Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » 1999. godina, bombardovanje Srbije
1999. godina, bombardovanje Srbije






5
poruka na forumu
1 5



post # 81 | 08.06.2012 , 12:38 PM

Quote (Almir)
Gde ste bili?
Sta ste radili?
Sta vam je posebno ostalo u secanju iz tog vremena?

To sam vec napisao u starim postovima!
Quote (Almir)
Dakle tema nije rat, niti patriotizam, a još manje tema o ratu u Bosni, o Iranu, Isusu, Amerikancima

A ovo sve ima veze sa bombardovanjem sve te navedene stvari zemlje ili mitska bica su povezani sa ovim ratom i zato su relaventni za moje komentare kao i na sudjenu postije spekulaciji i cinjenice ja iznosim cinjenice i sa njima pobijam spekulacije!!!








172
poruka na forumu
75 682



post # 82 | 08.06.2012 , 12:52 PM

Molim admine i sve one koji su u mogućnosti da zaključaju ovaj post i ovu temu.Koliko vidim nekima je u prvom planu da popune kvotu i postanu VIP, bez obzira što su neki od nas ovde izneli svoja najdublja i najbolnija osećanja.Za sve one koji se nose mišlju da ovde nešto komentarišu, savetujem im da pročitaju post MarijaneBK1.Nadam se da će im tada biti mnogo jasnije.
Žao mi je što vidim da "deca" koja su u to vreme tek bila rođena ili su rođeni kasnije, mnogo više znaju od nas koji smo sve to proživeli.
Opet kažem BILO NE PONOVILO SE. Uživajte u životu,volite svoje bližnje,poštujte svoju veru,a poštujte i one koji su druge vere.
Tanja 91 svaka čast za temu, ali msm. da smo svi omanuli i pali na ovom ispitu.Još jedan dokaz koliko malo treba da bi se ponovo probudili duhovi prošlosti i pokrenulo nešto što mi obični ljudi nemožemo da kontrolišemo.
Veliki pozdrav svima ma koje vere bili i kojem se bogu klanjali.Sve Vas voli vaš G@m€R!!!
P.S.Za mene ova tema je LOCK.

X









2427
poruka na forumu
345 2552



post # 83 | 08.06.2012 , 12:54 PM

Quote (DrJoker)
To sam vec napisao u starim postovima!

a gdje su ti tvoji stari postovi ?
slobodno ti iznosi činjenice, ali ne one koje će pokrenuti svađu. Isto se odnosi i na kolegu ti DamirSuljic.








5
poruka na forumu
1 5



post # 84 | 08.06.2012 , 12:57 PM

Quote (Almir)
slobodno ti iznosi činjenice, ali ne one koje će pokrenuti svađu. Isto se odnosi i na kolegu ti DamirSuljic.

Pa u tome i jeste stvar rat je vodjen zato sto je muslimansko albanska teroristicka frakcija napala Srbe na Kosovu i to je dovelo do bombardovanja i to je dovoljno da se neko uvredi i pocne raspravku ali svi znamo da je to cinjenica!!!!!








2427
poruka na forumu
345 2552



post # 85 | 08.06.2012 , 1:04 PM

Eto iznio si svoje mišljenje na ovu temu, a kako si već ranije rekao dao si odgovor i na pitanja teme. Svaka dalja diskusija poslije ove je nepotrebna.
PS. odg na PP








44
poruka na forumu
0 4



post # 86 | 02.07.2012 , 2:38 AM

Ja sam imao samo 3 godine tako da se slabo secam ,al sam dosta gledao dokumentarce tako da znam kako je bilo.








190
poruka na forumu
13 216



post # 87 | 04.07.2012 , 11:57 AM

Rodio sam se nekoliko meseci posle bobardovanja tako da neznam kako je bilo.A sto se mene tice u EU nikad nebi uso!! angry2








455
poruka na forumu
98 1163



post # 88 | 06.07.2012 , 10:44 PM

Rođen sam Dosta Prije,oko 2 Godine,ali ne živim u Srbiji niti Bilo šta znam o tome..i za mene ova tema ide Lock :D

Life is Like a Box of Ammo...










135
poruka na forumu
10 43



post # 89 | 06.07.2012 , 11:12 PM

imo sam godinu dana i blejo sam u podrumu xDDDD








165
poruka na forumu
14 281



post # 90 | 02.08.2012 , 11:27 AM

Sve vreme u mom Novom Sadu, skromno u krugu porodice i prijatelja...tu i tamo komsija.
Koliko lose toliko i dobro vreme jer su ljudi bili svesni opasnosti u kojoj se nalazimo i na trenutak su pale sve razlike.
Pamtim svaki novosadski most. . .i malu Milicu Rakic.

I'm content to die for my beliefs
So cut off my head and make me a Martyr
The people will always remember it.










792
poruka na forumu
183 1143



post # 91 | 02.08.2012 , 4:00 PM

Jedno i bedno..kad se samo setim digme mi se glava na kosi... :(

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!










91
poruka na forumu
2 92



post # 92 | 05.08.2012 , 3:59 AM

Kad se samo setim,ja i cela moja porodica gledamo neki film kad odjednom obavestenje VAZDUSNA OPASNOST i ona zavijajuca sirena ,samo smo gutali knedle tih dana!!

No pain!!!!
No gain!!!










175
poruka na forumu
4 39



post # 93 | 05.08.2012 , 4:16 AM

Ja se niceg ne secam imao sam 4 godine ali mi je mama pricala da je moj otac bio na duznosti i ja, moja majka i sestra smo sedeli zakljucani u jednu sobu i dok su bombe padale ja sam mami govorio nemoj da se plasis gmi mamo gmi (grmi) njam

[size]Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.[/size]









188
poruka na forumu
15 170



post # 94 | 05.08.2012 , 4:18 AM

Sta reci? Zivim u Aleksincu koji je bombardovan iako ima jedva 20 000 ljudi i koji nema veze sa industrijom ili vojnim gradjevinama. Amerikanci su bombardovali ni manje ni vise nego dom zdravlja...sta vise da kazem? Amerika je morala cak i ovaj mali grad da terorise i da ubije jadne civile. Sramota i uzas. Zamisli ti to da bombardujes dom zdravlja gde su jadni i bolesni dosli po neku pomoc. Strasno. I onda kazu sve su to bile opravdane mete. Ok, ako su bolesni ljudi opravdane mete onda ja kazem ok. Uzas. Ali bog ce vratiti kad tad. Cekam taj dan da im kazem obrisano

Sledeci put za ovakav recnik rep-








547
poruka na forumu
46 1072



post # 95 | 05.08.2012 , 4:41 AM

Quote (G@m€R)
Vidim da si baš "načitan", i "expert " za postove 200/84. Baš mi treba neko takav da mi objasni šta sam ja osećao ,a i ljudi oko mene u ta 78 dana bombardovanja.Baš zbog tih civila koji su stradali ni krivi ni dužni

Da jesam nacitan i expert za mnoge stvari...da me briga mogao bih i da dokazem...ali me ne zanima tvoje misljenje jer vidim dovoljno o tebi...ti moj prijatelju nemozes da razumes dve proste recenice nego si totalno izvukao nesto iz kontesta...
Ja sam napisao ono sto "ZNAM" i o onim ljudima i vojnicima s kojima sam ja bio...o tome kako si se ti osecao ja nisam govorio...
Quote (G@m€R)
Za Tvoju informaciju u rezervni sastav Srpske policije mogu biti angažovane samo osobe sa besprekornom boigrafijom, posebnim sposobnostima, i pre svega PATRIOTE ,čast mi je što sam i dan danas u njoj.Veruj mi Ti si poslednji koji može nešto da komentariše u vezi sa Vojskom Srbije, i Srpskom policijom.
P.S:Da li si služio VS?

Nasa policija je u totalnom rasulu a znam neke koji su sa 8 razreda skole otisli da zavrsavaju i zavrsili u policiji...kakav im je rezerva mogu mislit...kad su originali nesposobni
Patriota i budala su dve razlicite stvari...a samo bi budala zelio borbu prsa u prsa jer cak i da smo bili bolje opremljeni (iako nismo) bilo bi bar troduplo vise zrtava i ne mislim samo na civilno stanovnistvo...neverujem da ti je neko s kime si godinu dana hleba jeo ubio siptar na 50 metara od tebe pa zato lupas na forumu gluposti o nekoj borbi a izgleda da o istim nemas pojma jer da imas znao bi da nikada nikome nije donela dobro a jos manje da tu nema pobednika i svi su gubitnici...
Zar moze bit patriota onaj koji ne misli na svoj narod i zemlju vec samo o tome ko je "pobednik"?
Sta ti znaci pobeda ako izgubis sve do cega ti je stalo? Da li si ti onda u stvari uopste neki pobednik?
Zasto bi ja bio poslednji koji moze nesto da komentarise?
Da ti dam neke osnovne informacije care...Sluzio sam vojsku Srbije a nakon vojnog roka to sto ti patriotski govoris na forumu ja sam u stvari radio u praksi na Kosovu u nasim bazama...
Tako da to sto sam ja radio dok si ti chatao s curicama,zlezavao se kuci i cirkao s prijateljima...meni daje svako pravo cak i mnogo vece od tebe...da govorim o zemlji za koju mi je zivot bio na liniji svaki put kada bi krenuli u patrolu s zandarmerijom
Quote (G@m€R)
Veliki pozdrav svima ma koje vere bili i kojem se bogu klanjali.Sve Vas voli vaš G@m€R!!!

Nemoj biti licimer i govoriti ono sto ne mislis...ja a i ostali ovde su sigurno svatili da zbog mojeg imena ti meni kazes da sam ja "Poslednji" koji bi mogao nesto reci...bez da uopsteno znas bilo sta o meni osim nekog imena
Zanimljivo je da nas ima raznih i razlicitih na forumu...ima ljudi sa fakultetom i jako bogatom biografijom koji su ovde da pogledaju neki film i slucajno im neka tema onako s'strane zapadne za oko i nemogu odoleti jer su radoznali pa su zato nacitani...sto bi bilo logicno zar ne?I onda kad neko pokusava ovim mladim ovde soliti pamet i nahuskavati ih na nesto jednostavno nemogu bas da samo precute...


Poruku je menjao/la Hectore - Nedelja, 05.08.2012, 8:15 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









178
poruka na forumu
5 57



post # 96 | 06.08.2012 , 8:39 AM

Imala sam 6 godina, bila sam na selu...
Secam se samo jednog trenutka, ja sedim tati na krkacama i u pozadini cujem kako puca bomba, dok gledam oblak dima iz obliznjeg grada... :(











172
poruka na forumu
75 682



post # 97 | 06.08.2012 , 10:32 PM

Quote (Hectore)
Hectore


Dragi moj Hectore.Neznam da li si primetio, ali sam na forumu napisao da je ova tema za mene zaključana, pokušao sam da Ti odgovorim putem PP ali nisam uspeo jer je tekst poruke predugačak.Ovim postom ne želim da ulazim u konflikt s Tobom već jednostavno da Ti otklonim neke nedoumice ukoliko je to moguće.
Kao prvo, Tvoja kvalifikacija policije, i njenog rezervnog sastava je krajnje površna i za mene lično (jer sam i ja deo nje) uvredljiva.Tačno je da u policiji ima i takvih osoba kao što si naveo, ali generalizovati celu policiju na osnovu par tvojih poznanika je krajnje neozbiljno i zlonamerno.
Kao drugo, Tvoja primedba da sam chatovao sa curicama,i cirkao sa prijateljima više govori o tebi samom, nego o meni.1999.godine, ni 5% stanovništva Srbije nije ni imalo komp. a kamoli internet.
Kao treće, to šta sam ja radio u vreme bombardovanja, nezna ni moja supruga a Ti i ovo mesto ste poslednji gde bi o tome pisao.
I na kraju, u velikoj si zabludi ako misliš da na osnovu Tvog imena, imam neke predrasude o Tebi,a Tvoju načitanost i pismenost neću da komentarišem.
Pozdrav od mene.


Poruku je menjao/la G@m€R - Utorak, 07.08.2012, 11:21 AM

X









792
poruka na forumu
183 1143



post # 98 | 06.08.2012 , 10:33 PM

Quote (G@m€R)
Dragi moj Hectore.Neznam da li si primetio, ali sam na forumu napisao da je ova tema za mene zaključana, pokušao sam da Ti odgovorim putem PP ali nisam uspeo jer je tekst poruke predugačak.Ovim postom ne želim da ulazim u konflikt s Tobom već jednostavno da Ti otklonim neke nedoumice ukoliko je to moguće.
Kao prvo, Tvoja kvalifikacija policije, i njenog rezervnog sastava je krajnje površna i za mene lično (jer sam i ja deo nje) uvredljiva.Tačno je da u policiji ima i takvih osoba kao što si naveo, ali generalizovati celu policiju na osnovu par tvojih poznanika je krajnje neozbiljno i zlonamerno.
Kao drugo, Tvoja primedba da sam chatovao sa curicama,i cirkao sa prijateljima više govori o tebi samom, nego o meni.1999.godine, ni 5% stanovništva Srbije nije ni imalo komp. a kamoli internet.
Kao treće, to šta sam ja radio u vreme bombardovanja, nezna ni moja supruga a Ti i ovo mesto ste poslednji gde bi o tome pisao.
I na kraju, u velikoj si zabludi ako misliš da na osnovu Tvog imena, imam neke predrasude o Tebi.
Pozdrav od mene.

Amin pop

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!










10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 99 | 22.08.2012 , 11:29 PM

Secam se da smo kao deca pevali ovu pesmu.
Niko tada nije isao u skolu. I pored tog bombardovanja, igrali smo se napolju, ali kad se oglase sirene, bezi svojoj kuci. Nocu kad krenes na spavanje cujes avione kako kruze i bukvalno se prozori tresu. Tuga... I secam se kad su srusili most u Varvarinu, a moj tata je bio na tom mestu sat vremena pre bombardovanja. Bila je nedelja, tog dana su mnogo njih poginuli.








151
poruka na forumu
559 6281



post # 100 | 22.08.2012 , 11:45 PM

Quote (badule)
SA RADIOAKTIVNIM PROJEKTILIMA. Oni se prave od nuklearnog otpada koji nastaje kao produkt rada nuklearnih elektrana kojih u Americi mislim da ima 66(nisam bas siguran)... Tako su ga za dzabe uskladistili kod nas...
Dvadeset puta se od tada povecao broj obolelih od raka i leukemije...

Ja sama imam posledice od toga, tumor operisan u januaru, i jos jedan za koji sam saznala pre par dana i opet se psihicki pripremam za ono sto me ceka.

...as long as the Lords in my life I will have no fear, I will know no pain from the light to the dark...



Forum » Obrazovanje » Istorija » 1999. godina, bombardovanje Srbije
Search: