt

Za one koji znaju engleski - bice vam malo jasnije :)








547
poruka na forumu
46 1072



post # 70 | 08.06.2012 , 4:06 AM

Quote (G@m€R)
Toliko smo bili besni što su nas ubijali kukavički iz daljine.Priželjkivali smo da krenu kopnom pa da se uhvatimo u koštac, prsa u prsa, pa kom opanci, a kom obojci.Uglavnom više i ne mislim na to vreme.Bilo neponovilo se.


Ovo sto si rekao nemoj nikad vise da izgovoris...pogotovu ne sa tim gore navedenim "Bio sam u rezervnoj policiji"
Na prvom mestu Vojska i Policija a onda ostalo civilno stanovnistvo nije zelelo da dodje do borbe prsa u prsa...jer onda bi civine zrtve bile katastrofalno vece(Svako ko je bio u Vojci,policiji ili pak citao o njima to zna)...a i nije im bio cilj da zauzmu celu Srbiju vec da se povuce Vojska s Kosova...tako da tadasnja nasa vlast je dobrim delom odgovorna za to sto nam se dogodilo sto naravno ne opravdava postupke "Nato-pakta" ili kako se vec zovu
Secam se da je bilo mnogo vojske smesteno u mojem gradu zbog Ajrodroma koji je kasnije bombardovan...mnogo mladih ljudi kojima je bilo vec preko glave biti daleko od kuca i porodica...preko dana ono normalno bi ziveli i cekali neke nove vesti...a predvece pratis proceduru kad cujes Sirenu

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









96
poruka na forumu
4 8



post # 71 | 08.06.2012 , 7:02 AM

U beogradu su bombardovani vojni objekti ,naravno da neke granate projektili moraju da zalutaju ,nazalost ,o Bosni nemojte da pricate uopce jer neznate kako je bilo ubijana su djeca ako se mogu nazvat djeca "bebe" u majcinskim utrobama,pa do 18godina samo srecni su prezivljavali.Nego nebitno neponovilo se ,,,.... Najgora je bolest kada neko kaze ja bi opet u rat .

Volim te Lejla <3









172
poruka na forumu
75 682



post # 72 | 08.06.2012 , 10:01 AM

Quote (Hectore)
Hectore
Vidim da si baš "načitan", i "expert " za postove 200/84. Baš mi treba neko takav da mi objasni šta sam ja osećao ,a i ljudi oko mene u ta 78 dana bombardovanja.Baš zbog tih civila koji su stradali ni krivi ni dužni
-mala Milica,voz u Grdelici,Aleksinac ,sanatorijum u Surdulici,pijaca u Nišu, i mnogi drugi ,baš zbog njih smo osećali bes i nemoć.Ako malo bolje pročitaš i pogledaš više je stradalo nedužnih civila nego vojnika i policajaca.
Quote (Hectore)
Ovo sto si rekao nemoj nikad vise da izgovoris...pogotovu ne sa tim gore navedenim "Bio sam u rezervnoj policiji"

Za Tvoju informaciju u rezervni sastav Srpske policije mogu biti angažovane samo osobe sa besprekornom boigrafijom, posebnim sposobnostima, i pre svega PATRIOTE ,čast mi je što sam i dan danas u njoj.Veruj mi Ti si poslednji koji može nešto da komentariše u vezi sa Vojskom Srbije, i Srpskom policijom.
P.S:Da li si služio VS?


Poruku je menjao/la G@m€R - Petak, 08.06.2012, 10:30 AM

X









5
poruka na forumu
1 5



post # 73 | 08.06.2012 , 11:17 AM

Quote (MarijanaBK1)
i ja imam oca koji je bio u ratu, koji nikad nije to rekao, nego vikao bilo ne ponovilo se... izgubio je dosta kolega, neki su se vratili kao invalidi, kako psihički tako fizički, i dalje tvrdim da uopšte nije lepo što od ovako nečega praviš zezanje!

Vidis ja sam taj rat sagledao sa jedne druge strane ja sam znao i bio siguran da invazije nece biti niti pravog tepih bombardovanja jer ipak je ovo Evropa i naravno Srbija je Hriscanska zemlja tako da Katolicka crkva i Papa koliko god bila u svadji sa Pravoslavnom nece dozvoliti da se Hrscani koji su takodje "Hristova"deca bombarduju ili ubijaju u sred Evrope, jer nismo mi muzdahedini i divlajci iz Irana ili Iraka ili Afganistana! To bombardovanje je vise bilo kao opomena i pecke ili cuske nasem narodu da se okane propale vlasti jednog coveka e sad sto smo mi tvrdoglavi pa nismo odmah uradili to nego smo morali da se kurcimo jbg zbog toga smo izgubili Kosovo ne zauvek ali na odredeno vreme dok Arapske imperije ne presuse sa naftom pa ne budu vise zanimljive Americi i ostanu bez njihove podrske!!!!








96
poruka na forumu
4 8



post # 74 | 08.06.2012 , 11:41 AM

ti drug stvarno mislis da su arapi? Divljaci,ubice i tako to teroriste? A da te pitam gdje je rodjen isus? A sto kazes divljaci,ja nisam primjetio da je iti jedna arapska zemlja napala neku drugu zemlju vec cijelu historiju njih pokusavaju.a vjeruj nece nafte tako lako nestat zemljenog plina i ostl. Resursa. A za moderatori bi mogli opomenut njeg. Komentar vrijedjanja arapa?nije tebe niko uvrijedio. A ako ti je do mrznje uzmi radi sta pa se sili a ne na forumu bez uvrede.

Volim te Lejla <3









5
poruka na forumu
1 5



post # 75 | 08.06.2012 , 11:59 AM

Quote (DamirSuljic)
A za moderatori bi mogli opomenut njeg. Komentar vrijedjanja arapa?nije tebe niko uvrijedio. A ako ti je do mrznje uzmi radi sta pa se sili a ne na forumu bez uvrede.

Ja samo iznosim realne cinjenice i moje misljenje i za to ne mozes mi nista a sto se tice sile ja se ne silim misicima nemam potrebe jel intelektualno sam na mnogo visem stupnju od vecine! A za to gde rodjen Isus mnogo me boli lakat pa i on je sektas kao i svi ostali proroci i kuriri smo prepisuju jedni od drugih a svi je poteklo od Jevreja nejveceg zla moderne ere covecenstva jos od doba evolucije pa sve do sad to su najveca zla koja se dogodila coveceanstvu i civilizaciji!!!








96
poruka na forumu
4 8



post # 76 | 08.06.2012 , 12:08 PM

stim se slazem da je vjera najvece zlo. Donosilo je sam rat,unistenje. . . Ja sam kazem treba biti pravedan ,pazi sta rade ameri,ko kaze da im netreba vratit istom mjerom. Dodjes na tudje unisti slucajno pobijes ubijes djete roditelju,i ocekujes da ce taj mirovat.

Volim te Lejla <3









2427
poruka na forumu
345 2552



post # 77 | 08.06.2012 , 12:22 PM

Ako nastavite da pišete van okvira teme, odnosno svoje "patriotske" ispade šta je ko radio, kad je gdje šta bilo, a još više ko je gdje bio, tema će se zaključati a oni koji prekrše pravila će biti kažnjeni.

NE CITIRAJTE, postove koji su stariji od mjesec dana, jer se korisnici sigurno neće ponovo javiti u temu.

Tema je: 1999. godina, bombardovanje Srbije, držite se toga.

Pravilnik foruma






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 78 | 08.06.2012 , 12:25 PM

DrJoker, DamirSuljic, u redu je momci, svako ima neke svoje stavove nećemo da pravimo svadje na temi...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










5
poruka na forumu
1 5



post # 79 | 08.06.2012 , 12:29 PM

Quote (Almir)
Ako nastavite da pišete van okvira teme, odnosno svoje "patriotske"

Brate sto si bre ti uvek zaprska u svakoj corbi kako se narodski kaze pa o cemu je ova tema ako nije o partiotizmu tema je rat i u ratu se radi ili o agresoru napadacu ili o branitelju svoje zemlje ili domovine patrioti i naravno da ce biti takvih "patriotskih"komentara vi bi da cenzurisete svaki post koji se ne poklapa sa misljenjem vecine izvini brate ali to nije demokratija niti je sloboda govotra vec tortura!!!

Added (08 Jun 2012, 12:29 PM)
---------------------------------------------
Quote (MarijanaBK1)
u redu je momci, svako ima neke svoje stavove nećemo da pravimo svadje na temi...

Sto se vi mesate kad smo mi bas lepo komentarisali i pricali ja nigde nisam video svadju samo malu prepirku oko misljenja sto je normalno ali jel vidis da smo se na kraju slozili da je Religija najvece zlo koje se dogodilo covecanstvu!! :)


Poruku je menjao/la DrJoker - Petak, 08.06.2012, 12:29 PM








2427
poruka na forumu
345 2552



post # 80 | 08.06.2012 , 12:35 PM

DrJoker, Ne znam da li si pročitao prvi post, odnosno post autora teme ? Ovako izgleda:
Bombardovanje... Veoma bolan period za nasu zemlju i mnoge ljude u njoj.
Kako ste vi proveli period bombardovanja?
Gde ste bili?
Sta ste radili?
Sta vam je posebno ostalo u secanju iz tog vremena?

Dakle tema nije rat, niti patriotizam, a još manje tema o ratu u Bosni, o Iranu, Isusu, Amerikancima.

Takvu diskusiju izvolite nastaviti preko privatnih poruka.


Forum » Obrazovanje » Istorija » 1999. godina, bombardovanje Srbije
Search: