Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska licnost
Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska licnost
Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost
1. pozitivna [ 89 ] [67.42%]
2. negativna [ 43 ] [32.58%]
Answers total: 132






2
poruka na forumu
1 0



post # 81 | 09.01.2012 , 6:26 PM

ima jedan dokumentarac hrt je napravio uz pomoc srpskog.ruskog .spanskog i hrvatskog istoricara . psve o BROZU ...








20
poruka na forumu
3 10



post # 82 | 09.01.2012 , 8:17 PM

Ja mislim pozitivno o njemu








47
poruka na forumu
2 11



post # 83 | 09.01.2012 , 8:26 PM

jaobrate, Komunizam batice, mogo si ti da pricas drugacije i mislis drugacije koliko hoces, al na Golom Otoku.

Doslo je do zabune ja ne govorim za politicare da su lopovi(mada nisu ni oni daleko od toga)ja govorim ya kriminalce,bande,mafiju itd.... victory :) poz








114
poruka na forumu
10 116



post # 84 | 09.01.2012 , 9:49 PM

Pozitivann.....:D

Svi Psi Idu U Raj :D









191
poruka na forumu
11 89



post # 85 | 11.01.2012 , 5:43 PM

ja poslje ovoga ne znam sto da mislim

"one man's fun is another's hell"









1005
poruka na forumu
49 230



post # 86 | 11.01.2012 , 7:39 PM

Quote (MrAlexa)
Doslo je do zabune ja ne govorim za politicare da su lopovi(mada nisu ni oni daleko od toga)ja govorim ya kriminalce,bande,mafiju itd.... poz


Pa brate, tu si mozda i u pravu al ne znam kog da slusam, tad nisam bio rodjen a jedni ga hvale drugi ga crne tako da, ne zna covek kome da veruje... :)

Pozzz i tebi

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









38
poruka na forumu
1 14



post # 87 | 17.02.2012 , 5:16 AM

@VESKICA

O Golom otoku se da raspravljati. Popili ste previše riječi kvazihistoričara, onih što tjeraju vodu na bosanski, na srpski i na hrvatski mlin, jel :)

Nego, da objasnim onima koji očigledno tvrde POGREŠNO.

Goli otok je "nastao" kao mjesto za vaspitanje onih koji su bili protiv tog sistema. Nikad ne bi nastao da se iz SSSR-a nisu odlučili na poduzimanje mjera da Tito postane njihov pijun. Tito je to odbio znajući da ima jednu od najjačih vojnih sila u Evropi i suprostavio se takvim idealima komunizma. Dok se on borbeno suprostavio SSSR-u bilo je onih koji su stali na stranu Staljina i izdali Tita i Jugoslaviju, e takvi su završavali na Golom otoku.

Jovo Kapičić je izjavio kako tu ubistava nije bilo. On je velika i historijska ličnost Jugoslavije, ali to je slagao. Da je bilo ubijanja, jeste.

Diktatorski, nema šta.

Ali, postoji ona da cilj opravdava sredstvo.

Danas plaćaš školovanje i zdravstvo, i čekaš kad će Amerika i Rusija urpti prst u tebe i mučiš se da nađeš posao, pa te na to sve politički mediji zasipaju glupostima koje su naručili Dodik, Izetbegović i ostali nacionalisti (ovaj dio je striktno vezan za Bosnu), a u ono vrijeme, kažu mi moji, a ne bi me slagali i nikad nisu, nije se plaćalo školovanje, zdravstvo, redovne su plate bile, penzije, pa i regresi :)

....

Još je neko rekao, možda čak i ti, o tome kako neki narodi nisu imali slobodu. Taj neko kaže da Srbi nisu mogli slaviti nešto svoje, a ja čujem kako su u to vrijeme muslimani bili obespravljeni. Znaš šta ja kažem na to? - Čekam još samo da Hrvati kažu kako su samo oni bili na Golom otoku i da onda mogu potvrditi onu frazu: Pljuvamo sve što je dobro i lažemo sami sebe kako bi došli do osobne satisfakcije.

Ograničenja tada nije bilo.

POZITIVNA OSOBA, nego šta.

The Reservoir dog









882
poruka na forumu
27 382



post # 88 | 19.02.2012 , 11:25 PM

josip broz dobar skroz













23
poruka na forumu
0 -37



post # 89 | 08.05.2012 , 4:37 PM

Da je bilo bolje tad bil je ,al je ipak negativna licnost.

Cura Marta s momcima se karta,suje sve'ca ukrali joj keca.

SVI ME VOLE I SVIMA SAM DUHOVIT!










526
poruka na forumu
339 4044



post # 90 | 08.05.2012 , 4:53 PM

glasao sam za pozitivo jer misim da je...u njegovo vrijeme svako je imao posao to je bio zivot..cak nista svome sinu i zeni nije ostavio sve je gurao narodu jugoslavije.. da je bogdom jos ziv P.S :)






"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 91 | 08.05.2012 , 7:22 PM

Sam po sebi bio je negativan... Ali ondasnja politika koju je on vodio bila je pravi put... :D

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.









33
poruka na forumu
2 0



post # 92 | 08.05.2012 , 7:45 PM

Pozitivan

4 SkillArena









9
poruka na forumu
0 5



post # 93 | 08.05.2012 , 8:00 PM

Ko pozitivan?? Nas Tita???? Svasta.....

brrrrrr









547
poruka na forumu
46 1072



post # 94 | 08.05.2012 , 8:16 PM

Ovako...nezelim da govorim da li je on bio pozitivan ili negativan vec samo da iznesem par cinjenica...
1.Uspeo je da oslobodi zemlju (ceo svet se digao protiv nemacke da je porazi i bila je jako u malom broju na prostoru SFRJ)

2.Svi su imali posao i svi su radili (koliko danas ljudi radi? kolika je stopa nezaposlenosti a imamo mnogo ljudi fakultetski obrazovanih bez sanse za posao pa rade ko konobari i slicno)

3.SFRJ imala je ogroman izvoz i izlaz u sve zemlje sveta (danas kad kazes da si sa ovih prostora pogotovu iz Srbije gledaju te ko teroristu)

4.SFRJ je industrija cvetala na sve strane (ogroman broj rudnika i fabrika je radio ko lud sada su zatvoreni)

5.Narod je ziveo mnogo dobro i imalo se...imao si 13 plata za 12 meseci u regrese i od jedne plate bi ljudi zidali po 1 sprat kuce (koliko danas ljudi moze da se pohvali time?koliko ljudi moze da priusti da ode leti na odmor? izuzev politicara)

6.Skolovanje je bilo jeftino i mogao si da se skolujes dok god si bio sprema da ides...sam si bio kreator svojeg zivota
(koliko su velike danas skolarine?koliko ljudi moze da priusti da ide dalje posle gimnazije?)

E sada imalo je i nekih "losih stvari" kazem losih iako ih ja ne vidim tako lose...kao sto su ...

1.Nisi smeo da govoris protiv rezima jer bi te zatvorili na goli otok...(danas svako svakom jebe mater i nikom nista...postovanja nema...a krade se na sve strane)

2.Nisi mogao da stvaras kapital i da se bogatis na radnickoj klasi (90% je bilo radnicke klase kao i danas...posle rata imovina je oduzimana i podeljena narodu) "Licno moj deda je izgubio mnogo zemlje i imovine ali nikad nije zalio"

3.Vera je bila totalno zapustena i svi su bili Jugosloveni (cim smo imali full slobodu za veru izbio je rat izmedju Muslimana Srba i Hrvata...svi znamo kako se to zavrsilo zar ne? Masovna klanica i smrt mnogo civila koji nisu bili niti krivi niti duzni...svi smo izgubili mnogo voljenih osoba i dan danas ta mrznja traje)

E sad dragi moji uzmite pa saberite oduzmite pa onda sami skontajte jel bio pozitivac ili negativac...uporedite "Pre" i "Posle" Titove vladavine...i onda zakljucite kakva je osoba bio...

PS: Sto se tice pojedinih postova ovde sto vidim da je "Krao" i "Zaduzivao"...mogu samo reci da neznam...ali i ako je to tacno...bar je JEDAN krao i JEDAN zaduzivao...a danas nas SVI kradu i SVI zaduzuju...

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









348
poruka na forumu
103 726



post # 95 | 08.05.2012 , 8:59 PM

Uvek sam se divila njemu vise nego sto se divim Hitleru, jer Hitler nije bio pametan vladao silom. Znaci, neces da uradis to i to-otisao si i kraj price (nema tu velike mudrosti), a Tito neeeeeee, on je bio brate izuzetno MUDAR covek (pored ostale stvari koje je bio ili ne bio).
Prao mozak ljudima da ih on je*e a da njima bude lepo. Zar to nije za divljenje?! Nema puno takvih diktatora, pa zato ja ne mogu da ostavim svoje misljenje po pitanju pozitivne/negativne konotacije, jer ne znam u sta spada "pranje mozga proste narodne mase"?!

Elem, Hectore, cenim misljenje, ali naravno imam svoje;

Quote (Hectore)
1.Uspeo je da oslobodi zemlju (ceo svet se digao protiv nemacke da je porazi i bila je jako u malom broju na prostoru SFRJ)

Zamisli?! Pa to je cinjenica da nije pozitivan. "Obican bravar" uspeo sve to?!

Quote (Hectore)
2.Svi su imali posao i svi su radili (koliko danas ljudi radi? kolika je stopa nezaposlenosti a imamo mnogo ljudi fakultetski obrazovanih bez sanse za posao pa rade ko konobari i slicno)

Quote (Hectore)
5.Narod je ziveo mnogo dobro i imalo se...imao si 13 plata za 12 meseci u regrese i od jedne plate bi ljudi zidali po 1 sprat kuce (koliko danas ljudi moze da se pohvali time?koliko ljudi moze da priusti da ode leti na odmor? izuzev politicara)


Takodje cinjenica suprotna tvom stavu. Tacno je da su svi "imali redovna primanja, isli na odmor, vozili kola, a sustinski NIKO radio nije nista nego su se sprdali" (svaka cast izuzetcima)

3.SFRJ imala je ogroman izvoz i izlaz u sve zemlje sveta (danas kad kazes da si sa ovih prostora pogotovu iz Srbije gledaju te ko teroristu)
Najverovatnije tu mislis i na "pametne poteze" unutar Jugoslavije vezano za uvoz-izvoz tipa; iz Srbije i Makedonije su se izvozili kruske, jabuke i breskve u Sloveniji da bi ista napravila "Fruktal" kasice koje su se prodavali EXTRA skupo posto inace Srbija i Makedonija su bili nesposobni da sami izgnjece voce i naprave "je*anu" decju kasicu.

Quote (Hectore)
4.SFRJ je industrija cvetala na sve strane (ogroman broj rudnika i fabrika je radio ko lud sada su zatvoreni)

Slazem se. Da nemas slucajno informacije gde je isao profit? Da nije mozda kod "jednakvijih" izmedju jednakih?!

Quote (Hectore)
6.Skolovanje je bilo jeftino i mogao si da se skolujes dok god si bio sprema da ides...sam si bio kreator svojeg zivota
(koliko su velike danas skolarine?koliko ljudi moze da priusti da ide dalje posle gimnazije?)

KO KAZE DA SVI TREBA DA SE SKOLUJU I DA JE TO PAMETNO I POZELJNO?! Zamislite nas zivot bez poljprivrednika (nek ij Bog pozivi) ili bez gradjevinca ili pekara ili ne daj Boze automehanicara?! Svasta, da ja imam vlast ni 50% ljudi ne bi se "skolovalo" u standardnom smislu nego radili bi ono za sta imaju talenat i cini ih srecnim.

Quote (Hectore)
1.Nisi smeo da govoris protiv rezima jer bi te zatvorili na goli otok...(danas svako svakom jebe mater i nikom nista...postovanja nema...a krade se na sve strane)

Posto si vec "zauzeo stranu" i ocigledno mislis da je sve to pozitivno. Koja je razlika izmedju Tita koji je slao na Goli Otok i Hitlera koji je slao i svoje ljude u logorima ukoliko su "pricali ili cinili protiv rezima"?!

Quote (Hectore)
2.Nisi mogao da stvaras kapital i da se bogatis na radnickoj klasi (90% je bilo radnicke klase kao i danas...posle rata imovina je oduzimana i podeljena narodu) "Licno moj deda je izgubio mnogo zemlje i imovine ali nikad nije zalio"

Moram ti priznati da ti je deda bio veliki covek, steta sto ga nisam poznavala da mu zatrazim koji komad zemlje, posto sam ja sirotinja pa bi mi mozda dao u ime "ravnopravnosti, bratstva i jedinstva". Nama nisu ni uzimali ni davali nista posto JBG nikad ni imali nismo nista osim malcice mozga u glavi i svoje razmisljanje i stav zbog kog se odlazi na Goli Otok.

Quote (Hectore)
3.Vera je bila totalno zapustena i svi su bili Jugosloveni (cim smo imali full slobodu za veru izbio je rat izmedju Muslimana Srba i Hrvata...svi znamo kako se to zavrsilo zar ne? Masovna klanica i smrt mnogo civila koji nisu bili niti krivi niti duzni...svi smo izgubili mnogo voljenih osoba i dan danas ta mrznja traje)


Nema velike razlike izmedju globalizacije danasnje i njegove u to vreme sto se toga tice. Jedna vera, jedna nacija, bla, bla, bla...niko ne moze da mi zabrani da budem hindus u sred Srbije i to je potpuno moj izbor i bas me briga za "debila" koji ne znaju da postuju tudje, a vole svoje. Nije problem u tome dal sam ja ateista ili vernik, problem je u tome da ja IMAM PRAVO ZIBORA da budem jedan od ta dva.

Izvinite sto sam smorila, znate da ja ne pisem cesto niti ovoliko duge komentare niti se ikada mesam u "politicke diskusije", ali mi je ovo slaba tacka, pa sam morala.

By the way, komunizam kao ideja nije "negativna",ali ne moras da bude psiholog da bi shvatio da je NEMOGUCE da se sprovede na delu. NIKADA i nece biti.

Pozdravljam Vas bivsi titovi pioniri ;)


Poruku je menjao/la ProkletaJerina - Utorak, 08.05.2012, 9:02 PM

Noli turbare circulos meos!
- Archimedes










8
poruka na forumu
2 10



post # 96 | 08.05.2012 , 9:17 PM

NEGATIVAN!!!!!!!!!!!!!!!








547
poruka na forumu
46 1072



post # 97 | 08.05.2012 , 9:42 PM

ProkletaJerina,
Drago mi je da si procitala moj post...ali nekako neke stvari nemaju logike u pojedinim tvojim odgovorima zar ne?

Sto se tice pranja mozda...pa niko nikoga nije terao niti da se bori niti da OSTANE...toliko je bilo lose i toliko je bio strasan da niko nije hteo da ide...to mora da je od zla i loseg zivota...cudno je to ...

Uzmi primer Skolovanja...niko nije rekao da bi su svi bili skolovani...vec da su SVI imali mogucnost da se skoluju ako su zeleli...i cudno mi je da je neko protiv obrazovanja...bez obzira sta on to bio...mehanicar ili poljuprivrednik ili sta vec...a danas NEMAS izbor...vec ako hoces i znas I IMAS PARE e onda moze nesto da bude...pa zar zato ne propadamo?

Sto se tice Industrije pitas gde je to islo...pa sigurno kako i sama kazes "Lepo je narod ziveo a nije radio" pa sigurno to nije bilo od vazduha vec od jake i stabilne drzave...i industrije...kao i onih "jebenih kasica" koje pominjes...

Sto se tice Vere...i tada si imao izbora da budes sta hoces...pod uslovom da nikoga ne dosadjujes time...a pogotovu ne da ubijas nekoga ko nije iste vere...

I na ovo cu ti odgovoriti...Razlika izmedju Tita i Hitlera...pa recimo ovako...
1.Tito je Branio a Hitler Osvajao
2.Tito je radio za svoju drzavu i od nje pokusavao da napravi nesto...a Hitler razvijao vec na silu osvajao druge zemlje
3.Tito je slao na goli otok one koji su govorili protiv vlasti i drzave a Hitler je bacao u logore one koji su mu se suprostavljali u osvajanjima (dokazano da je Psihicki bio bolestan covek)

Imamo ja i ti samo jednu stavku u kojoj se potpunosti slazemo...a to je da Komunizam nesto sto je nemoguce sprovesti u praksi

PS: Sto se tice mojeg dede...da u pravu si bio je veliki covek...dao je svoj zivot za "bratstvo i jedinistvo" kao i zivote dva sina...pa neverujem da bi ni tebi odbio to parce zemlje
Mada sam siguran da se 90-tih u grobu prevrtao sta se desavalo


Poruku je menjao/la Hectore - Utorak, 08.05.2012, 9:44 PM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









56
poruka na forumu
40 218



post # 98 | 08.05.2012 , 9:55 PM

Negativac, ali ovi noviji politicari. ili sta su, mnogo su gori od njega....

goraXxus Cafenuss









96
poruka na forumu
4 8



post # 99 | 08.05.2012 , 10:42 PM

Da nije Bilo Yugoslavije u vecini drzava i nebi bilo nikakvih firmi sve firme su izgradjene za vrijeme Yugoslavije :D ..I sad samo renovirano malo ili unisteno i zatvoreno i nista vishe nije napravljeno..nema potrebe puno diskutovat .Yugoslavija nam je dala hljeb u ruke ..A mi smo Htjeli vishe od toga i sada nemamo nista ..Ne bukvalno shvatati

Volim te Lejla <3









348
poruka na forumu
103 726



post # 100 | 08.05.2012 , 10:43 PM

Quote (Hectore)
PS: Sto se tice mojeg dede...da u pravu si bio je veliki covek...dao je svoj zivot za "bratstvo i jedinistvo" kao i zivote dva sina...pa neverujem da bi ni tebi odbio to parce zemlje
Mada sam siguran da se 90-tih u grobu prevrtao sta se desavalo

Sve sto si pre toga rekao je lako objasnjivo ovom jednom recenicom, nisi trebao da se mucis da pises toliko duga objasnjenja, pa zato necu ni ja. Ne volim da spamujem. Svako dobro :)

Noli turbare circulos meos!
- Archimedes




Forum » Obrazovanje » Istorija » Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska licnost
Search: